SÜNDMUSTE KALENDER

VALI KATEGOORIA:kõikTöötoadliikumisSESOONKontaktjämm

Kategooria: Töötoad

VALI KATEGOORIA:kõikTöötoadliikumisSESOONKontaktjämm

kõik sündmused

Sündmused puuduvad

TANTSURUUMIST

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele:ühine ruum - avatus - kokkupuutepunkt - võrgustik - koostöö - jagatud vastutus - protsess - areng - jätkusuutlikkus - järjepidevus - enesetäiendus

liikujalt > liikujale
Tegemist on tantsuprofessionaalide koostöö– ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös eesti tantsukunstnikega. TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

ÜKSUSED

liikumisSESOON

liikumisSESOON on tantsu-ja liikumispraktika keskne formaat, mis pakub regulaarset professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsuprofessionaalide, teatri- ja etenduskunstnike vahel. LiikumisSESOONi eesmärgiks on pöörata tähelepanu just tantsu- ja liikumispraktikale kui iseseisvale diskursusele, mille olemus ja kvaliteet väljendub ja on toetav lavastuslikus tegevuses. Ühised kohtumised loovad võimalusi nii uutele kui ka kogenud valdkonnas tegutsejatele teadlikult mõtestada, mil viisil oma teadmisi edastada horisontaalselt ja dialoogipõhiselt, jättes ühtlasi ruumi katsetusteks ning uuteks ideedeks.

 

LiikumisSESOON on alguse saanud Sõltumatu Tantsu Laval 2016/17 hooajal ning selle projekti algatajaks ja eestvedajaks on tantsukunstnik Joanna Kalm.

 

ARTFUSION PLATFORM

Töötubade raames saab toimuma kogemuste vahetus nii välismaal kui ka Eestis tegutsevate tantsuprofessionaalide vahel, mille vorm on vaba. Kohtumised toetavad kunstnike vaheliste kontaktide tekkimist, värskete loominguliste ideede teket,  loovad võimaliku impulsi edaspidiseks loominguliseks koostööks ning enese täiendamiseks.  Toimub erinevate kultuurikorraldajate ning tantsukunstnike koostööl, kus rakendatakse ka juba olemasolevaid võimalusi väliskülaliste näol, kes on Eestisse kutsutud etendama ning valmis osalema ka Artfusion platformis.

 

Toimub koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu kunstnikega, kus programmi loojateks peamiselt: Joanna Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Marie Pullerits, Maria Uppin.

Koostööd oleme teinud ka Kanuti Gildi SAALiga, festivaliga Kuldne Mask, Jõhvi Balletifestival, TÜ VKA, TLÜ, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia ning mitmete teiste organisatsioonidega, kel huvi töötubade programmi panustada!

RESIDENTUUR

 

 

TantsuRUUMi residentuuride programm pakub võimalust tantsukunstnikele veeta kaks või neli nädalat pühendudes liikumisele, selle lahti- ja edasimõtestamisele ning arendamisele.

 

Tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele on residentuur tasustatud.

 

 

TANTSUKUNSTNIKE ATELJEE

Ateljee pakub soodsaid võimalusi TantsuRUUMI kasutamiseks tantsuprofessionaalidele - see on ruum inspiratsiooni kogumiseks, loometööks, katsetamiseks (proovideks, residentuurideks, showinguteks, projektideks) jm.

Eesti Tantsuagentuuris on 4 prooviruumi, suurustega 80 m2, 105 m2, 120 m2, 130 m2,  millest kaks viimast ruumi on kohandatavad siirdeseina ära võtmisel üheks suureks saaliks suurusega 250 m2.

Pakume võimalusel vabasid aegu E-R ajavahemikus 10:00-15:30 ning L-P terve päev.

Täpsemad tingimused ja sooviavalduse ankeedi ruumide taotlemiseks leiad siit! 

Tantsukunstnike ateljee programmi toetab Kultuuriministeerium

KONTAKT

TantsuRUUMi aadress:
SA Eesti Tantsuagentuur
Hobujaama 12, 10117 Tallinn


TantsuRUUMi eestvedajad/ üldkontakt:
Jane Miller-Pärnamägi, jane@tantsuagentuur.ee, tel. +372 56 22 47 17
Joanna Kalm, joannakkalm@gmail.com

liikumisSESOONi programmi eestvedaja: Joanna Kalm, joannakkalm@gmail.com

ArtFusion programmi ning tantsuRUUMi sisu arendav töögrupp: Teet Kask, Maria Goltsman, Maarja Tõnisson ning mitmed teised tantsukunstnikud Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidust (Arolin Raudva, Marie Pullerits, Maria Uppin, Jüri Nael jt).

 

TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

 

Täname koduleheküljel kasutatud fotode loa eest:
Ekaterina Soorski, programmis osalevate meistriklasside läbiviijaid ning fotoautorit Tristan Perez Martini.

 

TantsuRUUMi jätkusuutlikust on toetatud Siseministeeriumi ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali programmist "Vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüpe", vaata lisainfot siit!