1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Minu tantsu õppimise teekond on olnud silmaringi avardav ja mänguline. Esimene kokkupuude tantsuga toimus mul algklassides käies, mil laulsin ETV mudilaskooris ning lisaks laulmisele õppisin liikumist Regina Rebase ja Rauno Zubko käe all. Hiljem hakkas mind tants kooris laulmisest rohkem huvitama ning hakkasin tegelema balleti ning kaasaegse tantsuga. Siiani on just need stiilid mu liikumist kõige tugevamalt mõjutanud. 2016. aastal alustasin ETAs Liisa Laine ning mitmete-setmete teiste õpetajate juhendamisel tantsu põhjalikumat õppimist ning olen siiani Eesti Tantsuagentuuri majaga tihedalt seotud.

Olen osalenud Liisa Laine tantsulavastuses L[a]IT, mille käigus uurisin ruumi enda ümber ning Joonas Tageli tantsulavastuses A Good Run, kus panin proovile oma füüsilise võimekuse ning mängisin piiridega. Mõlemad kogemused on aidanud arendada minu lavalist kohalolekut ja suurendanud armastust tantsu ja etenduskunsti vastu.

 

2. Tantsukunst on...

on liikumis-, sõna-, ja väljendusvabadus, mida tavapärase kõnega edasi anda ei saa.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Tantsimise teeb minu jaoks eriliseks asjaolu, et ma saan ka kõige kummalisemal moel liikudes edastada oma ajus toimuvat. Vahet pole, kas vaatajad saavad aru, mis sõnumit ma edastada üritan, peaasi, et mulle jääks vabadus katsetada ja lõbutseda.

SABINA LISELLE ZAHHAROV

„Tantsijana soovin publikule anda mõtlemisainet ning uusi ideid selle kohta, mis viisil keha kui performatiivne objekt ruumis olevat õhkkonda muuta suudab.“

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

ETA kompanii pakub mulle kui tantsijale võimaluse arendada end erinevate tantsupedagoogide käe all ning osaleda projektides, kuhu ma niisama ei satuks.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Mõtlen, uurin ja katsetan.