UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2018!

radio

Koolitants ühineb Eesti 100 sünnipäevapeoga ning sellest tulenevalt on festivali teemaks Kingitused Eestile. Kõigil meil on Eestiga seoses omad tunded ja lood, mida jutustada. Kutsume Sind neid lugusid koos oma tantsijatega läbi mõtlema ning jagama oma tantsudes publikuga.

Tantsufestivalil toimub sel aastal 14 maakondlikku tantsupäeva. Teiste seas on Koolitantsul suur – suur rõõm üle enam kui kümne aasta olla tantsupäevaga tagasi Kuressaares! Finaalkontserdid koos üllatustega toimuvad taaskord Eestimaa südames Paides aprilli keskel.
Täienenud on tantsužanrite rivi. Lisaks tuttavatele eesti -, laste -, show -, tänava -, kooli – ja vabatantsu žanritele on uute tantsužanritena festivalil esindatud rahvaste tantsud ja kaasaegne jazz, mis tõstavad osalevate žanrite arvu kaheksani.
Erilist tähelepanu pöörab Koolitants sünnipäeva-aastal tantsude helikujundusele.
Eesti-, laste-, kooli- ja vabatantsu žanrites on sel aastal kohustuslik kasutada eesti heliloojate loomingut ning show -, tänava -, kaasaegse jazzi ja rahvaste tantsude žanrites on see soovituslik. Eesti autorid on loonud väga palju imelist muusikat, mis sobib tantsude seadmiseks nii lastele kui ka noortele, rikkalikust muusikalisest kullavaramust kuni kaasajani välja.
Neljandat kevadet järjest toimuvad ka konkursid, et leida andekaid noori tantsijaid üleriigilisse Koolitantsu Kompaniisse ja “Tantsuhulluse” telesaatesse.
Neli suurepärast inspireerivat koreograafi viivad läbi Tallinnas ja Tartus toimuvad konkursid ning sügisel annavad neljas Eesti linnas etendusi pea 100 tantsijat kahe tantsulavastusega. See pole veel kõik! Koolitants kutsub koos Eesti Rahvusringhäälinguga 2018. aastal Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul tantsima kogu Eesti! Kampaania “Eesti tantsib” sai avalöögi juba 31. detsembril ning kestab terve aasta. Pane oma tantsijate, pere, naabrite, sõprade ja/või töökaaslastega tantsupunt kokku, vasta tantsuväljakutsele ja anna väljakutse järgmisele edasi!

Paneme kogu Eesti tantsima nii nagu see Koolitantsul kombeks! Teeme seda südamega, olgu tantsužanr milline tahes! Tantsimiseni Koolitantsul!

NB! Reglemendis oleme teinud mõned muudatused – enne tantsude registreerimist LOE  KINDLASTI REGLEMENTI!

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu suvekooli eelviimasel päeval võtab Instagrami ja Snapchati story'de tegemise üle üheksanda lennu tantsija Katharine Anite. Melu saad lisaks jälgida ka Twitteris. #koko9 #koko10 ...

View on Facebook

2 days ago

Festival Koolitants

Täna võtavad Koolitantsu Instagrami ja Snapchati stoorid üle #koko10 tantsijad Aade-Maria ja Meribel. Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu proovid kestavad veel kolm päeva. ...

View on Facebook

PILETIINFO

KOOLITANTS 2018 FINAALKONTSERTIDE PILETIMÜÜK ON ALANUD!

 

14.04.2018 Koolitants 2018 Finaalkontserdid Paide Muusika- ja Teatrimajas

kell 11:30 vabatantsud, kaasaegne jazz, rahvaste tantsud, kooli tantsud + Koolitantsu Kompanii tantsulavastus “Aus?” (koreograaf Ruslan Stepanov)

 

kell 18:30 tänavatantsud, showtantsud + Koolitantsu Kompanii tantsulavastus “Missioon K” (koreograaf Aleksandr Žemžurov)

 

15.04.2018 Koolitants 2018 Finaalkontsert Paide Muusika- ja Teatrimajas

kell 11:30 eesti tantsud, lastetantsud + Koolitantsu Kompanii tantsulavastus “Jaht” (koreograaf Andre Laine) + rahva lemmiku valimine

 

06.10.2018 Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu etendused Vaba Laval

07.10.2018 Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu etendused Vaba Laval

13.10.2018 Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu etendused Võru Kandles

14.10.2018 Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu etendused Vanemuise Väikeses Majas