SÜNDMUSTE KALENDER

TANTSURUUMIST

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele.

 

Tegemist on tantsuprofessionaalide koostöö– ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga. TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

ÜKSUSED

liikumisSESOON

liikumisSESOON on tantsu-ja liikumispraktika keskne formaat, mis pakub regulaarset professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsuprofessionaalide, teatri- ja etenduskunstnike vahel. LiikumisSESOONi eesmärgiks on pöörata tähelepanu just tantsu- ja liikumispraktikale kui iseseisvale diskursusele, mille olemus ja kvaliteet väljendub ja on toetav lavastuslikus tegevuses. Ühised kohtumised loovad võimalusi nii uutele kui ka kogenud valdkonnas tegutsejatele teadlikult mõtestada, mil viisil oma teadmisi edastada horisontaalselt ja dialoogipõhiselt, jättes ühtlasi ruumi katsetusteks ning uuteks ideedeks.

 

LiikumisSESOON on alguse saanud Sõltumatu Tantsu Laval 2016/17 hooajal ning selle projekti algatajaks ja eestvedajaks on tantsukunstnik Joanna Kalm.

 

Kord kuus ühe nädala hommikutel E-R kell 10:00 - 12:00
Hind 5 eurot kord või 20 eurot nädal

ARTFUSION PLATFORM

Töötoad / ARTFUSION PLATFORM on rahvusvaline kogemuste vahetus välismaal ja Eestis tegutsevate tantsuprofessionaalide vahel, mille vorm on vaba. Kohtumised toetavad kunstnike vaheliste kontaktide tekkimist, värskete loominguliste ideede teket,  loovad võimaliku impulsi edaspidiseks loominguliseks koostööks ning enese täiendamiseks.  Toimub erinevate kultuurikorraldajate ning tantsukunstnike koostööl, kus rakendatakse ka juba olemasolevaid võimalusi väliskülaliste näol, kes on Eestisse kutsutud etendama ning valmis osalema ka Artfusion platformis.

Toimub koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga, kus programmi loojateks praegu: Teet Kask, Maria Goltsman, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Marie Pullerits, Maria Uppin, Jüri Nael.

Koostööd teeme ka festivaliga Kuldne Mask, Jõhvi Balletifestival, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia ning kõigi teiste organisatsioonidega, kel huvi ArtFusion platformi panustada!

TREENINGUD PROFESSIONAALIDELE

Regulaarsed iga nädalased treeningud tantsuprofessionaalidele
vaimse ja füüsilise vormi hoidmiseks ja arendamiseks.

 

2017/18 sügis-talve hooajal: Ekaterina Soorsk – kaasaegne tants "Switch attention to the body"

Jätkame treeningutega alates sügisest 2018.

 

 

Oleme avatud programmi laiendamise ettepanekutele!

 

 

TANTSUKUNSTNIKE ATELJEE

Ateljee pakub soodsaid võimalusi TantsuRUUMI kasutamiseks tantsuprofessionaalidele - see on ruum inspiratsiooni kogumiseks, loometööks, katsetamiseks (proovideks, residentuurideks, showinguteks, projektideks) jm.

Eesti Tantsuagentuuris on 4 prooviruumi, suurustega 80 m2, 105 m2, 120 m2, 130 m2,  millest kaks viimast ruumi on kohandatavad siirdeseina ära võtmisel üheks suureks saaliks suurusega 250 m2.

Pakume võimalusel vabasid aegu E-R ajavahemikus 10:00-15:30 ning L-P terve päev.

Täpsemad tingimused on kirjeldatud avaldusvormis:

TantsuRUUMi ateljee kasutamise avaldus

Täitmiseks lae avaldus arvutisse, täida ning saada allkirjastatult e-mailile: info@tantsuagentuur.ee Küsi infot: jane@tantsuagentuur.ee

Toetab Kultuuriministeerium

KONTAKT

TantsuRUUMi aadress:
SA Eesti Tantsuagentuur
Hobujaama 12, 10117 Tallinn


TantsuRUUMi eestvedaja/ üldkontakt: Jane Miller-Pärnamägi, jane@tantsuagentuur.ee, tel. +372 56 22 47 17

liikumisSESOONi programmi eestvedaja: Joanna Kalm, joannakkalm@gmail.com

ArtFusion programmi ning tantsuRUUMi sisu arendav töögrupp: Teet Kask, Maria Goltsman, Maarja Tõnisson ning mitmed teised tantsukunstnikud Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidust (Arolin Raudva, Marie Pullerits, Maria Uppin, Jüri Nael jt).

 

TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

 

Täname koduleheküljel kasutatud fotode loa eest:
Ekaterina Soorski, programmis osalevate meistriklasside läbiviijaid ning fotoautorit Tristan Perez Martini.