1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?
Tantsinud olen juba väiksest peale, esimest korda ETAsse jõudsin ma 4 aastaselt ning sellest saadik olen ka siia jäänud. Alustasin balletist, kuid üles kasvades sain aru, et tegelikult mind tõmbab hoopis kaasaegne tants. Oma ETA aastate jooksul on mul olnud võimalus õppida erinevaid tantsustiile, mis on mind, kui tantsijat arendanud. Eesti Tantsuagentuuris olen ma kokku olnud 13 aastat, ning lõpetasin eelmisel aastal 17. lennuna. 2023. aastal liitusin ETA Kompaniiga.
Tantsulavastustes on mul kogemust ETA Tantsukooli lõpulavastusega "18 kraadi liiga hektiline" mille lavastasid Helena Pihel ja Ruta Ronja Pakalne. Lisaks osalesin Püha Johannese Kooli Tantsukooli tantsulavastuses "Juures", mille lavastajateks olid Kärt Tõnisson ja Tiina Mölder.
2. Tantsukunst on…
vabadust luua ükskõik, mida inimese hing ihaldab või kutsub tegema.
3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA kompanii pakub mulle võimalust kogeda erinevaid loomingulisi protsesse paljude erinevate tantsukunstnikega ning arendada oma liikumiskeelt.
MAYA BACHMANN
„Tantsijana soovin ma anda publikule kogemuse pärast, mida jääb ta selle üle pikemalt mõtisklema ning loob peas oma seoseid liikumise ja tähenduse vahel.“
4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?
Liikumise teeb eriliseks need valikud ja võimalused, mida on tantsus lõpmata palju. Oluliseks pean ma tantsu juures seda, et inimene, kes on loomingu taga, naudiks oma protsessi ning seda, mida ta teeb, sest läbi selle saab tants kui kunst ning looming särada.
5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana
Panen end pidevalt proovile ning soovin ka raskuses leida naudingut.