UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2024!

Kodulehele ruut logoga_600x600 KT24

Festival Koolitants 2024

Noorte tantsukunsti ja tantsuhariduse platvorm


Head tantsijad, juhendajad ja publik!

Alanud on Festivali Koolitants 30. juubelihooaeg!

Piduliku alguse festivaliaastale andsid Koolitantsu Kompanii 14. lennu “Kui ma veel noor ja jumal olin” meeliköitvad etendused oktoobris ja novembris Jõhvi kontserdimajas. Samuti jõudsid novembris juba kolmandat aastat järjest Tallinna ja Tartu kinodesse Koolitants x Just Film programmi valitud tantsufilmid.

 

Juba õige pea, alates 9. jaanuarist on algamas uute tantsude registreerimine juubelihooaja tantsupäevadele ning lähenemas on Koolitantsu festivaliaasta magusaim ja oodatuim osa, kus taaskord kolmeetapilised tantsupäevad vallutavad teatri- ja kontserdisaalid, tuues veebruarist maikuuni üle Eesti kokku tuhandeid loomingulisi ning toetavaid tantsuarmastajaid ja -huvilisi.

 

Koolitantsu maakondlike tantsupäevade lavadele ootame kõiki noori tantsuhuvilisi nii tantsu- kui ka üldhariduskoolidest. Loomulikult on lavalaudadele oodatud ka noorte endi omaloomingulised tantsud.

 

Valiku piirkondlikel tantsupäevadel osalevatest tantsudest teeb žürii ning lisaks toimuvad ka vestlusringid juhendajatega.

 

Rahvusooperis Estonia toimuvatele lõppkontsertidele teeb pärast piirkondlikke tantsupäevi oma valiku festivali kunstiline tiim ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii. Nemad koondavad üheks terviklikuks kontsertlavastuseks kokku Festivali Koolitants 2024 kõige omanäolisemad loometööd.

 

Koolitantsule omaselt on meie suurimaks sooviks kõikidel tantsupäevadel üle terve Eesti esile tuua laste ja noorte tantsuharidust ning seada fookusesse erilisi kunstilisi hetki. Pakkudes seeläbi puudutavaid ja mõtlemapanevaid hetki nii tantsijale kui ka pealtvaatajale.

 

Kohtume Koolitantsul!

 

Raido Bergstein
Koolitantsu peakorraldaja

 

---

Koolitants 2024 peab oluliseks: tantsuhuvihariduse põhimõtted

Koolitants 2024 teeb koostööd tantsuvaldkonna katustega: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit

 

Koolitants 2024 peab lugu teistega arvestavast kontserdikülastajast:

Pirita Majandusgümnaasiumi lõpetanud Liisi Viirmaa lõi koos VAT Teatri dramaturgi ja haridustegevuste juhiga videod, mis juhatavad sisse „Märka, et oled teatris“ kampaania. Kolm videot toovad välja levinumad murekohad, milleks on telefoni kasutamine etenduse ajal, valjuhäälne rääkimine ning teatrisaalis söömine ja joomine.

 

Vaata videosid SIIT.

ESINEJALE

Kodulehele ruut foto_600x600 KT24
   Koolitants 2024 tantsupäevade reglementi loeSIIT

KOOLITANTS 2024 tantsupäevade esinejate korduma kippuvad küsimused:

 

Mis on Koolitantsu tantsupäev?
Koolitantsu tantsupäevad on mõeldud laste ja noorte omaloomingulistele tantsudele ning jagunevad need kolmeks. Kõik osalejad (välja arvatud soolod ja duetid, nende graafik on teistsugune) registreerivad oma tantsu ja osalevad maakondlikul tantsupäeval. Sealt edasi on võimalus saada valitud esinema piirkondlikule tantsupäevale ning sealt omakorda lõppkontsertidele Rahvusooperi Estonia laval.

 

Millega ma olen Koolitantsu tantsupäevale esinema oodatud?
Oled ise või koos juhendajaga loonud tantsu. Oodatud on nii tantsukoolides õppivad kui ka iseseisvalt tantsivad tantsuhuvilised vanuses 4-26 eluaastat. Olulised on soov ja tahe end tantsuliselt väljendada.

 

Kuidas ma registreeruda saan, millised on tähtajad ning kui palju osalemine maksab?
Kõik tantsud (välja arvatud soolod ja duetid, neil on teistsugune registreerumine) tuleb Koolitantsu kodulehel olevas andmebaasis registreerida ajavahemikus 9.-18.jaanuar. Sõltuvalt tantsu vanuseastmest maksab ühe tantsija osalemine tantsupäeval 10,25 kuni 13,30 eurot (soolodel ja duettidel on eraldi hinnakiri).
Täpsed ajakavad ja info leiad reglemendist – loe see läbi ja kui midagi soovid täpsustada, küsi julgelt tiimi käest üle.

 

Millised tunnustused Koolitantsu tantsupäevadel osalejatele on?
Kõige suurem tunnustus on võimalus oma loomingut lavalt publikule näidata ning vaadata ka teisi esinejaid. Lisaks festivalitantsude esitajatele on Koolitantsu tiim kutsunud tantsupäevadele esinema ka teisi andekaid tantsu- ja lauluinimesi.
Maakondlike tantsupäevade žürii tunnustab iga kontserdi lõpul tantse, mis sel kontserdil silma paistsid. Lõppkontserdil esinevad tantsud valib välja kunstiline tiim pärast piirkondlike tantsupäevade lõppu ning sinna valitud tantsud esinevad Rahvusooperi Estonia laval. Piirkondlike tantsupäevade kontsertide lõpus kuulutab ENTÜ noortežürii välja eripreemiad ning ka nende eripreemiatega pälvinud tantsud saavad taas esineda lõppkontsertidel.

 

Kas Koolitantsu tantsupäeval on midagi vaadata ka, siis kui ise lavale ei lähe?
Jah, rohket ja rikkalikku tantsurõõmu on Koolitantsul pealtvaatajatele palju!
Koolitantsu tantsupäevad on mõnus kooslus tantsust, muusikast ja inspiratsioonist. Tantsupäevadel saab nautida ja tutvuda erinevate tantsukoolide ja -loojate loominguga; saada elamusi, nautida kontsertide lisa-etteasteid ning tunda rõõmu liigutavast tantsumaailmast.

 

#tantsonkunst, mille nautimine ei võta midagi ära – kuid annab meile väga palju juurde!

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

Cover for Festival Koolitants
12,256
Festival Koolitants

Festival Koolitants

NOORTE TANTSUKUNSTI PLATVORM
🪐 Koolitantsu 30. juubelihooaeg 🪐

#koolitants #tantsonkunst

2 weeks ago

Festival Koolitants
🫂 KOOLITANTSUINIMESED 🫂Koolitantsu juubelihooaja puhul tunnustati ka neid olulisi koolitantsuinimesi ja -kooslusi, kes on läbi pikkade aastate olnud Koolitantsu kõrval. 🥰Aukirjad pälvisid:🫶 Piirkondlik eestvedaja ja üks festivalile enim tantse toonud autor-juhendaja – Andre Laine🫶 Maakondlik eestvedaja ja aastatepikkuse järjepideva panuse eest Hiiumaa tantsuellu – Tiina Kaev🫶 Panuse eest eesti tantsukunsti ja -haridusse läbi-iga-aastase osalemise Koolitantsu tantsupäevadel – Marina Jerjomina ja Stuudio Joy🫶 Eesti noorte tantsukultuuri järjepideva salvestamise, arhiveerimise ja viimise eest sadade tuhandete eestimaalaste kodudesse eest – Eesti Rahvusringhääling🫶 Mõjuka ja järjepideva kaasaegse ja loovtantsu esinedamise eest – Just Tantsukool🫶 Järjepideva omanäolise käekirjaga show- ja estraaditantsude lavaletooja – Showgrupp Vikerkaar🫶 Oma maakonna tantsuhariduse mitmekülgne ja järjepidev edendaja – Laine Mägi Tantsukool🫶 Aastatepikkune ja järjepidev noorte tantsuloomingu vahendaja Eestimaa telekanalitesse – Sven Soiver🫶 Aastatepikkuse ja järjepideva panuse eest Läänemaa tantsuellu – T-stuudio#tantsonkunst ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 weeks ago

Festival Koolitants
🩶 NIKE TUNNUSTUSPREEMIA 🩶Kunstilised juhid ja maakondlike tantsupäevade žürii andis üle ka Nike'i tunnustuspreemia, mille pälvisid:✔️ julge ning selge ja eristuva käekirjaga noor koreograaf Anett Leesment Pärnumaalt✔️ nüansirohkuse ja eakohasusega silmapaistvate tantsude autor ning juhendaja Maarja Kukumägi Viljandimaalt✔️ noori tantsijaid kaasavate improvisatsiooniliste võtete ja ideede julge teostaja Kärt Tõnisson Tallinnast#tantsonkunst ja suured tänud Nike Esinduskauplused, et enda üllatus-tunnustuspreemiaga tantsuinimesi toetasite 🥰🥹 ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 weeks ago

Festival Koolitants
☀️ TAGASIVAADE LÕPPKONTSERTIDELE ☀️Täpselt nädal tagasi tähistasime Rahvusooperi Estonia laval tantsu, Koolitantsu 30. juubelihooaega ja 2024. aasta tantsupäevade lõppu. Laval kohtusid tantsijad üle Eesti ning 6. mai kontserti vaatasid ka Eesti Vabariigi president Alar Karis ja proua Sirje Karis. 🥰 Oleme väga uhked ja õnnelikud aukülaliste, noorte tantsijate, tantsuõpetajate ja tantsu eest! #tantsonkunst ... See MoreSee Less
View on Facebook

KALENDER

Koolitants 2024 tantsupäevadele registreerimine:

Esimene etapp, tantsu registreerimine 9. - 18. jaanuarini.
Registreeritakse tantsu nimi, kestus, vanuseaste, maakond (kus toimuvad tavapäraselt trupi tantsutunnid).

 

Teine etapp, tantsu detailsemate andmete registreerimine.

Registreeritakse osalevate tantsijate nimed ja isikukoodid, tantsus esitatava muusika heliõiguste andmed.
Detailsete andmete esitamise tähtaeg on vastavalt maakondlike tantsupäevade graafikule:
● 26. jaanuaril Hiiu-, Pärnu- ja Läänemaa,
● 2. veebruaril Tallinn ja Harjumaa,
● 9. veebruaril Järva-, Rapla- ja Saaremaa,
● 16. veebruaril Tartumaa,
● 1. märtsil Ida- ja Lääne-Virumaa, Viljandi- ja Jõgevamaa,
● 8. märtsil Valga-, Põlva- ja Võrumaa.

 

 

KOOLITANTS 2024 TANTSUPÄEVAD 

NB! Graafikus võib ette tulla muudatusi!

 

MAAKONDLIKUD TANTSUPÄEVAD

3. veebruar, laupäev, Kärdla Kultuurikeskus (Hiiumaa maakondlik tantsupäev)
kell 15.00 kõik vanuseastmed

4. veebruar, pühapäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu- ja Läänemaa maakondlik tantsupäev)
kell 12.00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
kell 18.00 6…9 klassid ja gümnaasium+

10. veebruar, laupäev, Vene Kultuurikeskus (Tallinna tantsupäev)
kell 12.00 4…7 ja 6…9 klassid
kell 18.00 gümnaasium+

11. veebruar, pühapäev, Vene Kultuurikeskus (Tallinna ja Harjumaa maakondlik tantsupäev)
kell 12.00 Tallinna mudilased ja 1…4 klassid
kell 18.00 Harjumaa kõik vanuseastmed

17. veebruar, laupäev, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Järva- ja Raplamaa maakondlik tantsupäev)
kell 18.00 kõik vanuseastmed

18. veebruar, pühapäev, Kuressaare Kultuurikeskus (Saaremaa maakondlik tantsupäev)
kell 15.00 kõik vanuseastmed

25. veebruar, pühapäev, Teater Vanemuine, väike maja (Tartumaa maakondlik tantsupäev)
kell 12.00 mudilased ja 6…9 klassid
kell 18.00 4…7 klassid

26. veebruar, esmaspäev, Teater Vanemuine, suur maja (Tartumaa maakondlik tantsupäev)
kell 18.00 1…4 klassid ja gümnaasium+

9. märts, laupäev, Rakvere Teater (Lääne- ja Ida-Virumaa maakondlik tantsupäev)
kell 18.00 kõik vanuseastmed

10. märts, pühapäev, Ugala Teater (Viljandi- ja Jõgevamaa maakondlik tantsupäev)
kell 12.00 mudilased ja 1…4 klassid
kell 18.00 4…7, 6…9 klassid ja gümnaasium+

16. märts, laupäev, Võru Kannel (Võru- ja Põlvamaa maakondlik tantsupäev)
kell 12.00 mudilased ja 1…4 klassid
kell 18.00 4…7, 6…9 klassid ja gümnaasium+

17. märts, pühapäev, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus (Valgamaa maakondlik tantsupäev)
kell 15.00 kõik vanuseastmed

 

PIIRKONDLIKUD TANTSUPÄEVAD

6. aprill, laupäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu-, Saare-, Hiiu-, Lääne- ja Valgamaa ning Tallinna piirkondlik tantsupäev)
Kell 12:00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
Kell 18:00 6…9 klassid ja gümnaasium+

7. aprill, pühapäev, Ugala Teater (Viljandi-, Tartu-, Põlva- ja Võrumaa piirkondlik tantsupäev)
Kell 12:00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
Kell 18:00 6…9 klassid ja gümnaasium+

13. aprill, laupäev, Jõhvi kontserdimaja (Harju-, Ida- ja Lääne-Virumaa, Jõgeva-, Rapla- ja Järvamaa piirkondlik tantsupäev)
Kell 12:00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
Kell 18:00 6…9 klassid ja gümnaasium+

 

LÕPPKONTSERDID

6. mai, esmaspäev, Rahvusooper Estonia
Kell 18:30 4…7 klassid ja gümnaasium+

7. mai, teisipäev, Rahvusooper Estonia
Kell 18:30 mudilased, 1…4 ja 6…9 klassid

 

NB! Vanuseaste gümnaasium+ tähendab 10...12 klassid ja kuni 26 a noored.

PILETIINFO

Lõppkontsertide piletid hinnaga 15.- (üks kontsert) / 10.- (laps / õpilane / üliõpilane / õpetaja / pensionär) on müügil fienta.com.
Vähemalt 10 täispileti korraga ostmisel on ühe pileti hinnaks 8.-

 

NB! Kontserdipäeval on piletid müügil vaid tund enne algust kohapeal.

Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

 

Meelespea piletiostjale ja saalis viibivale publikule

  • Austame noori esinejaid ja käitume vastavalt teatrietiketile – Koolitantsu lõppkontsertidel palume tantsude vahel saali ja saalist välja mitte liikuda. Teeme seda vaheaegadel. Samuti ei käi teatrikülastuse juurde helendavad telefoniekraanid.
  • Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu. Korraldaja ei vaheta pileteid ümber ega osta tagasi. Veendu eelnevalt, kas ostad piletid õigele kontserdile.
  • Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel ning kuni 3-aastastel pealtvaatajatel.

 

Kui avaldate täispikkuses Koolitantsu kontserdil filmitud tantse, siis palume järgida järgmisi juhiseid:
1. Lisada video peale, alla vasakusse nurka: #tantsonkunst
2. Lisada video alltekstile:

Festival Koolitants 2024 (või muu aastanumber) 
www.koolitants.ee

Koolitantsu korraldab Eesti Tantsuagentuur.

KÜSI MEILT
Üldinfo, graafikud, registreerimine
koolitants@tantsuagentuur.ee

Festivali Koolitants peakorraldaja

Raido Bergstein
raido@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 45 4888

Registreerimiste, graafikute, žürii ja kunstilise meeskonna projektijuht

Aneta Varts
aneta@tantsuagentuur.ee
Tel +372 504 9807

Kommunikatsioonijuht

Kaisa Kattai
kaisa@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 482 744

TANTS ON KUNST!

Festivali Koolitants 2024 tantsupäevade tiim

 

Peakorraldaja: Raido Bergstein
Kommunikatsioonijuht: Kaisa Kattai
Registreerimiste, graafikute, žürii ja kunstilise tiimi tegevuste projektijuht: Aneta Varts
Tantsupäevade korraldusjuht: Anti Sepri
Infolaua juht: Maike Maiste

 

Tantsupäevade valguskunstnikud: Priidu Adlas, Sander Aleks Paavo
Fotograaf: Diana Ruitlane-Rüütli
Bussijuht: Mait Reits
Helitehnikud: Kertu Allas-Laumets, Krister Toom
Tiim: Kaisa Ruven, Karmen-Liis Kiipus, Kaisa-Heleen Lääne, Elisabeth Kattai, Loviise Kätriin Gabrel, Marta Liisa Kala, Liisa Prei, Renita-Merili Gross, Sandra Reigo, Heleene Värimäe, Nelli Škaleta

 

Maakondlike tantsupäevade žürii: Kerstin Lõhmus, Paul Bobkov, Kristina-Maria Heinsalu
Kunstilised juhid: Ingrid Mugu, Kristiina Siig
Kontserdijuht: Kelly Vask

 

Graafiline disain: Kadi Aare

 

Peaadministraator: Kersti Uiboupin
Arved: Ulvi Kroon-Mürk
Andmebaasi tehniline haldus, koduleht: Timo Tambet, Artjom Šakirov, Ülo Mürk

 

Eesti Tantsuagentuuri tiim: Jane Miller-Pärnamägi, Kaisa Kattai, Kersti Uiboupin, Kristjan Kurm, Lii Ainsalu, Raido Bergstein, Ulvi Kroon-Mürk, Valeria Januškevitš

 

Suur tänu: Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Kultuuririkkuse aasta, Tallinna Haridusamet, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu linn, Viljandi linn, Pakenditööstus, Integratsiooni Sihtasutus, Corny, Tere AS, Nike / Jalajälg AS, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit