1.Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

 

Protsessi alustasin väikese tüdrukuna kui suureks unistuseks oli saada roosas tutus lendlevaks baleriiniks. Nelja-aastasena astusin Eesti Tantsuagentuuri ustest sisse ja sealt edasi tegelesin klassikalise tantsuga. Üks hetk tekkis suurem huvi ka kaasaegse tantsu vastu. Paralleelselt balletistuudiot lõpetades, võtsin osa ka kaasaegse tantsu tundidest. Avastasin, et tantsumaailm on palju laiem ja avaram kui olin ette kujutanud. Edasi liitusid mu nädalasse ka tänavatants, akrobaatika, improvisatsioon, põrandatehnika, jazz, ragga.

Tunnen, et tantsijana arenedes on oluline olla avatud proovima uut ja rasket - positiivsed muutused algavad seal, kus lõppeb mugavustsoon.  Kokku olen tantsinud ETA-s nüüdseks 13 aastat. Saan julgelt väita, et tantsukool on olnud suur toetaja minu kui inimese loomisel. Nende aastate vältel kogesin, et  tantsides saame teadlikuks sellestki, kuidas ehitame üles oma igapäevaseid inimsuhteid: millise tempoga see toimub, kas usaldada tundub loomulik, millises kooskõlas inimesed grupis tantsides olla saavad? Tänu oma kursusele ja juhendajatele näen elu ja ennast selgemini, kuna mu energia liigub kehas ja meeles vabalt, mis omakorda tõmbab ligi uusi ideid ja teadmisi.

 

2.Tantsukunst...

on vestlemine, kus usaldame mõttepärli sisu sõnade asemel oma kehale.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Koos oma kursusekaaslastega oma esimest tantsulavastust Hiiumaal luues, sain aru, et tants ei ole koreograafia ja koreograafia ei ole tants.

 

Maria Solei Järvet

„Tants tähendab minu jaoks teadlikku protsessi, kus õpid oma mõttemaailma väljendama, haarates kaasa oma keha ja vaimu.“

 

 

 

 

 

 

Ainult puhas koreograafia on  usaldatav, ettearvatav ja mugav. Tantsijana tunnen aga, et liikumine on palju komplitseeritum ja miski, mida ei saa lihtsalt sooritada – vaataja peaks tundma, et ta on osa lavastusest ja tema roll jälgijana võib muuta kogu protsessi kulgu.
Oma kursuse lõpulavastust luues, seadsime just selle eesmärgi endale. Sellel moel saan hakata oma emotsioone väljendama alateadlikult. Tants justkui kaotab oma füüsilise olemuse ja muutub orgaaniliseks vestluseks publiku ja teiste tantsijatega.

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

 

Peale lõpetamist astusin ETA Kompaniisse, mis annab mulle võimaluse süvenenult keskenduda ning avastada, mis on minu isiklik liikumiskeel. Seda avastusretke viiakse aga läbi sellisel moel, et mu tehnika ja oskused pidevalt areneksid. Kompanii koondab kokku tantsijad, kes inspireerivate juhendajate ja lavastajate abil soovivad luua ja otsida liikumise piire. Mitmekülgsus lubab meil täiendada üksteist ja aidata meis leida üles just see tantsija, kellena saaksime tantsumaastiku täiendada.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana

 

Kui vahel loogika vastu ei patusta, siis ei jõua üldse kuhugi