HEILI PARRAS

 

 

1.Tantsuharidustee: olulisemad õppimisvõimalused, kogemused...

Minu õpingud: TLÜ Koreograafia osakond tantsukunsti eriala, erinevad koolitused nii Eestis kui ka kaugemal.
Minu kogemused tantsijana : Nukuteatris „High School Musical“ (2010); Goltsman Balletis "Merikajakas" (2011), "Sofi ja Võlulind" (2012), „Siddhartha“ (2013), "Kuu Poiss" (2014), "Casanova Põlev Jää" (2015), "Seiklus Malemaailmas“ (2016) ning Tallinna Linnateatris "Inimesed, kohad ja asjad" (2016).

 

2.Sinu jaoks olulised mõjutajad, eeskujud, õpetajad ...

Minu peamised mõjutajad on olnud mu oma lapsed, õpilased ja paljud õpetajad:

lapsed Kevin, Jens Hubert, Pärli Karmela;

õpilased ETA Tantsukoolis, Goltsman Ballet Stuudios, Karu Nuti lastehoius, Fox Rull-Iluuisukoolis, VK Piruetis, Royal Tantsuklubis;

õpetajad Mall Kalve, Maria Goltsman, Angela Arraste, Irina Pähn, Eve Noormets ja teised.

 

 

3.Mis sind tantsukunsti ja õpetamise juures inspireerib, köidab, sütitab? 
Mind inspireerib töö lastega- iga koos veedetud tund ja hetk on nagu teatri või tantsulavastus, kus ükski etendus ei ole kunagi eelmisega ühesugune.

 

4.Sinu suurimad rõõmud, hetked, mis pakuvad õnnetunnet...

… on rahulolu laste silmis, kellel on midagi õnnestunud, laste/õpilaste siiras ja otsekohene avatus. Filtriteta küsimused ja vastused on minule  motivatsiooniks, kuidas olla parem õpetaja või õigemini suunaja.

 

5.Mõni mõte, mis sulle korda läheb ja millesse sa usud...

Anna võimalus uutele ja huvitavatele väljakutsetele: katseta, vali hoolikalt ja siis tee seda, mis sulle meeldib, unustamata, et kõige olulisem on järjepidevus!

 

6. Tants liigutab…!

Tants liigutab meid füüsiliselt- saab sooja ning energiad hakkavad liikuma, muudab meid osavamaks, tervemaks ja tugevamaks. Tants  mõjutab meid emotsionaalselt - teeb rõõmsaks, liigutab pisarateni, paneb kaasaelama jne. Tants liigutab sotsiaalselt - võimaldab uusi sõpru, sõnadeta suhtlemist, ühendab ja paneb koos tegutsema.