UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2022!

Foto2b_kodulehele

Festival Koolitants 2022

Noorte tantsukunsti ja tantsuhariduse platvorm

Nii nagu varasematel aastatel, toob ka Koolitants 2022 kokku suure ja innustava sõpruskonna üle Eesti. See on kogukond, keda ühendab suurim rõõm tantsust. Rõõm, läbi mille jutustatud lood meid puudutavad, kaasa haaravad ning positiivse energiaga sütitavad.

 

Tants, mis meie hinge toidab ja mõtlema paneb, on küll pidevas muutumises, kuid sellest on alati võimalik leida ühiseid tähendusi, mis kõnetavad meid kõiki.  

 

Koolitantsul suhtleme ja räägime tantsukeeles, hoolime ja hoiame. Ammutame inspiratsiooni nähtust ja kogetust ning seeläbi õpime tundma ka iseennast ja teisi.

 

Hea tantsuõpetaja, juhendaja, koreograaf ja tantsija - Koolitants 2022 ootab Sind osalema ja oma tantsurõõmu kõigiga jagama!

 

#koolitants2022

#tantsufestival

#tantsonkunst

 

Koolitants 2022 peab oluliseks:  tantsuhuvihariduse põhimõtted

 

Koolitants 2022 teeb koostööd tantsuvaldkonna katustega: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit

ESINEJALE

Foto3b_kodulehele_c

KOOLITANTS 2022 TANTSUPÄEVADE REGLEMENT!
LOE SIIT!

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED TANTSUPÄEVADE KOHTA

 

Miks Koolitants? 

Tants on kunst ning tantsukunstis on olulised sõnum ja sisu, mida oma tantsuga edastatakse. Eakohane lähenemine nii tantsude sisus kui vormis ning tantsijate oskuste rakendamine vastavalt nende võimekusele on Koolitantsul tähtsad. Moevooludest olulisem on isikupärase loomingu otsimine. 

Festival Koolitants teeb koostööd Eesti Tantsuhuvihariduse Liiduga, Eesti Noorte Tantsu Ühinguga ja Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga. 

 

Kes on Koolitantsule oodatud? 

Koolitantsule on oodatud kõik 4-22 aastased noored tantsijad ja nende tantsuõpetajad. Peaasi, et sulle meeldib tantsida ning vahet ei ole kas oled alustaja või edasijõudnud noor tantsija või autor. Oluline on, et tahad lavale, julged katsetada ning olla loov! 

 

Koolitants 2022 tantsupäevade ülesehitus.

Kõik soovijad, kel huvi ja julgust oma tantsuloomingut teistega jagada ning tahtmine laval esineda, on oodatud oma piirkonna tantsupäevale. Piirkondlikud tantsupäevad moodustuvad konkreetsetest maakondadest ning neil osalemine on eelduseks ka lõppkontserdile esinema jõudmisel. 

 

Eripreemiad, signatuurtantsud ja lõppkontsert.

Koolitants 2022 tantsupäevadel tunnustab kunstiline meeskond osalevaid tantse signatuurtantsude ja eripreemiate näol ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii nimetab oma lemmikud.

Signatuurtants on 8(9) - 22 aastaste vanuseastmete tants, mis on oodatud esinema kõikidele Koolitants 2022 kontsertidele. See on võimalus pakkuda oma tantsuloominguga elamusi kogu Eestimaal ning teisalt läbi esinemiskogemuse avastada kõik võimalused, mis ühe tantsu sees peidus on. Signatuurtantsuks kandideerimine toimub samal ajal kui oma tantsu esimeses etapis 14. märtsiks andmebaasis registreerid, kuid lisaks sellele pead aadressil koolitants@tantsuagentuur.ee saatma ka tantsu salvestuse. Videosalvestused on mõeldud ainult kunstilisele meeskonnale ning neid me ei avalda, samuti jäävad saladuseks kandideerinud tantsud. Juhul kui Sinu tants sigantuurtantsuks valituks ei osutu, oled oodatud oma piirkondlikule tantsupäevadele koos teiste tantsudega. 

Kõik eripreemiad saanud tantsud on oodatud esinema Eesti tantsuhuvihariduse aasta suursündmusele - Koolitants 2022 lõppkontserdile.

 

Kuidas osaleda?

Sul on tants (või mitu)! 🙂

Mine Koolitantsu kodulehele ja seejärel vali ülevalt menüüst  registreeri  nupp ning logi andmebaasi sisse.

Esimeses etapis, mis on avatud 1.-14. märtsini, pead kirja panema tantsu pealkirja, kestuse, maakonna ja vanuseastme.

Teises etapis, millega kinnitad festivalil osalemise, sisestad juba detailsed andmed oma tantsu kohta, sealhulgas ka tantsijate nimekirjad. On täiesti arusaadav, et pandeemia tõttu võivad plaanid ja võimalused viimase hetkeni muutuda ning oleme teise etapi tähtaja tavapärasest veel mõne päeva edasi nihutanud. Pikem ajavaru ei ole kahjuks enam võimalik, seega arvesta, et peale nimekirjade kinnitamist väljastatud arveid me enam ei muuda.

NB! Teise etapi andmete esitamise tähtajad on piirkondlike tantsupäevade kontsertide kaupa:

Tartus 22. märtsil 

Võrus ja Pärnus 28. märtsil 

Viljandis 5. aprillil

Paides 12. aprillil

NB! NB! Kui tantsu teise etapi andmed on tähtajaks esitamata ja kinnitamata, eemaldame tantsu automaatselt esinemis- ja proovigraafikutest. Peale teise etapi andmete kinnitamist genereerime tantsijate arvu põhjal osavõtutasude arve ning seejärel on vajadusel võimalik küll tantsijaid näiteks haigestumise korral vahetada kuid arve summat vähendada mitte. 

Korraldusmeeskond annab oma parima, et aidata erinevatele registreerimistega seotud muredele lahendusi leida. Ole ka ise hoolas ning jälgi, et oled omalt poolt kõik vajaliku ära teinud, et vältida nii endale kui ka teistele põhjustatud lisatööd.

Registreerimisel ja kontsertide koostamisel arvestame traditsiooniliselt viie vanuseastmega. Kui Sinu tantsus on mitu vanuseastet koos, konsulteeri eelnevalt korraldusmeeskonnaga, millisesse vanuseastmesse oleks mõistlik tants registreerida või registreeri see automaatselt kõige vanema tantsija vanust arvestades. 

Ühe tantsija osalemise tasu on Koolitants 2022 tantsupäevadel mudilaste ja algklasside vanuseastmes 8 EUR + käibemaks ja vanemate vanuseastmete tantsudes 10 EUR + käibemaks. 

Hilinejatel, kel on esimese etapi registreerimise tähtajaks tantsu andmed sisestamata, on võimalik oma tants registreerida ainult kokkuleppel korraldusmeeskonnaga. 

 

Enne registreerimist loe läbi ka Koolitants 2022 tantsupäevade reglement.

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

8 hours ago

Festival Koolitants
Peakorraldaja Raido Bergstein ja tantsunoored on homseks valmis! ✨💛Kuumus võib küll vahel sammud aeglasemaks teha, aga sellegipoolest on KoKo 12. lend valmis homme (19.08) ja ülehomme (20.08) näitama enda mõnusat tööd ja tantsu Rakvere Vallimäel 🥰💥 UDUS VÕI ILMSI 💥Esietendus: 19. augustil kell 19:00 Etendus: 20. augustil kell 12:00👉 Etendused on pealtvaatajatele tasuta! #koolitantsukompanii#koko12 #tantsonkunst Lisainfo: tantsuagentuur.ee/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

17 hours ago

Festival Koolitants
"Udus või ilmsi" esietendus ✨ HOMME / 19. augustil, reedel Rakveres ✨👉 Etendus on pealtvaatajatele tasuta! Ma luban iseendale, et muutun.Tõusta, et näha rohkem.Luban endal hoogu võtta, et lennates päriselt kohtuda.…ja maailm vaatab pealt…✨ ETENDUSED:19. august kell 19:0020. august kell 12:00📍 Rakvere Vallimägi Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäevale pühendatud võimsa energiaga kontsertetendus, kus kohtuvad tants ja muusika. “Udus või ilmsi” toob vaatajateni tantsijad Rakverest ja üle Eesti, kes peegeldavad elu, olu ja iseend läbi tantsu Rakvere Vallimäel.Koreograafia, lavastus: Kadi Aare, Maarja PruuliMuusikud: säm, Kelly Vask ja livebändRepetiitor: Kerstin LõhmusTantsijad: üle Eesti#koko12 #tantsonkunst #koolitants ... See MoreSee Less
View on Facebook

3 days ago

Festival Koolitants
Rakvere Vallimägi x Koolitantsu Kompanii "Udus või ilmsi" ☀️ palavad KoKo uuslavastuse proovid on hoos! Kõik tantsijad on Rakveres ja proovid kestavad hommikust õhtuni – üle Eesti on kokku tulnud võrratud noored, kes loovad nädalavahetuseks midagi mõnusat ja maagilist 🥰✨Ootame teid 19. augustil kell 19:00 esietendusele või 20. augustil kell 12:00 päevasele etendusele. Lavastus on pealtvaatajatele tasuta! Lisainfo 👉 tantsuagentuur.ee/2022/06/koolitantsu-kompanii-12-lend-udus-voi-ilmsi/Jälgi ka meie tegemisi Insagramis ja TikTokis: @koolitants____________Koreograafia, lavastus: Kadi Aare, Maarja PruuliMuusikud: säm, Kelly Vask ja livebändRepetiitor: Kerstin LõhmusLivebänd: Henri Erik Tammai (trummid), Mart Nõmm (bass), Kristjan Luik (kitarr)Heli ja salvestus: Saundland OÜLavakunstnik: Evely Vahtramäe#KoolitantsuKompanii#koko12#tantsonkunst ... See MoreSee Less
View on Facebook

5 days ago

Festival Koolitants
Solistid on teinud juba mõned päevad Rakveres proove KoKo 12. lennu uuslavastustega “Udus või ilmsi” 🥰💥Homme ühineb kogu trupp nendega, et 19. + 20. augustiks luua midagi toredat ja mõnusat Rakvere Vallimäele 💛Lisainfo 👉 Koolitantsu Kompanii "Udus või ilmsi"Ja etendus on pealtvaatajatele tasuta 🫣✨#KoolitantsuKompanii#koko12Rakvere ... See MoreSee Less
View on Facebook

KALENDER

KOOLITANTS 2023 TANTSUPÄEVAD

 

NB! Tartumaa tantsupäeva ajad on veel väljakuulutamisel! 

NB! Graafikus võib ette tulla muudatusi!

 

Maakondlikud tantsupäevad

3. veebruar, reede, Vene Kultuurikeskus (Harjumaa)

4. veebruar, laupäev, Vene Kultuurikeskus (Tallinn)

5. veebruar, pühapäev, Vene Kultuurikeskus (Tallinn)

11. veebruar, laupäev, Rakvere Teater (Ida- ja Lääne-Virumaa)

12. veebruar, pühapäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu- ja Läänemaa)

18. veebruar, laupäev, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus (Valgamaa)

19. veebruar, laupäev, Võru Kannel (Võru- ja Põlvamaa)

10. märts, reede, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Järva- ja Raplamaa)

12. märts, pühapäev, Viljandi Teater Ugala (Viljandi- ja Jõgevamaa)

18. märts, laupäev, Kuressaare Kultuurikeskus (Saare- ja Hiiumaa)

 

Piirkondlikud tantsupäevad

2. aprill, pühapäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu-, Saare-, Lääne- ja Hiiumaa)

8. aprill, laupäev, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Järva-, Rapla-, Jõgeva-, Ida- ja Lääne-Virumaa)

9. aprill, pühapäev, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Tallinn, Harjumaa)

16. aprill, pühapäev, Viljandi Teater Ugala (Tartu-, Viljandi-, Valga-, Võru- ja Põlvamaa)

 

Lõppkontserdid

7. mai, pühapäev, Teater Ugala

 

Koolitantsu Kompanii

19. ja 20. august Koolitantsu Kompanii XII lennu suur suvelavastus Rakvere Vallimäel

Loe lähemalt SIIT

 

Tantsulavastuste off-programm

Toimub 2023. aastal.

 

KOOLITANTS@Just

Info filmiprogrammis osalemise tingimuste kohta avaldame 2022. aasta alguses.

FIlmid linastuvad PÖFFi laste- ja noortefilmide programmis novembris 2022.

 

 

 

KÜSI MEILT
Üldinfo, graafikud, registreerimine
koolitants@tantsuagentuur.ee
Tel +372 660 25 24
Festival Koolitants peakorraldaja
Raido Bergstein
raido@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 45 4888
Registreerimiste, graafikute, kunstilise meeskonna projektijuht
Kadi Aare
kadi@tantsuagentuur.ee
Tel +372 55 541 900
Kommunikatsioonispetsialist
Kaisa Kattai
kaisa@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 482 744

TANTS ON KUNST!

Koolitants 2022 meeskond

 

Peakorraldaja: Raido Bergstein

Kommunikatsioonispetsialist: Kaisa Kattai

Registreerimiste, graafikute, kunstilise meeskonna projektijuht: Kadi Aare 

Infolaua projektijuht: Maike Maiste

Peaadministraator: Kersti Uiboupin

Meeskond: Anti Sepri, Elizabeth Kattai, Getter Kõiv, Henrik Mürk, Kaisa Ruven, Katarina Virve Mürk, Kristel Taal, Kristjan Kriisa

Meeskonna abilised: Eliisa Vellama, Tanel Veeremaa, Birgit Sitska, Kadri Toomsalu, Loviise Kätriin Gabrel

Tantsupäevade valguskunstnik: Priidu Adlas

Fotograaf: Diana Ruitlane-Rüütli

 

Kontserte juhib: Inger

Kunstilised juhid: Elina Gorelašvili, Joonas Tagel

 

Piirkondlike tantsupäevade avanumbri “Who I Really Am” koreograafia: Kadi Aare, Janette Norkko

 

Mait Agu 70 programmi ettevalmistus ja esitus: Oksana Tralla, Maria Uppin-Sarv, Indrek Kornel, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia osakond, Tantsuansambel Lee, Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke

 

Tantsuõpetajate vestluspaneelides osalevad lisaks kunstilisele meeskonnale: Helena Pihel, Anne Tamm-Kivimets

 

Graafiline disain: Kristel Laur, Heidi Pähn

Videote režii, toimetamine: Kadi Aare

Andmebaasi tehniline haldus: Timo Tambet

Bussijuhid: Mait Reits, Ivo Reits

 

Eesti Rahvusringhääling (ETV, ERR Menu): Kerttu Kaldoja, Kadi Katarina Priske, Oliver Reimann, Magnus Suitso, Silver Riibak, Maris Rumberg, Mustafa Celik, Margus Tamm

TV3/TV6 (rahva lemmik): Sven Soiver

 

Eesti Tantsuagentuuri meeskond: Jane Miller-Pärnamägi, Kaisa Kattai, Kersti Uiboupin, Kristjan Kriisa, Kristjan Kurm, Lii Ainsalu, Marju Leets-Kõiv, Raido Bergstein, Ulvi Kroon-Mürk

 

Suur tänu: Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Haridusamet, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu linn, Paide linn, Võru linn, Pakenditööstus, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit