1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Minu tantsija teekond algas show-stiili valdkonnas, tegelesin sellega esimest 7 aastat. Hiljem huvitusin tänavatantsu stiilidest, koreograafiate õppimise ning freestyle-iga tegelesin 4 aastat. Viimased paar aastat olen iseseisvalt ning juhendamisel tegelenud hiphop-i, eksperimentaal ja kaasaegse freestyle-iga. Tantsuõpetaja kogemus on mind samuti palju õpetanud ja arendanud.

 

Esimene tantsulavastuse kogemus oli Anumai Raska lavastatud “Eksija sära”, teine Keithy Kuuspu lõpulavastus ‘IHA’. Mõlema protsessi juures tegi kogumuse põnevasks just küsimuste küsimine, arutamine ja vastamine. Minu jaoks on oluline, et teaksin, millega lavastus teema tegeleb

 

2. Tantsukunst on...
on minu jaoks iga pisemgi liigutus. Kui võtta teema, mis kõnetab, siduda see liikumisse ning, mis viisil ta sinna panna, selles on võti. See, et sa päriselt räägid iga osaga enda kehast, teemale kohaselt oma tõde. See kui ma näen, et see on aus.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA Kompanii pakub mulle mitmekülgsete ja professionaalsete koreograafide/tantsukunstnike koostööle lisaks ka võimalusi osaleda erinevates loomeprojektides. Lisaks just etenduskunsti poole kallutatud õpe.

ALMA NEDZELSKYTE

„Soovin anda vaatajale emotsiooni. Kui ta kõnnib välja saalist siis, et tal tuleks sellest mingi emotsioon, ükskõik milline.“

 

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Pean tantsu juures oluliseks ausust, intuitiivsust ja emotsiooni. See tähendab et need sõnad ei pea ilmtingimata kehaliselt ‘ilusad’ välja nägema vaid olema sisemiselt autentsed.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Emotsionaalne, aus, vesi, pehme, kontrastne.