ALEKSANDR ŽEMŽUROV (SASS)

 

1.Tantsuhariduste, kogemused ...

Lõpetasin Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna ja olen täiendanud ennast erinevatel koolitustel nii Eestis kui ka välismaal.
Hetkel töötan Eesti Tantsuagentuuris ja juhin ka oma tantsustuudiot. Naudin tohutult koostööd noortega ning mul on selleks olnud võimalus juba pikemat aega, kuna olen päris kaua tantsu õpetanud nii lasteaedades kui koolides. 

Olen ka totaalne festivali Koolitantsu «pioneer». Tulin Koolitantsu lavale esimest korda täpselt 10 aastat tagasi ja sain kohe aru, et festival jääb minuga kauaks. Nii ongi läinud- Koolitants 2017 festivali raames on mul rõõm olla kõigi tantsupäevade eeskõnelejaks õhtujuhina.

Tantsijana olen esindanud mitmeid tänavatantsu rühmi ning osalenud Julia Koneva lavastuses «YMLO». 

 

2.Mis sind tantsukunsti ja õpetamise juures inspireerib, köidab, sütitab? 

Eesti Tantsuagentuur on koht, kus mõtted liiguvad ja on lavastusteks ruumi. Tantsijad saavad suurepärase kogemuse ning võimaluse ennast leida  ning arendada läbi erinevate tantsustiilide.
Tantsimise juures inspireerib mind hea muusika, mis vastab tujule.
Õpetades meeldib mulle kõige rohkem saavutada ühine kehakeel õpetatava rühmaga ning luua ühine energia.

 

3.Mõni mõte, mis sulle korda läheb ja millesse sa usud...

Ma usun sellesse, et tants toob rõõmu, annab jõudu ja liigutab elu sinu sees. Vahel tuled trenni halva tujuga, aga lahkud hoopis täis positiivseid emotsioone ning tahad elada oma elu tervislikult ja elu hoidvalt.

 

4. Tants liigutab…!

Tants liigutab elu: kes tantsib - see areneb, kes areneb - see elab!