Video embed code not specified.

ELIISA SIRELPUU

 

1.Tantsuharidustee: olulisemad õppimisvõimalused, kogemused…

 

Lõpetasin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsu eriala 2009. aastal. Juba ülikoolis hakkas mind teistest stiilidest rohkem kõnetama just jazztants ja kaasaegne tants. Olen ennast täiendanud erinevate õpetajate/koreograafide käe all, kes kõik on vähesemal või suuremal määral minu liikumiskeelt mõjutanud.

 

2.Sinu jaoks olulised teetähised, olulised mõjutajad? Mõni oma lemmik õpetaja, tantsukunstnik, kultuuritegelane, pereliige või sõber vm, kes on sulle eeskujuks olnud või sind oluliselt mõjutanud. Tore, kui saaksid välja tuua ka kuidas.

 

 Väga oluliseks pean oma tantsuteel just ülikooli, mis andis mulle kogu selle teadmiste ja kogemuste baasi, millega sain ise tantsumaailmas edasi töötada.

Pärast ülikooli pean enda suurimaks mõjutajaks koreograaf/tantsuõpetajat Marissa Osatot, kelle ma YouTube’i vahendusel leidsin. Ma mäletan, kui ma esimest korda tema koreograafiaid vaatasin, siis kerisin jälle uuesti algusesse ja imestasin, et kuidas ta sedasi muusikat kuuleb? Sealt sai ka alguse minu suurem huvi musikaalsuse ja liikumise vahel, kui palju on erinevaid kihte muusikas ja kuidas neid täita liikumisega ja kogu see liikumise/muusika omavaheline seos. Hiljem on mul olnud võimalus ja suur rõõm ka tema tundides osaleda nii Fair Play Dance Camp’ is Poolas kui ka LA’s, stuudios Edge.

 

3. Mis sind tantsukunsti ja õpetamise juures inspireerib, köidab, sütitab? ETA Tantsukool- mis mõtteid tekitab?

 

Mind sütitab eelkõige see, et ma saan teha seda, mida ma armastan. Kõlab klišeena, aga nii see on. Mind köidab loomine ning mind inspireerivad minu õpilased/tantsijad, kellega koos töötan.

ETA Tantsukool on Eestis ainuke nii põhjalikku ning terviklikku tantsuõpet pakkuv huvihariduskool. Kooli lõpetanutel on piisavad oskused, et soovi korral jätkata oma haridusteed sellel erialal nii Eestis kui välismaal.

 

4. Asjad, nähtused, tegevused , olukorrad, mis sulle meeldivad , pakuvad sulle rõõmu ja õnnetunnet…

 

Õnnetunnet tekitab, kui ma näen, et tehakse hingega. See kehtib üleüldse elus, mitte ainult tantsus.