ÜLDINFO

Koolitantsu Kompanii 11. lend – TANTSUFILM!!

 

Sel aastal on kord Koolitantsu Kompanii 11. lennu käes!

 

Pakume noortele tantsijatele võimalust teha koos Eesti tunnustatud koreograafide Ingrid Jasmini ja Liisa Lainega TANTSUFILMI !! Kaamera taga toimetavad Kadi Aare ja Mikk Rosin.

OOTAME OSA VÕTMA KONKURSIST

  • 15 - 22aastaseid noori
  • varasema kogemuse ja/või valmisolekuga tantsida jazz ja/või eesti ja/või tänavatantsu žanrites

 

Koolitantsu Kompanii konkursid toimuvad:

P, 16.06 kell 14:30 – 18:30 Tallinn, Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12

E, 17.06 kell 16 – 20 Tartu, Tähtvere Tantsukeskus, Laulupeo puiestee 19

T, 18.06 kell 16 – 20 Pärnu, Janne Ristimetsa Tantsustuudio, Õhtu põik 3

 

REGISTREERUMINE KUNI 14. juunini e-kirja teel koolitants@koolitants.ee ! ! !

Kirjaga saada: nimi / millises linnas konkursil osaled / vanus / varasem tantsukogemus / kontakt (telefon+e-kirja aadress)

Konkursi osavõtutasu on 15 eurot. Tasumine toimub enne konkursi algust kohapeal.

 

Koolitantsu Kompanii  11. lennu koosseisu kuulutame välja enne jaanipäeva.

 

 

 

 

OLULINE INFO VALITUD TANTSIJATELE ! ! !

 

 

Koolitantsu Kompaniisse valitud tantsijate proovid toimuvad Tallinnas, Eesti Tantsuagentuuris:

5.- 8. augustini ja 18. - 21. augustini.

Mõlema prooviperioodi esimesel päeval algavad proovid kell 10 ja viimasel päeval lõpevad kell 18.

 

Koolitantsu Kompanii tantsufilmi salvestused toimuvad:

13. - 15. septembrini ja 27. - 29. septembrini. Salvestuspaigad täpsustuvad.

Transport proovidesse ja salvestustele tuleb ise korraldada. Tantsijatele on korraldatud toitlustus kolm korda päevas ning soovijatele ka matimajutus. Suvekooli tasu on 130 eurot ning tasumine toimub arve alusel kahes osas, augustis ja septembris.

 

 

TEIE EES ON KOKO 11. LENNU LOOVMEESKOND:

 

 

INGRID JASMIN   

Armastab enda tööd ja noori. Armastab muusikat ja trennides tekkivat sünergiat. Tants on tema jaoks liikumine ja kunst.

 

Ingrid on kasvanud välja Tallinna Ülikoolist, kus lõpetas koreograaf-lavastaja eriala. Pärast seda on ta end täiendanud Broadway Dance Centeri rahvusvahelises programmis (ISVP), millest on saanud on saanud tema enesetäiendamise meelispaik. Koolitustel on ta keskendunud contemporary jazz ja theatre dance stiilidele. Ingrid on osalenud erinevates projektides nii tantsija, koreograafi kui lavastajana; osalenud igal aastal enda õpilastega erinevatel tantsuvõistlustel nii Eestis kui mujal ja Koolitantsul on tema loomingut tunnustatud nii laureaadi kui ka nominendina. Sel aastal pälvis ta ka Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt välja antava tantsuõpetaja tunnustusauhinna.

 

Jazzi kõrval on tema elus tagasi ka rahvatants ja tänasel hetkel ta oma tantsuelus nende kahe žanri vahel toimetabki.

 

Keda ootan KoKo'sse?

„Ootan noori, kes on avatud meelega ja rōōmsameelsed, omanäolised ja oskavad erinevaid žanre stiilipuhtalt esitada. Tantsijaid, kes ei ole pelgalt liikujad vaid laiemas plaanis artistid.“

 

 

LIISA LAINE

Liisale meeldib tsiteerida Martha Grahamit: ,,Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion.'' ja ,,Dance is the hidden language of the soul of the body''. Sellest lähtub ta oma tantsutundides ning armastab kõike, mis teeb tantsust tantsu.

 

Ta on õppinud Rootsis Stocholmi Balletiakadeemias Streetline kursusel ning Eestis lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna kaasaegse tantsu suunal. Käinud paljudes meistriklassides ja festivalidel nii Eestis kui välismaal ning saanud mitmekülgse liikumis- ja teadmiste pagasi, tänu millele on tema õpilased võitnud hulgaliselt tunnustust erinevatel tantsufestivalidel. Liisa on ka Koko 1. lennu üks koreograafidest.

Südamelähedasdeks žanriteks on jazztants segatuna tänavatantsuga, broadway jazz ning eesti tants kaasaegses võtmes.

 

Keda ootan KoKo'sse?

„Koolitantsu Kompanii tantsufilmi ootan noori, kes on avatud mõtlemisega ning valmis katsetama uut ja põnevat. Pole hirmu olla kaamera ees ja julgeb olla eri-ilmeline. Kindlasti on võimeline omandama etteantud koreograafiat, kuid samas julgema improviseerida. Kindlasti otsin noori, kes armastavad tantsimist kui liikumisvormi ja teevad seda sära silmades.“

 

 

KADI AARE

Koolitantsu Kompaniisse pürgivate noortega jagab taaskord oma energiat Kadi Aare. Tema käe all sai tantsida ka Koko 10. lend, kui Kadi koos Maarja Pruuliga tantsulaavstuse “Ärka üles” lavale tõi. Kadi on mitmekülgne tantsija ja tantsuõpetaja, kelle huvi audiovisuaalse loomingu vastu asetab teda sel korral filmi režissööri rolli.

 

Koolitantsu Kompanii 11. lennu loomingule annab Kadi panuse koos videograaf Mikk Rosinaga. Operaatorina on Mikk professionaal, kes on teinud koostööd erinevate tantsužanrite esindajatega üle maailma.

Keda ootame KoKo’sse?

„Ootame kompaniisse tantsijaid, kes tahaksid enda tantsulise väljendusoskuse viia järgmisele tasemele. Avastada viise, kuidas läbi kaamerasilma vaatajat liigutada.“

 

 

LAVASTUSED

KOOLITANTSU KOMPANII LAVASTUSED 2018:

10.lend "Ärka üles"
koreograafid: Maarja Pruuli + Kadi Aare

9.lend "Ma pole idioot"
koreograafid: Karoline Suhhov + Ruslan Stepanov

8.lend "Minu rada"
koreograaf: Eliisa Sirelpuu "Minu rada"

20181007-IMG_1380

„Ärka üles“. Koolitantsu Kompanii kümnenda lennu lavastus tänava- ja showtantsu žanrites.

Koreograafid: Maarja Pruuli, Kadi Aare

Helikujundaja: Kadi Aare

Valguskujundaja: Priidu Adlas

 

Esietendus 7. oktoobril 2018 Vaba Laval

Tantsivad: Madli Utt (Tähtvere Tantsukeskus), Marilin Pajumägi (Minu Tantsukool), Kerli Ilves (Tähtvere Tantsukeskus), Kristiina Tideman (Tähtvere Tantsukeskus), Fiona Kaldmaa (JJ-Street Tantsukool), Mirlen Liiv (Error Tantsukool), Eike Engelbrecht (Tantsuklubi HOP), Mirjam Kivimäe (MEIE STUUDIO), Ranno Kähr (RN Stuudio), Evelyn Unt (KT Stuudio), Aade-Maria Kalson (Tähtvere Tantsukeskus), Elina Tall (Tähtvere Tantsukeskus), Helene Mander (TantsuGeen), Darja Raud (Error Tantsukool), Triin Joon (Carolina Tantsustuudio), Kadri Liis Laas (Tähtvere Tantsukeskus), Diana -Marlen Rüütelmaa (Carolina Tantsustuudio), Miriam Plaamus (KT Stuudio), Selinda Särev (Tähtvere Tantsukeskus), Klarita-Carmen Prokopjeva (Rapla Tantsustuudio), Elisabeth Keizars (ETA Tantsukool), Getter Miida Kask (MEIE STUUDIO), Meribel Aruväli (Tähtvere Tantsukeskus), Kevin Loorits (MEIE STUUDIO), Mihkel Karus (Error Tantsukool).

 

Koreograaf Maarja Pruuli tantsitab noori oma kodulinnas Tartus, Tähtvere Tantsukeskuses. Ja nende Tartu noortega on ta juba palju suuri tegusid korda saatnud nii Koolitantsul kui ka paljudel teistel festivalidel. Koreograaf Kadi Aare on töeline tänavatantsu-äss. Oma tantsuteed alustas ta rahvatantsu juurest. Täna aga õpetab peamiselt house-tantsu DanceActis.

 

Vaata ka videot SIIT!

 

 

20181007-IMG_1110

„Ma pole idioot“. Koolitantsu Kompanii üheksanda lennu lavastus kaasaegse tantsu žanris.

Koreograafid: Ruslan Stepanov, Karoline Suhhov

Helikujundaja: Artyom Astrov

Valguskujundaja: Priidu Adlas

 

Esietendus 7. oktoobril 2018 Vaba Laval

Tantsivad: Anna Deil (ETA Tantsukool), Jane Pärn (Rapla Tantsustuudio), Arabella Kruuse (Tantsuklubi HOP), Katriina Emilia Forssten (ETA Tantsukool), Pauline Ööpik (Shaté Tantsukool), Katharine Anite Pällo (ETA Tantsukool), Trino Arras (ETA Tantsukool), Maria Schotter (Carolina tantsustuudio), Michelle Lukken (Error Tantsukool), Liisa Maria Tischler (ETA Tantsukool), Anni Olm (ETA Tantsukool), Merit Mäekalle (Tantsuklubi HOP), Lilian Mõttus (MEIE STUUDIO), Romi Leen Niimann (ETA Tantsukool), Helena Tammsaar (ETA Tantsukool), Karmen Zeiger (MEIE STUUDIO), Anette Vijar (MEIE STUUDIO), Emma Lumi (Rapla Tantsustuudio), Carolyn Vool (ETA Tantsukool), Lisbet Neering (Viljandi Jakobsoni Kooli balletistuudio), Kai-Riin Tomera, Mona Lene Maanurm (ETA Tantsukool).

 

Koreograaf Ruslan Stepanov (kaas)loob Koolitantsu Kompaniile juba neljandat lavastust. Kui ta Koolitantsul ei ole, on Ruslan vabakutseline tantsukunstnik, kes on töötanud erinevates tantsužanrites kaasaegsest tantsust balletini nii Eestis, Saksamaal kui ka mujal. Õpetamas saab teda peamiselt näha TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Koreograaf Karoline Suhhov paneb lapsi ja noori tantsima Tallinnast Pärnuni ja Haapsalust Viljandini, töötades nii T-stuudios, ETA Tantsukoolis kui ka mujal. Kui ta parasjagu ei õpeta, siis loob vabakutselise tantsukunstnikuna tantsulavastusi.

 

Vaata ka videot SIIT!

 

 

 

IMG_4220

8.LEND
Eliisa Sirelpuu, MINU RADA

 

Koolitantsu Kompanii kaheksanda lend otsib vastuseid küsimusele, mida nad ütleksid Eestile, kui too oleks inimene.

 

Koreograaf: Eliisa Sirelpuu
Helikujundaja: Joonas Kaarnamets
Tekst ja vokaal: Marie Vaidla
Kasutatud muusika: Fink „Looking Too Closely“

 

Esietendus: 26. jaanuaril 2018 Hiiu Vaba Aja Keskuses

Tantsijad: Greetel Joanna Võrk, Alexandra Katariina Org

 

KOOLITANTSU KOMPANII LAVASTUSED 2017:

 

20171014-IMG_5470

Ruslan Stepanov, KITŠ

 

Esietendus: 20. jaanuaril 2017 Viimsi Koolis

 

Kitš – mis see on? On see kummaline savist päkapikk kellegi aias, sest nii on moes? On see punase lipsuga valgest portselanist puudel kellegi kummutil? Või hoopis mõni sisutu, aga särav Hollywoodi film? Ei oska öelda? Pole hullu - sõna “kitš” võeti kasutusele Saksamaal juba 19. sajandi lõpul, aga sellele vaatamata ei oska me selle tähendust tänaseni lõpuni seletada. Me teame, mis on kitš, kui me seda näeme, aga sõnastamisega jääme pigem hätta.
Kitši – särava fassaadiga varjutatud kulunud mõttevälgatusi – on meie ümber väga palju. Pealiskaudsed ja sisutud fantaasiad ja vidinad paeluvad aina vingemalt vilkuvate tuledega. See võtab meid enda vaiksesse embusse, paneb meid kaasa elama ja kaasa tundma. Selle särava näilisuse sees tekib tunne, et see kõik ongi ehe ja päris. Ja me läheme sellega kaasa, teeseldes, et see ongi päris. Teeselda on lihtne, sest teeseldud maailmas on palju mõnusam. Ja kui me kõik teeskleme, siis justkui keegi ei teeskle.
Vaatame siis, kuidas “kitš” laval välja näeb.

Koreograaf: Ruslan Stepanov
Helikujundus: Markus Robam
Tantsijad (6.lend): Tallinna Balletikooli kaasaegse tantsu õppesuuna õpilased Anna-Maria Drobuževa, Elina Masing, Anita Kurõljova, Elise Pottmann, Aglaia Fedotova.

 


 

Andre Laine, JAHT 

Esietendus: 29. septembril 2017 Võru Kandles

Müstiline, salapärane ja mõistatuslik „Jaht“ jutustab loo inimestest meie ümber, meie nõrkustest ja tugevustest.

Koreograaf: Andre Laine
Valguskujundaja: Priidu Adlas
Helikujundaja: Markus Robam

 

Tantsijad: Aksel Joonas Reedi, Andrea Randmaa, Annabel Matkur, Annika Kaljumäe, Annika Tilga, Geili Vesinurm, Gerda Saks, Helen Vilo, Kevin Loorits, Kirsi Rebane, Kreete Pärtelpoeg, Kristina Kristal, Laura Nagel, Marko Reitalu, Robert Birnbaum, Teele Tammsaar, Triin Soo

 


 

Ruslan Stepanov, AUS?

Esietendus: 13. oktoobril 2017 Kumu auditooriumis

Tantsulavastus noortest ja nende omavahelisest suhtlusviisidest vaadatuna läbi kaasaegse tantsu žanri.

Koreograaf: Ruslan Stepanov
Valguskujundaja: Priidu Adlas
Helikujundaja: Markus Robam
Tantsijad: Marko Reitalu, Carolyn Vool, Marten – Egert Vahtla, Jaana Persidski, Lisbet Neering, Anette Vijar, Karmen Zeiger, Anni Ulm, Daniela Privis, Karolin Käärik, Ketlin Mõttus, Eva Maria Aru, Kertu Paavel, Maria Schotter, Karita Paul

 

----------------------------------------------

Aleksander Žemžurin, MISSIOON K

Esietendus: 13. oktoobril 2017 Kumu auditooriumis

Tantsulavastus noortest kangelastest meie ümber läbi tänavatantsu žanri.

Koreograaf: Aleksandr Žemžurov
Valguskujundaja: Priidu Adlas
Helikujundaja: Markus Robam

Tantsijad: Klarita – Carmen Prokopjeva, Getter Pluss, Evelyn Unt, Kevin Loorits, Ranno Kähr, Pamela Saarniit, Getter Miida Kask, Mihkel Karus, Mirlen Liiv, Kermo Vessin, Loretta Pohlasalu, Merit Mäekalle, Liselle Riiner, Liisbeth Kesamaa, Fiona Kaldmaa, Lilian Mõttus, Marit Miller, Melani Maria Maiberg, Lomely Mäe, Erika Kovenskihh, Silvia Ilu, Naima Vilms, Elisabeth Keizars

 

KOOLITANTSU KOMPANII LAVASTUSED 2017:

7.lend "Missioon K"
koreograaf: Aleksandr Žemžurov

6.lend "Aus?"
koreograaf: Ruslan Stepanov

5.lend "Jaht"
koreograaf: Andre Laine

6.lend "Kitš"
koreograaf: Rusland Stepanov

IMG_5294

KOOLITANTSU KOMPANII LAVASTUSED 2016:

 

3.lend "Su ärkvelolek on uni"
koreograaf: Kaja Lindal

2.lend  "Lendav banaan" 
koreograafid: Ruslan Stepanov, Eneli Rüütli, Elina Tamm, Maria Goltsman

Kaja Lindali tantsulavastus "Su ärkvelolek on uni"

 

Esietendus: 14. november 2016 Kumu auditooriumis

 

Lavastus põhineb nähtud ja kokku kogutud unenägudel.

 

Koreograaf: Kaja Lindal
Tantsijad: Anita Kurõljova, Eliisabel Jõela, Marko Reitalu,
Katre – Helen Kask
Heliloojad: Helena Tulve, Eliann Tulve
Kunstnik: Marge Martin
Valguskujundaja: Marita Keskküla
Helirežii: Haar Tammik
Kasutatud teosed: Grete Ly Valing “Waltz”, Eliann Tulve “6am”, “Night Vision”, “Re-search”

 

----------------------------------------------------------------

 

Ruslan Stepanovi, Eneli Rüütli, Elina Tamme, Maria Goltsmani tantsulavastus "Lendav banaan"

Esietendus: 9. oktoobril 2016 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses

Inimesed ütlevad tihtipeale, et noored on meie tulevik, unustades, et nad on ka meie olevik! Nende energia, kirg kõige uue järele inspireerivad meid iga päev. Nad on justkui elekter, ilma milleta ei oska me elada. Nad on noored ja ausad. Neis kõigis on peidus midagi väga väärtuslikku ja võimast. Võib-olla ei vajagi me maailma päästmiseks Superman´i või Supergirl´i vaid piisab väikesest Mikust ja Eliisast meie kõrvaltänavast?

 

Lavastus ja koreograafia: Elina Tamm, Eneli Rüütli, Maria Goltsman, Ruslan Stepanov
Helikujundus: Markus Robam
Valguskujundus: Priidu Adlas

Kasutatud muusikad: ZAZ "Je veux", Tiiu Kiik "Moses", Feder "Lordly", Hauschka "Ginsterweg", Hermitude “Ukiyo”, Alina Baraz, Galimatias “Fantasy”, LION BABE “Wonder Woman”, Markus Robam, Ólafur Arnalds “Til Enda”, Trad Attack “Must Madu”, Markus Robami klaveripala, Kukerpillid “Neiukese noorekese”

Tantsijad: Karita Särekannu, Marten – Egert Vahtla, Mariann Onkel, Agnes Palandi, Gerda Saks, Anita Kurõljova, Gerly – Alice Müür, Aire Siivask, Egely Pruuli, Marko Reitalu, Mirjam Kivimäe, Grete – Lisette Gulbis, Greta Elanor Palgi, Klaudia Sarah Kaar, Liisbeth Kesamaa, Johanna Laura Trug, Annabel Matkur, Kaili Nurk, Getter Miida Kask, Teele Tammsaar, Emma Kaups, Aksel Joonas Reedi, Merit Mäekalle, Robert Birnbaum, Eliise Altoja, Andrea Randmaa, Andra Madisson, Annaliisa Lipp, Anastasia Cheberya, Evelyn Unt, Hanna Lisette Helekivi, Rose – Marie Riitsalu, Kristiina Ojamäe, Melani Maria Maiberg, Jana Artjuhh, Jaana Persidski, Kertu Paavel, Vivian Loorents, Kristiina Liukanen, Kersti – Liis Vimm, Daniela Privis, Ranno Kähr, Pamela Saarniit, Fiona Kaldmaa, Annabel Lillestik, Marit Miller, Mirlen Liiv, Mikk Kaasik, Matis Tõnisson

IMG_94141

KOOLITANTSU KOMPANII LAVASTUS 2015:

1.lend "Esimene lend"

koreograafid: Argo Liik, Tuomo Railo, Liisa Laine, Olga Privis

Esietendus: 27. septembril 2015 Salme Kultuurikeskuses

 

Koolis veedame me väga pika aja oma elust. On see nüüd selja taga või alles poole peal? Igatahes sain ma targemaks – asjad juhtuvad ja neil hetkedel tahaks kuuluda teiste enda sarnaste hulka, jagada seda kõike! Minu inimesed, suureks kasvamise hetk, üksteise nägemine, tähelepanemine… ja olla indiviid! Kõikidel on õigus olla ja ennast kuuldavaks teha ning viia oma unistused sinna päris kõrgele.

 

Koreograafid: Argo Liik, Olga Privis, Liisa Laine, Tuomo Railo (Glims&Gloms Dance Company, Soome)
Valguskujundus: Priidu Adlas
Helilooja: Markus Robam
Kasutatud muusikad: Curly Strings „Üle Ilma“, Trad.Attack! „Kooreke“, Curly Strings „Kättemaks“, Paabel „Unt aea taga“, Mantra Cora „Haldjatants“, Dagö „Armastuslaul“, Kraddy „Android Porn“, Run DMC „Its like that“, Eve „Tambourine“, Run DMC „Its Tricky“, Skrillex „Scary Monsters and Nice Sprites“, Skrillex & Diplo „Where are U now“, Terry Riley „In C“

 

Tantsijad: Merilin Kruberg, Evaliis Läll, Evelyn Unt, Katarina Podekrat, Meribel Aruväli, Marit Raatma, Kristiin Kulpson, Kadi-Liis Kuum, Eleri Laanemets, Allar Valge, Marlén Vilbaste, Kristin-Ireen Kuusk, Maare Kriisa, Anita Kurõljova, Melani Maria Maiberg, Carolyn Veensalu, Katarina Reinoja, Kaisa Linn, Liisa Kangur, Keitlin Koppa, Getter Miiida Kask, Kirke Kalde, Kertu Kasemets, Mona Mia Lember, Marit Miller, Raul Villem Reedi, Helge Kalde, Merilin Jürisson , Saskia Laitamm, Nadešda Parmenenkova, Mariscalle Kõrvel, Allotar Kadak, Mariann Onkel, Darja Predbannikova, Agnes Milla Bereczki, Eliisabel Jõela, Emma Kaups, Liisbeth Kesamaa, Karmen Mõts, Anette Jürgenson, Jaana Jurtšenkova, Annika Kaljumäe, Illika Sinitski, Elisabeth Teener, Reinhard Rebane, Merit Kull, Getter Kõiv, Merit Mäekalle, Helle-Riin Sõmer, Marleen Randpere, Keit Arleen Kalle, Karin Allik, Grete Sirge, Maria Nikolajeva, Heikko-Hardi Reinhold, Laura Lääts, Markus Laurimaa, Lydia Karmen Niin, Anni Ulm, Karl-Joosep Põldsepp, Janette Norkko, Silvia Ingver, Egely Pruuli, Liisa Johanna Lukk, Grete-Lisette Gulbis

ARHIIV

2018