“Muutus”

“Muutus” / “Change” (English translation below)

Koreograaf Igor Lideri tantsulavastus “Muutus” kutsub vaataja põnevasse tänavatantsumaailma. Juba lapsepõlvest saadik hip-hopi kultuurile pühendunud neli meestantsijat toovad lavale oma aastatepikkuse kogemuse. Nende kohtumisel teatri ja kaasaegse tantsuga sünnibki uus ja erakordne muutus. Mitmetasandiline, kaasaegne ja kõnetav.

Igor Lider on koreograaf, tantsija ja muusik, kes on loojana tegutsenud juba pea kakskümmend viis aastat. Igori suur armastus on tänavatants, mis on viinud ta paljudel festivalidel ja konkurssidel ka poodiumikohtadele. Koreograafina on ta töötanud koos mitmete muusikutega ja lavastanud tantsufilme.

Edgar Budza on tänavatantsu tantsija, koreograaf ja võistluste kohtunik. Edgar on osalenud paljudel festivalidel nii Euroopas kui ka Venemaal. Viimastel aastatel on ta töötanud tantsuõpetajana.

Valerii Zaichenko on Luganskist, Ukrainast pärit tantsija ja tantsuõpetaja. Valerii proovib autorina alati luua midagi uut, unustamata samas tantsu baaspõhimõtteid, mistõttu on ta väga hea freestyle´is. Ta on ka paljude tänavatantsu võistluste võitja.

Kalver Kaseorg on Tartust pärit tantsuõpetaja, koreograaf ja tantsija. Ta alustas oma tantsuteed tänavatantsu freestyle’st ja on nüüdseks jõudnud ka tänavatantsu koreograafide tippu Eestis. Tema elu koosneb lisaks tantsu õpetamisele ka koostöödest artistide ja televisiooniga.

Alexander Makarov on Valgast pärit tantsija, tantsuõpetaja ja koreograaf. Tantsuga on Aleksander tegelenud enam kui kakskümmend aastat ning tema tugevusteks on hip-hop ja popping. Ta on osalenud mitmetel tänavatantsu võistlustel ning ka esikohti saavutanud.

Lavastus: Igor Lider
Koreograafia ja tants: Igor Lider, Alexander Makarov / Kalver Kaseorg, Edgar Budza, Anastassia Tukova / Valerii Zaichenko
Dramaturg: Ruslan Stepanov
Helikujundus: Igor Lider
Valguskujundus: Elerin Tõnne
Foto- ja videotiim: Anastasiia Lider, Sofia Kusainova, Artur Kriuk
Graafiline disain: Kadi Aare

Korraldus ja tehniline teostus: Eesti Tantsuagentuur

Esietendus: 3.märtsil 2023 Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis (Hobujaama 12, Tallinn)
Kestus: 1h

Eesti Tantsuagentuuri ja kohalike kultuurikorraldajate eestvedamisel toob TantsuMENÜÜ tantsuetendused kõikjale Eestis.

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Pakenditööstus

www.tantsuagentuur.ee

KAJASTUSED:

Arvustus. Rulad, lukud ja flow. Iiris Viirpalu, ERR Kultuuriportaal, 11. märts 2023

Kaja Kann: ka keskealised valged mehed tantsivad. Eriti vene mehed. “Muutus”, Kaja Kann, Edasi.org, 9. märts 2023

 


Dance Performance “Change”

 

Choreographer Igor Lider’s dance performance “Change” invites the viewer into the exciting world of street dance. Dedicated to hip-hop culture since childhood, four male dancers bring their years of experience to the stage. Their encounter with theater and contemporary dance space creates a new and extraordinary change.
Multi-level, modern and eloquent.

Igor Lider is a choreographer, dancer and musician who has been active as a creator for almost twenty-five years. Igor’s great love is street dancing, which has taken him to podium places at many festivals and competitions. As a choreographer, he has worked with several musicians and directed dance films.

Alexander Makarov is a dancer, dance teacher and choreographer from Valga, Estonia. Alexander has been dancing for more than twenty years, and his strengths are hip-hop and popping. He has participated in several street dance competitions and won first place.

Edgar Budza is a street dancer, choreographer and competition judge. Edgar has participated in many festivals both in Europe and Russia. In recent years, she has worked as a dance teacher.

Valerii Zaichenko is a dancer and dance teacher from Luhansk, Ukraine. As a creator, Valerii always tries to create something new, without forgetting the basic principles of dance, which is why he is very good at freestyle. He is also the winner of many street dance competitions.

Director: Igor Lider
Choreographers and dancers: Igor Lider, Alexander Makarov / Kalver Kaseorg, Edgar Budza, Anastassia Tukova / Valerii Zaichenko
Dramaturg: Ruslan Stepanov
Sound design: Igor Lider
Light design: Elerin Tönne
Photo and video team: Anastasiia Lider, Sofia Kusainova, Artur Kriuk
Graphic design: Kadi Aare

Production and technical implementation: Estonian Dance Agency

Premiere: March 3, 2023 in the theater hall of the Estonian Dance Agency (Hobujaama 12, Tallinn)
Duration: 1h

DanceMENU (TantsuMENÜÜ under Estonian Dance Agency) is Estonian dance touring programme for rural communities. The purpose of DanceMENU is to bring dance to a new audience outside of the usual dance stages.

Supported by: Ministry of Culture, Estonian Cultural Capital, Pakenditööstus

www.tantsuagentuur.ee