XENIA RUDAKOVA

 

1.Tantsuharidustee: olulisemad õppimisvõimalused, kogemused...
2009. aastal lõpetasin Tallinna Balletikooli. Pärast seda astusin Tallinna Ülikooli koreograafia osakonda. Lisaks olen end täiendanud õppides vahetusüliõpilasena Prantsusmaa l’Université Nice Sophia Antipolis ja võtnud erialatunde l’Ecole Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower’is.
2012 aastast õpetan ma klassikalist balleti Eesti Tantsuagentuuris. Nelja aasta jooksul olen jõudnud teha koostööd V.A.T. Tantsustuudio, Vanalinna Hariduskolleegiumi, Tantsugeeni, Võimlemisklubi Piruett, Stardance ja Caroliina tantsustuudioga. Olen tegev tantsija ning viimaste aastate jooksul olen teinud koostööd Tallinna Tantsuteatri („P. Julie“, „Lumiére“, „Jõulud viimast korda“), Goltsman Balleti („Talveunelm suvelossis“ ja „Kajakas“) ja Rahvusooper Estoniaga (ooperid „Rinaldo“ ja „Liblikas“) ning olen esinenud paljudel festivalidel: Tallinna Vanalinna päevad (2016-2015), Birgitta festival (2015), Tallinn Treff Festival (2010-2012), Gaudeamus (Vilnus), Tallinn Korfest festival. Aastal 2014 olin Eesti Teatri Aastaauhinna nominent kaasaegse tantsu kategoorias.

 

2.Sinu jaoks olulised mõjutajad, eeskujud, õpetajad ...
Mul pole mingit kindlat „kangelast“, keda proovin jälgida ja kellest tahaksin eeskuju võtta. Panin tähele, et mind rohkem inspireerivad ikkagi inimesed, keda ma tean ja kes on oma valdkonnas teinud midagi silmapaistvat. Mind väga mõjutavad head ja südamlikud inimesed ning inspireerivad suurepärased koreograafid, kes oskavad luua lavale midagi erilist, midagi hinge liigutavat. Mind innustavad tantsijad, kes omavad lavalist sharmi ja sära ning keda jälgides ei hakka kunagi igav. Vaadates kõiki neid, tahan alati olla parem inimene, tantsija ja õpetaja.

 

3.Mis sind tantsukunsti ja õpetamise juures inspireerib, köidab, sütitab? 
Tantsukunst ei oma piire. See ei nõua sul olla keegi teine kui mitte sina ise. Igas tantsustiilis on võimalik olla omapärane ja individuaalne. Ma pean silmas seda, et igas stiilis on oma teatud baas ja tehnika, mis vajab omandamist. Aga peale selle omandamist juhtubki maagia –õpilased lisavad sinna juurde ka ennast- see on muidugi kõige huvitavam osa jälgimiseks õppeprotsessi käigus.
Minu suurim inspiratsioon õpetajatöö juures on sära, mida saab näha õpilase silmis. Kindlasti mitte iga päev ja mitte kõigil, aga kui seda näen, siis olen väga rõõmus, õnnelik ja uhke.

 

4.ETA Tantsukool.... mis mõtteid tekitab?
Kujutan ette ETA Tantsukooli kui üht peret, kus on väiksemad ja suuremad lapsed ja õpetajad, kes on vanemate rollis. Kasvatame oma “lapsi”, vahel pahandame, hoolime neist ja kindlasti tunneme ka puudust, kui nad meie perest maailma avastama lähevad. Loodan, et kasvatame tantsijaid, kes oskavad mõelda, teavad ja tunnevad oma keha ja oskavad ennast selle abil väljendada.

 

5.Tants liigutab…!
Tants liigutab – füüsiliselt ja spirituaalselt. Tants on liikumisse pandud emotsioon, mis füüsiliselt liigutab tantsijat ja vaimselt liigutab publikut. See on lõputu energiate vahetus!