HollowBodyTM️ meetodi TÖÖTUBA // The Human Expression Dance Company

10apr.2024

kell 15.00 - 16.30

Toimub koostöös Aasia sõnatu teatri festivaliga “1000 kurge”

Oodatud: Professionaalsed ja eelprofessionaalsed tantsukunstnikud, tantsijad, 18-aastased ja vanemad tantsuõpilased ning liikumishuvilised, kes tunnevad end mugavalt improvisatsioonis.
Riietus: mugav ja avar, mis võimaldab vabalt liikuda, kanda sokke või olla paljajalu.

Osalemine: TASUTA (NB! KOHAD ON TÄITUNUD)


Mis on HollowBodyTM️?

HollowBodyTM️ on metoodika ja liikumisfilosoofia, mida propageerib Singapuri T.H.E Dance Company asutaja, kunstiline juht ja põhikoreograaf Kuik Swee Boon - see on kompaniis kasutusel olev metoodika, mille toel T.H.E tantsukunstnikud end igapäevaselt vormis hoiavad. See ei ole pelgalt liikumisel põhinev esteetika ega eksistentsiaalne olek vaid kogemuslik protsess, mis kasutab improvisatsioonilisi vahendeid, et suunata praktikuid kõrgendatud füsioloogilise teadlikkuse poole, mis kajastub nende liikumisvalikus, lähenemises ja väljenduses.

HollowBodyTM️ põhineb arusaamal kehast kui meie maailma alusest. Mõtete, emotsioonide ja energia anumana ületavad meie kehastatud kogemused ja teadmised keele ja loogika. HollowBodyTM️ metoodika püüab luua selle praktiseerijates usalduse ja juurdepääsu taseme, mis suudab need sügavad impulsid ja vajadused pinnale tuua ning avada loomupärase ühenduse vaimu, südame ja keha vahel. Kui praktiseerija huvi, potentsiaal ja piirangud muutuvad talle täielikult kättesaadavaks, avaneb enesemõistmine ja loominguline väljendus.

Täna väljendub pikaajaline HollowBodyTM️ metoodika praktiseerimine T.H.E kompanii loomingus ja etendamises. T.H.E kompaniis usutakse, et HollowBodyTM️ meetod aitab tantsu ja liikumist omaks võtta kui elu üht põhisammast, mis pakub sügavat ühendust keha ja omakorda ümbritseva maailmaga.

Mida oodata?
T.H.E Dance Company asutaja ja kunstilise juhi Kuik Swee Booni juhitud töötuba sisaldab improvisatsioonilisi suuniseid ja tööriistu, mis toetavad osalejaid jõudmist nüansside rohkesse füüsilisse ja füsioloogilisse ühendusse, milles kuulatakse oma instinkte ja impulsse ning taas avastatakse oma ainulaadset ja väljenduslikku liikumiskeelt ning identiteeti.

T.H.E Dance Company
Teravad märkamised, kindlad Singapuri juured ja universaalsus teevad The Human Expression (T.H.E) tantsukompaniis just selle kompanii. Ajendatuna siirast soovist avastada inimeksistentsi keerulisi, sageli tähelepanuta jäetud tahke, on HollowBodyTM️ metoodikal põhinevad T.H.E teosed tänapäevase argipäeva oluliseks peegliks ning peegelduvad läbi sügavamatele impulssidele ja kehastatud teadmistele baseeruva liikumise. T.H.E on pühendunud keha esile toomisele kui meediumile inimese uurimiseks ja selle üle mõtisklemiseks kaasaegse tantsu kaudu. Samuti korraldab see Singapuri kompanii iga-aastast kaasaegse tantsu festivali, regulaarseid avalikke tunde ja programme koolidele ja tantsukogukonnale.


Mis on T a n t s u R U U M ?

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega. Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid (liikumisSESOON), töötoad, uurimuslikud kogunemised, kontaktjämmid ja residentuurid.
TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohaloluga programmi koostamisse ja arendamisse.
Me liigume lähtuvalt märksõnadest: arenduskeskus, ühine ruum, avatus, kokkupuutepunkt, võrgustik, kogukond, koostöö, jagatud vastutus, protsess, jätkusuutlikkus, järjepidevus, enesetäiendus.


Korraldus ja teostus: Eesti Tantsuagentuur koostöös Eesti tantsukunstnikega
Asukoht: Eesti Tantsuagentuur (Hobujaama 12, Tallinn)
Toetus: Eesti Kultuurkapital

Kategooria:  Kõik TantsuRUUM Töötoad