UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2021!

Foto uudistesse 1

Festival Koolitants 2021

Noorte tantsukunsti platvorm

 

Viimane aasta on näidanud, et niimoodi nagu tavaliselt, me harjumuspäraseid asju enam teha ei saa. Sellest hoolimata on Koolitants ikka ja endiselt just see tantsulava, kuhu noored tantsijad oma loovuse ja liikumise piire avardama on oodatud.

 

Tants on vaba loominguline eneseväljendus, mida ei saa sentimeetritega mõõta ega punktidega hinnata. Auhindade arv jagatuna nende kogukaaluga ei võrdu veel tantsuoskusega. Kõige tähtsam on, et tants algaks meist endist. Oleks isikupärane ja eakohane, kannaks selget sõnumit ja kõnetaks vaatajat. 

 

Tants on kunst. Kunsti kogemine tekitab meis alati mõtteid ja tundeid ning avardab silmaringi, mida on huvitav sõpradega jagada. Loominguga tegeledes ammutame inspiratsiooni kaaslastest ja ümbritsevast maailmast ning õpime paremini tundma iseennast. 

 

  • Toimuvad virtuaalsed tantsupäevad ja kontserttuur
  • Off-programmi ootame osalema tantsulavastusi ja -filme
  • Toimuvad veebinarid ja noortežürii annab välja eripreemiaid 
  • Traditsiooniliselt valime rahva lemmiku 
  • Eesti Rahvusringhääling viib tantsuelamused ka nendeni, kes kontsertidele ei jõua 
  • Koolitantsu Kompanii koreograafid otsivad uue lennu tantsijad 
  • Tantsuelamusi leiab üle Eesti kogu aasta vältel ja publikul on, mida nautida
  • Oleme paindlikud ja tegutseme turvaliselt

 

Ootame Koolitantsule kõiki avatud meele, sõbraliku pilgu ja loomisrõõmuga noori tantsijaid koos juhendajatega! Inspireerime ja inspireerume! 

 

 

Raido Bergstein

Koolitantsu peakorraldaja

 

#koolitants2021

ESINEJALE

Foto uudistesse

Siit leiad vastused oma  korduma kippuvatele küsimustele:

 

Kas ja kuidas Koolitants 2021 toimub?

Koolitants 2021 toimub! Koolitantsu korraldamisel aga arvestame nende võimalustega, mis meil on kehtivate piirangute valguses. Alustame kevadsuvel virtuaalselt ning suve lõpul kohtume päriselt. Lisaks noorte tantsijate esitatud tantsudele kutsume sel aastal tantsijaid ja tantsuõpetajaid osalema ka veebinaridesse, ootame festivalile tantsulavastusi ja -filme ning pakume esinemisvõimalusi tantsuõpetajatele. 

 

Mis on virtuaalne tantsupäev?

Virtuaalse tantsupäeva tantsud salvestab iga trupp ise, kasutades üldplaani, ühte kaamerat ja võtet ilma montaažita. Tantsud on koondatud traditsiooniliselt maakondade kaupa ning peale kontserte kuuleme ka julgustavaid kokkuvõtteid tantsuvaldkonna tunnustatud loojatelt. Kõik tantsud jõuavad ka linkidena Koolitantsu Youtube´i platvormile. Virtuaalsete tantsupäevadega samaaegselt annab Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii välja eripreemiad ja valime rahva lemmikud. Virtuaalseid tantsupäevi juhib Inger. Virtuaalsel tantsupäeval vaatame tantsu nii nagu seda saalist näeksime. 

 

Kuidas Koolitantsule registreerida saan?

Registreerimiseks mine kodulehe ülaservas asuvale ´registreeri´ lingile. Tantsu saad registreerida andmebaasis. Ülejäänud registreerimisvõimalused avanevad Google Forms´i lingi kujul andmebaasi sisselogimislehel. Jälgi infot Koolitantsu kodulehel ja sotsiaalmeediakanalites. Enne registreerimist loe kindlasti läbi ka osalemise põhimõtted.

 

Mis on Koolitantsu kontserttuur? 

Tavaolukorras on Koolitantsu lahutamatuks osaks maakondlikud tantsupäevad ning lõppkontserdid, kus saab näha festivaliaasta eredamaid žanri- ja stiilinäiteid. Sel aastal valib lavastusmeeskond tantsud virtuaalsetelt tantsupäevadelt kontserttuurile. Ühel kontserdil esinevad peamiselt piirkonna tantsud ning lisaks ka festivaliaasta nn signatuurtantsud - ehk tantsud, mida lavastusmeeskonna hinnangul peaks näitama nii paljudes erinevates kohtades kui võimalik. Kui publikuarvule kehtivad endiselt piirangud ning kõiki soovijaid saali lasta ei saa, siis saab kontserti vaatamiseks osta ka veebipileti ja kontserti ülekandes vaadata.

 

Kuidas Koolitantsu veebinarides osaleda saab? 

Tantsimine tekitab palju mõtteid ja tundeid, mida teineteisega arutada. Sel aastal toimuvad veebinarid nii tantsuõpetajatele kui Eesti Noorte Tantsu Ühingu Noortele tantsijatele. Tule ja arutle kaasa! Noored tantsijad saavad veebinari läbimise korral kandideerida ka virtuaalsete tantsupäevade noortežüriisse ning tantsupäevade lõpul oma analüüsioskuseid ja tantsumõtteid ka kõigi teistega jagada. Kõik veebinarid saavad hiljem avalikuks, kuid registreerimisel saad arutelusse ka oma panuse anda. Ootame!

 

Kas tantsulavastused ja -filmid on Koolitantsule oodatud?

Jah, on! Tantsulavastuste off-programm toimub 5.septembril Viljandi tantsunädalal ning sinna ootame pikemaid tantsuvorme. Tantsufilmide off-programm toimub sügisel. Lavastused ja filmid peavad sisus olema eakohased, vormis peavad ajas ja ruumis ära mahtuma. Registreerimised avanevad vastavalt augustis ja septembris. 

 

Siit leiad festivalil  osalemise põhimõtted:

Põhiprogramm

Veebinarid

Off-programm / tantsulavastused

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

Rahva lemmiku valimine on http://uudised.ee lehel alanud ning viimased hääled enne augustikuu lõpu otsesaadet loeme kokku 10.augusti hilisõhtul.
#koolitants2021 #rahvalemmik

Seitse virtuaalset tantsupäeva ja vestlusring tantsuõppe kohtumisest tantsukunstiga on vaadatavad Koolitantsu YouTube´i kanalil. Ees on veel ootamas Tallinna teine virtuaalne tantsupäev ning reedel kell 12 noortežürii tantsuanalüüs koos eripreemiatega.
#koolitants2021 #tantsurõõm

🤩 VIRTUAALSED TANTSUPÄEVAD: Tallinn II (6.-9. ja 10.-12. klasside) https://youtu.be/pOZHJcLzBg4
🥰 Tantsupäevi juhib INGER.
🥳 Virtuaalsed tantsupäevad, vestlusringid, veebinarid ja noortežürii eripreemiad avaldame 1.juulist kuni 9.juulini.
#koolitants2021 #tantsupäevad

🤩 VIRTUAALSED TANTSUPÄEVAD: Valga- ja Võrumaa Koolitantsu Youtube'i kanalil https://www.youtube.com/watch?v=ecPM-YuqPWQ🥰 Tantsupäevi juhib INGER.
🥳 Virtuaalsed tantsupäevad, vestlusringid, veebinarid ja noortežürii eripreemiad avaldame 1.juulist kuni 9.juulini.
#koolitants2021 #tantsupäevad

🤩 VIRTUAALSED TANTSUPÄEVAD: Pärnu-, Saare- ja Hiiumaa https://youtu.be/vldM_pGxf9A
🥰 Tantsupäevi juhib Inger.
🥳 Virtuaalsed tantsupäevad, vestlusringid, veebinarid ja noortežürii eripreemiad avaldame 1.juulist kuni 9.juulini.
#koolitants2021 #tantsupäevad

🎈 VIRTUAALSED TANTSUPÄEVAD: Harju- ja Ida-Virumaa https://youtu.be/oj8AzfqiSEo
🥰 Tantsupäevi juhib Inger.
🥳 Virtuaalsed tantsupäevad, vestlusringid, veebinarid ja noortežürii eripreemiad avaldame 1.juulist kuni 9.juulini.
#koolitants2021 #tantsupäevad

🎈 VIRTUAALSED TANTSUPÄEVAD: Viljandimaa: https://youtu.be/teqlQ0LviHk
😍 Tantsupäevi juhib Inger.
🥳Virtuaalsed tantsupäevad, vestlusringid, veebinarid ja noortežürii eripreemiad avaldame 1.juulist kuni 9.juulini.
#koolitants2021 #tantsupäevad

🌈 VIRTUAALSED TANTSUPÄEVAD: Tallinn I (mudilased, algklassid, 4.-7.klassid) https://youtu.be/8NNhmrLSpD8
😎Tantsupäevi juhib INGER.
🤩Virtuaalsed tantsupäevad, vestlusringid, veebinarid ja noortežürii eripreemiad avaldame 1.juulist kuni 9.juulini.
#koolitants2021 #tantsupäevad

Load More...

1 week ago

Festival Koolitants
Head koolitantsijadSelleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud. Teist igaühe panus on oluline selleks, et saaksime hoida sügisel Eesti elu avatuna.Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada.Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.Praegu saab paljudes maakondades vaktsineerida end ka eelregistreerimata.Kuidas saan vaktsineerima?Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Alaealisele saab aja broneerida tema seaduslik esindaja.Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/Haridus- ja TeadusministeeriumEesti Haigekassayoutu.be/su6gjEj67sI ...
View on Facebook

3 weeks ago

Festival Koolitants
⭐ Koolitantsu rahva lemmik tuleb taas 🎈🕺 Kunstiliste juhtide poolt tehtud eelvalikust hääletavad pealtvaatajad oma lemmikud 28.augustil toimuvasse otsesaatesse 🎈🥰 Hääletamine kestab uudised.ee lehel kuni 10.augustini 🎈***#koolitants2021 #rahvalemmik ...
View on Facebook

3 weeks ago

Festival Koolitants
🥰 Traditsiooniliselt annab Koolitantsul oma tunnustuse tantsudele ka Eesti Noorte Tantsu Ühenduse noortest tantsijatest koosnev žürii. Noortežürii tõi eripreemiatega esile järgmised tantsud: 💥 Varjud “SHH!” (ägeda energia ja peenetundelisuse eest), Tantsuteater Polly “Elu Texases” (eripärase stilistika eest), Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke “Vaatad, aga ei näe” (unikaalsuse ja erilise emotsiooni eest), Tantsukool Cestants “Kummituste spordipäev” (eakohase tantsu tunnetuse eest), SaareSära Tantsukool “Ükssarvikute vihmatants” (siira ja mõjusa esituse eest), VK Janika Tantsuline Eliit “Tehnika(p)ime” (eripärase ja tervliku lahenduse ning aktuaalse temaatika kajastamise eest), Võru Tantsukeskus “Playstation 5” (põnevalt edastatud ja jutustatud lugu), FACE Moe- ja Tantsukool “Ott tahab tuppa tulla!” (nutika ja unikaalse lahenduse eest). 💥Žüriis osalenud noored tantsijad läbisid eelnevalt tantsuanalüüsi koolituse ning nende arutelu eripreemia saanud tantsude kohta on vaadatav-kuulatav Koolitantsu Youtube´i kanalil. ***#koolitants2021 #eripreemiad ...
View on Facebook

3 weeks ago

Festival Koolitants
🎈 Igas signatuurtantsus on see eriline miski, mis haarab vaataja endaga kaasa koos oma terviklike nüansside, põneva visuaalsuse ning esitajate mõjuva kohaloluga - Kadi Aare. ✨ Valituks osutunud tantsudes paistis silma nii omanäolisus, koordineeritud keha valdamine, kvaliteetne tantsu elementide sooritamine, hea muusika ning grupi tunnetus kui ka professionaalne juhendamine - Linnar Looris🥰 Tunnustust väärt on kõik Koolitantsul osalenud tantsijad ja juhendajad. Koolitants 2021 kunstilised juhid Linnar Looris (Eesti Rahvusballeti kunstiline juht) ja Kadi Aare valisid festivali-aasta signatuurtantsudeks järgmised tantsud: KOIT Tantsukool “Vabandust” (autor Kristin Tagam), Stuudio Joy & Läänemere Gümnaasium “Matrix” (autor Aleksandr Makarov), Tantsustuudio Dance Dream “Skorpionid” (autor Rita Muttel), Error Tantsukool “Paaria” (autor Kätlin Kim), VK Janika Tantsuline Eliit “Tehnika(p)ime” (autorid Elina Gorelašvili, Karin Toom, Reimo Kivine), Tantsuteater Polly “Naerata maailmale” (autor Polina Žukova), Tantsuansambel Neposedõ “Kontsakesed” (autor Liina Baranova), Carolina Tantsustuudio “…jätab jälje” (autorid Aleksandra Kantola, Merle Kaare) ja Tallinna Huvikeskus “Kullo” Tantsuansambel Sõleke “Vaatad, aga ei näe” (autor Ingrid Elsa Mugu). #koolitants2021 #tantsonkunst ...
View on Facebook

KALENDER

Koolitants 2021 / põhiprogramm:

 

N, 22.04 - E, 10.05 registreerimise I etapp

T, 11.05 - N, 03.06 registreerimise II etapp

P, 20.06 tantsuvideote saatmise tähtaeg

N, 01.07 - R, 09.07 virtuaalsed tantsupäevad, tagasiside, noortežürii preemiad jm Youtube´is

E, 12.07 - T, 10.08 rahva lemmiku valimine telesaatesse

 

L, 28.08 kontserdid + rahva lemmiku otsesaade Pärnu teatris Endla / Pärnu-, Saare- ja Hiiumaa

P, 29.08 kontserdid Tallinnas, Vene Kultuurikeskuses / Tallinn

L, 11.09 kontsert Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses / Valga- ja Võrumaa

P, 12.09 kontserdid Viljandi teatris Ugala / Viljandi- ja Tartumaa

P, 19.09 kontserdid Paide Muusika- ja Teatrimajas / Harju-, Järva-, Jõgeva-, Rapla- ja Ida- Virumaa

 

Koolitants 2021 / veebinarid:

 

K, 19.05 registreerimise tähtaeg ENTÜ veebinarile “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsunoored)”

L, 22.05 kell 13 ENTÜ veebinar “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsunoored)”

K, 26.05 registreerimise tähtaeg tantsuõpetajate veebinarile “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsuõpetajad)”

L, 29.05 kell 13 veebinar “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsuõpetajad)”

 

Koolitants 2021 off-programm / tantsulavastused:

 

R, 13.08 registreerimise tähtaeg

P, 05.09 etendused Viljandi Tantsunädalal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias

 

Koolitants 2021 off-programm / tantsufilmid:

 

N, 30.09 registreerimise tähtaeg

sügisel sündmused üle Eesti koostöös kohalike korraldajate, Eesti Rahvusringhäälinguga

 

 

PILETID

 

Info uuendamisel.

KÜSI MEILT

Festival Koolitants peakorraldaja
Raido Bergstein
raido@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 45 4888

 

Tegevprodutsent
Eliisa Vellama
vellama@tantsuagentuur.ee
Tel +372 5903 0501

 

Üldinfo, graafikud, registreerimine
koolitants@tantsuagentuur.ee
Tel +372 660 25 24

TANTS ON KUNST!