Foto: Ekaterina Soorsk   11. veebruaril täitus Pärnu kontserdimaja koolitantsulistega, kui toimus Koolitants 2018 Pärnumaa tantsupäev.   Maakondlikule tantsupäevale registreerunud tantse ja tantsijaid oli sedavõrd…
Foto: Ekaterina Soorsk   Möödunud laupäeval toimunud Koolitants 2018 Viljandimaa tantsupäev tõi üle maakonna tantsijad kokku Sakala keskusesse.   Tantsupäeva kahel kontserdil sai näha hulganisti…
Foto: Ekaterina Soorsk   4. veebruaril toimunud Võru- ja Põlvamaa tantsupäev täitis festivalimeluga kogu Võru Kandle.   Koolitantsu lava vallutas 800 tantsijat, kelle esituses sai…

KOOLITANTS 2018

 

Tänavuse festivali teema on "KINGITUSED EESTILE" Koolitants ühineb EV100 sünnipäevapeoga ning sellest tulenevalt on festivali teemaks Kingitused Eestile. Kõigil meil on Eestiga seoses omad tunded ja lood, mida jutustada. Kutsume Sind neid lugusid koos tantsijatega läbi mõtlema ning jagama oma tantsudes.

Koolitantsul toimub sel aastal 14 maakondlikku tantsupäeva. Teiste seas on meil suur - suur rõõm üle enam kui kümne aasta olla tantsupäevaga tagasi Kuressaares! Finaalkontserdid koos üllatustega toimuvad taaskord Eestimaa südames Paides aprilli keskel.

Täienenud on tantsužanrite rivi. Lisaks tuttavatele eesti -, laste -, show -, tänava -, kooli - ja vabatantsu žanritele on uutena festivalil esindatud rahvaste tantsud ja kaasaegne jazz, mis tõstavad osalevate žanrite arvu kaheksani.

Erilist tähelepanu pöörame sünnipäeva - aastal tantsude helikujundusele. Eesti-, laste-, kooli- ja vabatantsu žanrites on sel aastal kohustuslik kasutada eesti heliloojate loomingut ning show -, tänava -, kaasaegse jazzi ja rahvaste tantsude žanrites on see soovituslik. Eesti autorid on loonud väga palju imelist muusikat, mis sobib tantsude seadmiseks nii lastele kui ka noortele. Loodame väga, et leiate aega need lood üles otsida, pidada nõu omakeskis ja tuttavatega, küsida nõu muusikaõpetajatelt ja muusikutelt!

 

Reglemendis oleme teinud mõned muudatused – enne tantsude registreerimist LOE  KINDLASTI REGLEMENTI!

OLULINE INFO

Vabandame hetkel kodulehekülje kesise info pärast - meie varasem kodulehekülg rikuti häkkerite poolt ning pidime selle sulgema.
-----

Kõikide Tantsupäevade piletid müügil //  Ticketbest
-----

Alates 23.02.  saab registreerida Koolitantsu Kompaniisse ja “Tantsuhulluse” konkursile 

17.-18.03 Koolitantsu Kompanii ja „Tantsuhulluse“ konkursid Tallinnas 

24.-25.03. Koolitantsu Kompanii ja „Tantsuhulluse“ konkursid Tartus

-----

14.04. Finaalkontserdid Paides

15.04.  Finaalkontserdid Paides
-----

Augusti teine ja kolmas nädal Koolitantsu Kompanii proovid Tallinnas
-----

Koolitants kutsub kõiki tantsima // Eesti Tantsib Kampaania
-----

06.-07.10 ja 13.-14.10 Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu etendused Tallinnas, Võrus, Tartus