MAAKONDLIKUD TANTSUPÄEVAD

MAAKONDLIKE TANTSUPÄEVADE GRAAFIKUD:

 

16. veebruar Haapsalu Kultuurikeskus - Lääne- ja Hiiumaa

 

 Proovigraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/261
 Esinemisgraafik:  http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/262

 

 

17. veebruar Sakala Keskus - Viljandimaa

 

 Eesti ja rahvaste tantsud; mudilased; Kaasaegne tants; Kooli tants; Tänavatants; Jazz-tants.
Proovigraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/263
Esinemisgraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/265

 

Lastetantsud, Show-tantsud
Proovigraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/266
Esinemisgraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/264

 

 

 

 9. veebruar Pärnu kontserdimaja - Pärnumaa

 

Kooli tants, Eesti ja rahvaste tantsud, Jazz-tants, Lastetants
Proovigraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/253
Esinemisgraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/254

 

Show-tants, Tänavatants, Kaasaegne tants
Proovigraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/255
Esinemisgraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/256

 

 10. veebruar Kohtla-Järve Kultuurikeskus - Ida - ja Lääne - Virumaa

 

Lastetants, Jazz-tants, Kooli tants, Eesti ja rahvaste tantsud
Proovigraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/257
Esinemisgraafik:  http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/258

 

Tänavatants, Show-tants, Kaasaegne tants
Proovigraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/259
Esinemisgraafik: http://ktadmin.koolitants.ee/public/event/260

 

 

 

Koolitants 2019 maakondlikud tantsupäevad toimuvad:

 

L, 19.01 TALLINN: Vene Kultuurikeskus

12:00 lastetants

18:00 kaasaegne tants, tänavatants

 

P, 20.01 TALLINN: Vene Kultuurikeskus

12:00 jazztants, eesti ja rahvaste tantsud, kooli tants

18:00 showtants

 

P, 27.01 TARTUMAA: Teater Vanemuine suur maja

12:00 lastetants (eelkool), kaasaegne tants, eesti ja rahvaste tantsud, kooli tants

18:00 lastetants (algklassid), tänavatants

 

E, 28.01 TARTUMAA: Teater Vanemuine suur maja

18:00 showtants, jazztants

 

L, 02.02 HARJUMAA: Viimsi Kool

18:00 kõik žanrid

 

P, 03.02 JÕGEVAMAA: Jõgeva Kultuurikeskus

18:00 kõik žanrid

 

L, 09.02 PÄRNUMAA: Pärnu Kontserdimaja

12:00 lastetants, jazztants, eesti ja rahvaste tantsud, kooli tants

18:00 showtants, kaasaegne tants, tänavatants

 

P, 10.02 IDA- JA LÄÄNE-VIRUMAA: Kohtla-Järve Kultuurikeskus

12:00 lastetants, kooli tants, eesti ja rahvaste tantsud, jazztants

18:00 kaasaegne tants, tänavatants, showtants

 

L, 16.02 LÄÄNE- JA HIIUMAA: Haapsalu Kultuurikeskus

kell 15:00 kõik žanrid

 

P, 17.02 VILJANDIMAA: Sakala Keskus

12:00 lastetants (eelkool), kaasaegne tants, jazztants, tänavatants, eesti ja rahvaste tantsud, kooli tants

18:00 lastetants (algklassid), showtants

 

L, 09.03 SAAREMAA: Kuressaare Kultuurikeskus

15:00 kõik žanrid

 

P, 10.03 JÄRVA- JA RAPLAMAA: Paide Muusika- ja Teatrimaja

18:00 kõik žanrid

 

L, 16.03 VALGAMAA: Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus

18:00 kõik žanrid

 

P, 17.03 VÕRU- JA PÕLVAMAA: Kannel

12:00 lastetants, eesti ja rahvaste tantsud, jazztants

18:00 tänavatants, showtants, kooli tants, kaasaegne tants

KOOLITANTS 2019 ŽÜRII ja ÕHTUJUHT

Head koolitantsijad!

 

Kõik me teame, kui raske on saladusi hoida ja kui tore on millestki salajas hoitust kuulda. Nüüd on käes hetk, kus rõõm on kahepoolne – meil on hea meel lõpuks avaldada ja teil veel parem meel ometigi avastada, kes on tänavuse Koolitantsu maakondlike tantsupäevade žüriis!

 

Kolm inimest, kes järgmise paari kuu jooksul vaatavad ära kõik tänavuse festivali tantsud, peavad maha tulised arutelud ja veedavad unetud ööd nuputades, kuidas saata finaali ikka kõik tantsud, mitte vaid osa neist, on Raho Aadla, Kaja Kreitzberg ja Maarja Pruuli!

Raho Aadla

Raho oli esimest korda festivali žürii liikme rollis eelmise aasta finaalkontsertidel. Kogemus oli sedavõrd vinge ja elamus nii suur, et Raho teeb tänavuse festivali kaasa maakondlike tantsupäevade žürii liikmena. Kes teeb, kus teeb, kuidas teeb, miks teeb? See kõik on Rahole uus ja põnev maailm avastamiseks. Raho tegeleb ise aktiivselt tantsukunstiga selle kõige erinevamates vormides nii tantsija kui ka tantsuõpetajana.

Kaja Kreitzberg by Ekaterina Soorsk

Kaja on tänaseks juba Koolitantsu žürii veteran. Žüriitooli istub ta juba kolmandat hooaega. Ehkki tegemist on justkui sissetallatud rajaga, on teekond taas kord täiesti uus ja pakub ootamatuid ja enneolematuid elamusi. Küll aga oskab Kaja juba märgata ja hinnata tantsijate-juhendajate arengut ning selgi teemal sõna sekka öelda. Kaja on tantsinud aastakümneid ning jagab oma kogemusi nüüd tantsuõpetajana.

Maarja Pruuli

Maarja istub Koolitantsu žüriitooli esimest korda. Kui seni on Maarja kiiganud lavalt (lava kõrvalt ja tagant) saali, siis nüüd vaatab Maarja saalist lavale. Rollivahetus on väljakutseterohke ja nõudlik. Olnud aga ise aastaid autori või juhendaja rollis, on Maarjal korralik kogemuste pagas, mis aitab žüriil näha sügavamale tantsu sisse ja selle taha ning hinnata ka neid nüansse, mis ehk muidu peitu jääksid. Maarja on aktiivne tantsuõpetaja ja koreograaf, kes nakatab tantsupisikuga pea kõik, kes ta teele jäävad.

 

*Tartumaa tantsupäevadel osaleb Maarja asemel žürii töös asendusliige

Tänavuse festivali kandev mõte on, et tants on suurem kui elu. Palusime Rahol, Kajal ja Maarjal seda mõtet veidi avada.

 

Raho: „Kui vaatenurk on antud väite osas soodne, siis võib kõike olevat tunnetada lõppematus tantsulises liikumises, kus kujude moonutavaid muutusi märgates võib sisemusest silmelda seletamatut. Kui sõnu on võimalik sedasi seada, siis järelikult on see ka meie piiratud piiratsuses täiesti võimalik.“

 

Kaja: „Tants võib olla elu, aga ka elu võib olla tants. Tantsida võib väga kindlatest reeglitest kinni pidades. Tants võib alguse saada hingeseisundist, ignoreerides igasugu kriteeriumeid ja reegleid. Mõni liigutus võib väljendada rohkem kui tuhat sõna … Näidetega võiks lõputult jätkata. Tants on suurem kui elu.“

 

Maarja: „Tants – ja laiemas mõttes etenduskunstid annavad võimaluse füüsiliselt tunda ja meeltega kogeda, et oled elus. Kolm minutit möödub elus enamasti üsna ruttu, märkamatult. Kolme minuti jooksul tantsus oled aga 110% selle hetke sees – tantsijad laval, juhendaja valguspuldis, helimeister valmis vajutama õigetele nuppudele, korraldusmeeskond raadiosaatjate taga, lahked näod riidehoius. Justkui keeruline sipelgapesa, kus kõigil on sel õhtul vaid üks eesmärk: et toimuda saaks midagi maagilist.“

 

Koolitantsu žürii liige ei ole lihtne olla ning see koorem pole kahtlemata kerge kanda. Ent need kolm vaprat tinasõdurit on teiega: elavad teile kogu hingest kaasa ning toetavad teid nõu ja näpunäidetega. Sära, mis nende silmis juba festivali ootuses on süttinud, ei kustu kindlasti enne jaanipäeva!

 

 

Kati Ly istub Koolitantsu žüriitooli esimest korda ja hindab Tartumaa maakondlikel tantsupäevadel esitamisele tulevaid tantse. Olles ise juba aastaid oma truppidega festivalil osalenud, tunneb Kati Ly end Koolitantsul kui kala vees. Pikaajaline kogemus juhendaja ja tantsuõpetajana annab Kati Lyle vajalikud taustteadmised hindamaks ka selliseid nüansse, mis muidu ehk märkamata jääksid. Tartumaa tantsupäevadele läheb Kati Ly vastu suure põnevusega!

Tänavuse festivali kandev mõte on, et tants on suurem kui elu. Palusime Kati Lyl seda mõtet veidi avada.

Kati Ly: „Tants on liikumapanev jõud. Tants paneb sind liikuma mitte ainult füüsiliselt, vaid võib raputada hingepõhjani, anda impulsi, et ootamatud mõtted sinu peas liikuma hakkaksid ja genereerib hullumeelseid ideid. Tants kurnab su viimseni jõuetuks ja annab samas tohutu power’i ja energia, sest tants on võimas – ta on suurem kui elu!“

* asendusliige Tartumaa tantsupäevadel

 

KOOLITANTS 2019 ÕHTUJUHT

 

 

„Järgmisena on laval tants nimega…!“ Seda lauset teab iga Koolitantsul tantsinud noor ning talle lava tagant ja saalist kaasaelanud juhendaja, sõbrad, vanemad ja tuttavad. See lihtne ja tuttav lause on kui dirigendikepi viibutus, mis paneb orkestri ühes taktis mängima. Just nagu orkestris, ei juhtu ka Koolitantsu laval midagi juhuslikult ja iseenesest, vaid kellegi märguande peale. Õhtujuht, kelle taktikepi all festivali maakondlike tantsupäevade kontserdid kulgevad, on Kadri Toomsalu!

 

 

Koolitantsijatele ja festivalipublikule on Kadri juba varasemate festivaliaastatega tuttavaks saanud. Kadri nutikad lahendused ja väiksed vimkad on igas võimalikus vormis nii esinejate kui pealtvaatajate silmad särama löönud. Kuidas Kadri tänavu kontserdijuhi rolli lahendab, on üllatuseks meile kõigile, ent kahtlemata saab see lahendus olema soe, rõõmurohke ja särav!

Tänavuse festivali kandev mõte on „Tants on suurem kui elu“. Uurisime Kadrilt, mida see mõte tema jaoks tähendab. Kadri: „Tants on suurem kui elu, sest tantsu on me ümber rohkemgi, kui me märkame. Tantsupidu on lausa üks eestluse vaatamisväärsusi, ka loomad-linnud tantsivad teineteisele ja tõtt-öelda on looduses – niisamuti meie argipäevas – üldse üks igavene tants ja tagaajamine, alustades elektronide ringtantsuga ümber tuumade ja lõpetades mõtete lõppematu tantsuetendusega. Ükskõik, kas tantsime kord mõne aurukatla ümber, kas vihm esitab aknalaual oma stepptantsu või on see uni, mis varvaskingadel õhtuti me silmalaugudel hiilib, kuid on kindel, et tähed tantsisklevad igal ööl – ja päeval! – üle me peanuppude. Niisiis kui elus juhtubki tekkima mõni sõlm, mis vajab lahti harutamist, tasub endale aru anda, et see on praegu lihtsalt üks puntratants ja tegelikult on elu ikka paras tants ja trall ja nõtke Notke. Me muudkui tantsiskleme ise hoogu märkamata läbi elu. Ja elu tantsib meis. Kogu aeg.“

ARHIIV

2018

ERIPREEMIAD JA EDASIPÄÄSEJAD

 

ERIPREEMIAD:

 

IDA - JA LÄÄNE - VIRUMAA

 

Lummavalt liikuva lavapildi eest: Tantsukollektiiv Rütm – „Veekeeris“, tantsu autor Milana Kraskina, jazz-tants vanuseastmes 6. – 9. klass

Seesmiselt pingestatud esituse eest: Varjud – „Shopahoolikud“, tantsu autor Jelena Kissin, jazz-tants vanuseastmes 10. – 12. klass

Hea rütmitaju ja särava esituse eest: Lions – „Õhtused tuled“, tanstu autor Elena Loseva, lastetants vanuseastmes 1. – 4. klass

Haridusliku teemakäsitluse eest täpselt esitatud tantsus: EK STUDIO – „Roheline valgusfoor“, tantsu autor Ekaterina Russis, lastetants vanuseastmes mudilased

Detailselt täpse ja peenetundelise esituse eest: Releve dance studio – „Imeline päev“, tantsu autor Jekaterina Maksimovitš, lastetants vanuseastmes mudilased

Tantsija preemia - hingestatud ja meisterliku esituse eest: Tantsukollektiiv Rütm - „Vivaldi muusika saatel“, tantsu autor Asja Seletskaja, jazz-tants vanuseastmes 6. – 9. klass

Hullumeelse kiiruse ja plahvatusliku energia eest: Lions – „Taevast maa peale“, tantsu autor Elena Loseva, tänavatants vanuseastmes 4. – 7. klass

Koreograafia, kostüümi ja esituse mõjuva kooskõla eest: Varjud – „Küberneiud“, tantsu autor Valeria Vetoškina, show-tants vanuseastmes 10. – 12. klass

Suurepärase kätekoreograafia eest: Zagadka – „Amasoonlased“, tantsu autor Natalja Sabartsina, tänavatants vanuseastmes 10. – 12. klass

Huvitava liikumismõtlemise eest: RADOST – „Jooks kurivaimust“, tantsu autor Tatjana Semtsenkova, show-tants vanuseastmes 10. – 12. klass

Puhtuse, täpsuse, maitsekuse eest: Impulse Dance Stuudio – „Impulss“, tantsu autor Jekaterina Timofejeva, show-tants vanuseastmes 6. – 9. klass

Nõidusliku kompositsiooni eest: Nüüdistantsu klass - "Kolonnide vahel...", tantsu autor Yulia Batova, kaasaegne tants 10. – 12. klass

 

PÄRNUMAA:

 

Lustliku, hoogsa ja särava tantsu ning esituse eest: Janne Ristimetsa Tantsustuudio – „Parajad tuulikud“, tantsu autor Janne Ristimets, lastetants vanuseastmes 1.-4. klass

Imetlusväärse ruumi ja rütmi taju eest: Laine Mägi Tantsukool – „Külmapoisid“, tantsu autor Ingrid Jasmin, lastetants, mudilaste vanuseastmes

Sisutiheda koreograafia ning  omapärase kompositsiooni eest: PSHG 6.a – „Valgeks“, tantsu autorid Silvia Pärtelson ja Johanna Kivimäe, kooli tants vanuseastmes 4.-7. klass

Maitseka ja kaasahaarava esituse eest: Sütevaka – „Sõbrad, ma mahun teile kohvrisse!“, tantsu autor Mia Orm, kooli tants vanuseastmes 6. – 9. klass

Mõjusa lavareaalsuse eest: Laine Mägi Tantsukool – „Värvitu olek“, tantsu autor Grete Kuusik, jazz-tants vanuseastmes 6. – 9. klass

Muheda lavalise oleku eest: Tantsukool WAF Dance, „Pildid“, tantsu autor Mark Monak, lastetants vanuseastmes 1. – 4. klass

Oskusliku kostüümi ja koreograafia ühendamise eest: Rüht võimlemiskool – „Rändajad“, tantsu autor Anu Nõmm, lastetants vanuseastmes 1. – 4. klass

Humoorikalt karakteerse esituse eest: Laine Mägi Tantsukool – „Halloween“, tantsu autor Clelia Madi, show-tants vanuseastmes 4. – 7. klass

Ilusa tehnikaga väljapeetud esituse eest: RÜHT võimlemiskool, rühm Pärlid – „Hüüdke Geronimo!“, tantsu autor Sairi Sutt, show-tants vanuseastmes 4. – 7. klass

Leitmotiivi  õnnestunult  lavaletoomise eest: TagLioni – „Nagu paber laevuke“, tantsu autor Liina Ojatamm, kaasaegne tants vanuseastmes 4. – 7. klass

Tantsijate ja juhendaja hea koostöö eest: Tori Põhikool – „Liblikad“, tantsu autor Andra Sõmer, show-tants vanuseastmes 4. – 7. klass

Tantsija preemia: voolav ja hingestatud liikumine  - Mark Monak, Tantsukool WAF Dance – „Sume suveöö“, tantsu autor Annika Viibus, kaasaegne tants vanuseastmes 10. – 12. klass

Nutika liikumismõtlemise eest: Markus Monak

Eakohaste teemakäsitluste eest pedagoogilises protsessis: Janne Ristimets

 

JÕGEVAMAA:

 

Jõulise ja emotsionaalse esituse eest: Tallinna Kanutiaia Huvikooli Sixtina tantsustuudio – „VARJUD“, tantsu autor Kertu Raja, kaasaegne tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Tundliku ja maitseka esituse eest: Jõgeva Muusikakool Föönix – „Puudu/tus“, tantsu autor Eline Selgis, kaasaegne tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Mitmekesise lavapildi ja koreograafia eest: Tantsustuudio Dance Dream mudilased – „Lumejänesed“, tantsu autor Rita Muttel, lastetants mudilaste vanuseastmes.

Nutika teemakäsitluse eest: Jõgeva Muusikakool Pärlid – „Liiklejad“, tantsu autor Eline Selgis, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Olulise teema käsitlemise eest: Tantsukool Cestants – „Lõpetage kiusamine“, tantsu autor Kreete Pärtelpoeg, show-tants      4.–7. klass.

Otsiguliste helimaastike eest: Silver Soorsk, Tantsukool Cestants.

 

 

HARJUMAA:

 

Sütitava show eest: Hoop-side – „Koopainimesed“, tantsu autor Angelina Koch, show-tants vanuseastmes 6.– 9. klass.

Särava ja mõjuva esituse eest: Lola – „Tüdrukute pidu“, tantsu autor Angelina Koch, lastetants vanuseastmes 1.– 4. klass.

Sidusa koreograafia eest: Keeris – "Ihaldatud", tantsu autor Britta Rohtmets, jazz-tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Leidliku liikumismõtlemise eest: Carolina Master – „Maal“, tantsu autor Mari-Ann Kaare, show-tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Laetud esituse eest: Prodance Tantsustuudio Viimsi – „SÄRA!“, tantsu autorid Grisse Koppel ja Lilian Veetamm, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Selgete jooniste ja hea lavalise kohalolu eest: Petsikad – „Imeline aeg“, tantsu autor Ljudmilla Loss-Maiberg, lastetants mudilaste vanuseastmes.

Lainemotiivi oskusliku kasutamise eest koreograafias: Vääna Mõisakooli tantsuring – „Tuletants“, tantsu autor Svea Sokka, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Enesekindla esituse eest: SG – „Võlumaailm“, tantsu autorid on tantsijad ise, kooli tants vanuseastmes 4.–7. klass.

 

 

TARTU

 

Mängulise terviklikkuse eest: Tähtvere Tantsukeskus – "Peatus Uperkuut", tantsu autor Kerstin Lõhmus, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Rabava ja teatraalse esituse eest: Error Tantsukool – „Süsteemi vastu“, tantsu autor Jekaterina Semennikova, tänavatants vanuseastmes 10.–12. klass.

Erakordse ja jõulise esituse eest: Tähtvere Tantsukeskus – „Biidimurdjad“, tantsu autor Kaspars Meilands, tänavatants vanuseastmes 10.–12. klass.

Enesekindla esituse eest: Tähtvere Juunior Bande – „Pahanduste pahandus“, tantsu autorid Bertram Sargla, Dolores-Carina Sütt, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Särtsaka musikaalse esituse eest: Merili Tantsustuudio – „Rännata võib üle maa ikka naeruga!“, tantsu autorid Merili Sööt, Marlene Altmäe, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Isikupärastele tantsijatele: Shaté Tantsukool – „Hiphop Ekspress“, tantsu autorid Marlene Kirt, Irena Pauku, tänavatants vanuseastmes 6.–9. klass.

Selguse, täpsuse, karguse eest: Triiniks – „Nagu kellavärk“, tantsu autor Ingrid Hamer, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Nutikate jooniste eest tantsijate väljatoomiseks: RN Stuudio – „CRMC“, tantsu autorid Mari-Liis Kurvits, Christopher Meier, Rigo Roos, tänavatants vanuseastmes 10.–12. klass.

Leidliku liikumismõtlemise eest: Just Tantsukool – „Võõrad suled“, tantsu autor Helle Mari Toomel, kaasaegne tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Pedagoogilise ja loomingulise selguse eest: Midrimaa lasteaed – „Pidu unemaal“, tantsu autor Marju Asarov, lastetants mudilaste vanuseastmes.

Rõõmuküllase esituse eest: Tähtvere Tantsukeskus – „Pisikesed Piimavuntsid“, tantsu autor Bertram Sargla, lastetants mudilaste vanuseastmes.

Rütmilise ühtsuse eest: Triiniks – „Miks mitte mina“, tantsu autor Ingrid Hamer, kaasaegne tants vanuseastmes 4.–7. klass.

Nutika kostüümi ja tantsu sidumise eest: Tähtvere Tantsukeskus – „Magusamast magusam“, tantsu autor Dolores-Carina Sütt, lastetants mudilaste vanuseastmes.

Koreograafiliste otsingute tubli alguse eest: Kambja kultuurikeskuse tantsurühm Next step – „Me oleme teel“, tantsu autor Heleri Kängsepp, kooli tants vanuseastmes 4.–7. klass.

Sõnulseletamatu elamuse eest: VK Janika Tantsuline eliitrühm – „Dimensioon Matrix“, tantsu autor Elina Gorelašvili, jazz-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Hinge liigutava esituse ja tervikliku teose eest: Tähtvere Tantsukeskus – „Tormivarju“, tantsu autorid Maarja Pruuli ja Kerstin Lõhmus, show-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Loov artist: Ly Lindepuu, Shaté Tantsukool – „Väike tüdruk suurte unistustega“, jazz-tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Haarava ekspressiivsuse eest: Error Tantsukool – „Minu pahede vari“, tantsu autor Brigitte Karelsohn, jazz-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Narratiivselt nauditava liikumiskeele eest: Õnnemaa Tantsustuudio Neptune – „Kiri“, tantsu autor Grete Anete Karpov, jazz-tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Globaalse teemakäsitluse eest: SK Finess Tantsukool – „Prügisaared“, tantsu autor Nele Kimmel, show-tants vanuseastmes 4.–7. klass.

Tervikliku kompositsiooni ja huvitava koreograafia eest: tantsu autor Maris Kahre, Tähtvere Tantsukeskus.

Tantsija preemia: Marta Kadai, Error Tantsukool.

 

 

TALLINN

 

Lummava lavapildi eest: Rahukad 3A – “Maagilised tuuled värvilistes torudes”, tantsu autorid juhendaja ja tantsijad, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Leidliku liikumismõtlemise eest: PJKtants2 – “Haned kadunud”, tantsu autorid Kärt Tõnisson ja tantsijad, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Osava tehnika kasutamise eest loo jutustamisel: Maria Goltsman Ballet Studio – “Ka lamades saab tantsida!”, tantsu autorid Maria Goltsman ja Heili Parras, lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Eheda lapsemeelsuse eest: Kopli lasteaed – “Kohe tõuseb päike”, tantsu autor Sandra Lelov, lastetants mudilaste vanuseastmes.

Lastepärase tänavatantsu tõlgenduse eest: Stuudio dotE – “Kuningas ei eksi”; tantsu autor Kristi Veskimäe; lastetants vanuseastmes 1.–4. klass.

Peenekoelise liikumistaju eest: P.I.P.E – “Risttee”, tantsu autor Dima Kruus, kaasaegne tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Plahvatusliku energia eest: Tallinna Kopli noortemaja tantsustuudio “FIREWORK DANCE COMPANY" – “REEDE ÕHTU”, tantsu autor Olesja Kazeko, tänavatants vanuseastmes 6.–9. klass.

Iga tantsija väärtustamise eest: Tantsugeen CFS N3 – “Kujuta rahu”, tantsu autor Anna-Maria Laius, tänavatants vanuseastmes 6.–9. klass.

Kohalolu ja hea tehnilise esituse eest: Carolina tantsustuudio – “Surnud mõrsjad”, tantsu autor Rauno Zubko, kaasaegne tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Täpse ja musikaalse esituse eest: Carolina tantsustuudio – “Kiirus”, tantsu autorid Roman Mihhailov.Katya Makarova, tänavatants vanuseastmes 6.–9. klass.

Nutikuse ja leidlikkuse eest: tantsuõpetaja Ahto Pääsik.

Osava jalgade töö eest: Arte Flamenco – “Andaluusia”, tantsu autorid Maria Rääk ja Ivan Gallego, eesti ja rahvaste tantsud vanuseastmes 4.–7. klass.

Tantsulusti ja tehnika oskusliku ühendamise eest: Tantsuteater Focus – “Kreeka päikese all”, tantsu autor Ljudmila Verbitska, eesti ja rahvaste tantsud vanuseastmes 4.–7. klass.

Stiilipuhtuse eest: Tantsuansambel "Neposedõ" – “Röövik”, tantsu autor Natalja Baranova, eesti ja rahvaste tantsud vanuseastmes 10.–12. klass.

Terava, täpse ja sujuva koreograafia eest: Danza Tantsukool – “Libisedes…”, tantsu autor Triin Veskimeister jazz-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Kandva kohalolu eest: ETA Tantsukool – “Jänese jäse”, tantsu autor Julia Koneva, jazz-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Särava ja artistliku esituse eest: Stuudio dotE – “Ahh, unusta need poisid”, tantsu autorid Kertu Raja ja Allar Valge,  jazz-tants vanuseastmes 4.–7. klass.

Hea keha ja partneri tunnetuse eest terviklikus kompositsioonis: KT Stuudio – “(L)end”, tantsu autor Sandra Põld, jazz-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Omapäraste ja meisterlike koreograafiliste ning pedagoogiliste valikute eest: tantsuõpetaja Liisa Laine.

Särava esituse eest: KT Stuudio – “Külalised kaugelt”, tantsu autor Mirjam Murel-Punder, show-tants vanuseastmes 4.–7. klass.

Ohtrate ootamatuste eest: Dreamstudio – “ikoon”, tantsu autorid Julia Koneva ja Carolyn Veensalu, show-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

Stiili ja maitsekuse eest: TantsuGeen – “Igaühel oma”, tantsu autor Elina Tamm, show-tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Entusiastliku esituse eest: DanceAct Tantsustuudio Cheerleaders – “Ühise emotsiooni nimel…” tantsu autor Alissa Montes, show-tants vanuseastmes 6.–9. klass.

Tundeküllase esituse eest kaunites kostüümides: Tantsustuudio Remei – “Põhja tuled”, tantsu autor Maja Shabanova, show-tants vanuseastmes 10.–12. klass.

 

 

Edasipääsejad kuulutatakse välja 20. märtsil.

ARHIIV

2018