SÜNDMUSTE KALENDER

KõikTöötoadliikumisSESOON

Kategooria: 14

11Dec2021

Töötuba ja etendus: VAIKUSSE VAADATES

kell 18:30 - 21:00

Kategooria:  ETA üld Kõik TantsuRUUM Töötoad

Loe lähemalt...

19Dec2021

Töötuba: Vabastuse ja massaaži paarispraktika

kell 12:00 - 14:30

Kategooria:  Kõik TantsuRUUM Töötoad

Loe lähemalt...

KõikTöötoadliikumisSESOON

Sündmuste arhiiv

TANTSURUUMIST

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele:ühine ruum - avatus - kokkupuutepunkt - võrgustik - koostöö - jagatud vastutus - protsess - areng - jätkusuutlikkus - järjepidevus - enesetäiendus

liikujalt > liikujale
Tegemist on tantsuprofessionaalide koostöö– ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös eesti tantsukunstnikega. TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

ÜKSUSED

liikumisSESOON

liikumisSESOON on tantsu-ja liikumispraktika keskne formaat, mis pakub regulaarset professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsuprofessionaalide, teatri- ja etenduskunstnike vahel.

TantsuRUUMi 4. hooajal jätkame hommikuste treeningtundidega iga T ja N kell 10-11:30!
Käesoleval hooajal kureerivad hommikuste tundide programmi tantsukunstnikud Maria Uppin-Sarv.

LiikumisSESOON on alguse saanud Sõltumatu Tantsu Laval 2016/17 hooajal ning selle projekti algatajaks on tantsukunstnik Joanna Kalm.

 

TÖÖTOAD

Töötubade raames saab toimuma kogemuste vahetus nii välismaal kui ka Eestis tegutsevate tantsuprofessionaalide vahel, mille vorm on vaba. Kohtumised toetavad kunstnike vaheliste kontaktide tekkimist, värskete loominguliste ideede teket,  loovad võimaliku impulsi edaspidiseks loominguliseks koostööks ning enese täiendamiseks.  Toimub erinevate kultuurikorraldajate ning tantsukunstnike koostööl, kus rakendatakse ka juba olemasolevaid võimalusi väliskülaliste näol, kes on Eestisse kutsutud etendama ning valmis osalema ka TantsuRUUMi programmis.

 

Toimub koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu kunstnikega, kus programmi loojateks peamiselt: Joanna Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Marie Pullerits, Maria Uppin.

Koostööd oleme teinud ka Kanuti Gildi SAALiga, festivaliga Kuldne Mask, Jõhvi Balletifestival, TÜ VKA, TLÜ, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia ning mitmete teiste organisatsioonidega, kel huvi töötubade programmi panustada!

RESIDENTUUR

Alates 2018. a. pakub TantsuRUUM tantsukunstnikele hooajalise residentuuri võimalust, mille vältel on residendil võimalik kasutada Eesti Tantsuagentuuri ruume, osaleda programmilistes tegevustest ning jagada ühes kaasresidentidega tundide/töötubade raames oma liikumis-ja kunstipraktikat. Hooajalise residentuuri eesmärgiks on pakkuda pikemaajalist kandvat ja toitvat keskkonda ning toetavat kolleegiumi.
2020/21 hooaja kunstnik-residentideks on Indrek Kornel, Pääsu-Liis Kens, Tatjana Romanova, ning duo Eva Orupõld ja Sofia Filippou.
Eelnevatel hooaegadel on residentuuris osalenud järgmised tantsukunstnikud: Kadri Sirel, Siim Tõniste, Madli Paves, Naddie Simonovits, Christin Taul, Joanna Kalm, Rūta Ronja Pakalne, Kaisa Kattai, Sylvia Köster, Maria Uppin-Sarv ja Eline Selgis.

Tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele on residentuur tasustatud.

 

 

TANTSUKUNSTNIKE ATELJEE

Ateljee pakub soodsaid võimalusi TantsuRUUMI kasutamiseks tantsuprofessionaalidele - see on ruum inspiratsiooni kogumiseks, loometööks, katsetamiseks (proovideks, residentuurideks, showinguteks, projektideks) jm.

Eesti Tantsuagentuuris on 4 prooviruumi, suurustega 80 m2, 105 m2, 120 m2, 130 m2,  millest kaks viimast ruumi on kohandatavad siirdeseina ära võtmisel üheks suureks saaliks suurusega 250 m2.

Pakume võimalusel vabasid aegu E-R ajavahemikus 10:00-15:30 ning L-P terve päev.

Täpsemad tingimused ja sooviavalduse ankeedi ruumide taotlemiseks leiad siit! 

Tantsukunstnike ateljee programmi toetab Kultuuriministeerium

KONTAKT

TantsuRUUMi aadress:
SA Eesti Tantsuagentuur
Hobujaama 12, 10117 Tallinn


TantsuRUUMi eestvedajad/ üldkontakt:
Jane Miller-Pärnamägi, jane@tantsuagentuur.ee, tel. +372 56 22 47 17
Joanna Kalm, joannakkalm@gmail.com

liikumisSESOONi programmi eestvedajad: Maria Uppin ja Tiina Mölder

TantsuRUUMi sisu arendav töögrupp: Joanna Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Marie Pullerits, Maria Uppin, Tiina Mölder, Indrek Kornel, Jane Miller-Pärnamägi jt.

 

TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

 

Täname koduleheküljel kasutatud fotode loa eest:
Ekaterina Soorski, programmis osalevate töötubade läbiviijaid ning fotoautorit Tristan Perez Martini.