KOOLITANTS 2018 ŽÜRII

Kadi Aare

Kadi Aare (kõik žanrid)
Tantsijana alustas ta oma teed Maido Saare käe all Tantsuansamblis Lee. Täiendanud end erinevates žanrites nii Eestis kui välismaal. Koreograafina on Kadi südamelähedasemateks tänavatantsud ning tegutseb house ja hip hop stiilide treenerina. Sel aastal on Kadi ka Koolitantsu Kompanii üks koreograafidest.

Kai Valtna, pildil koos Raido Mägiga

Kai Valtna (kõik žanrid)
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna õppejõud, tantsuteooria lektor.
"Miks ma teen seda, mida ma teen? Et jätkuks haritud, julgeid ja empaatiavõimelisi professionaale, kelle jaoks tants oleks Elu Seikluseks."

Kaisa Selde

Kaisa Selde (eesti- ja lastetantsud)
Kõrgema hariduse omandas Kaisa Turu Kunstiakadeemias nukunäitleja/lavastaja erialal. Õpingute ajal oli ta ka vahetuses Barcelona Teatriinstituudis, kus õppis füüsilist teatrit. Füüsilise teatri poole pealt on Kaisale südamelähedane juba õpingute algusest mask ning just Jacques Lecoq süsteemi alusel. Tantsuga on Kaisa kokku puutunud peamiselt moderntantsuga, kuid kogemusi on tal ka klassikalise-, jazz- ja tänavatantsu osas.

Kerttu Kaldoja

Kerttu Kaldoja (kõik žanrid)
Kerttu on Eesti Rahvusringhäälingu meelelahutusportaali Menu peatoimetaja ning koos EV100 ja Eesti Tantsuagentuuriga üks projekti "Eesti tantsib" eestvedajatest.

Liisi Koikson

Liisi Koikson (eesti- ja lastetantsud)
Laulja ja laulukirjutaja, kes oma sametise häälega on soojendanud meie südameid juba väikesest tüdrukust peale. Liisi on kahel korral valitud Eesti aasta naisartistiks ning on välja andnud hulganisti albumeid, milledest viimane „Coffee For One“ nägi ilmavalgust eelmisel aastal. Osalenud paljudes muusikalilavastustes ning mänginud naispeaosa filmis „Detsembrikuumus“. Liisi on laulnud meie hinge ka paljud laulu- ja tantsupeo tunnuslood nagu "Tuulevaiksel ööl", "Viire takka", "Puu on puude kõrgune" jt.

Marko Kiigajaan

Marko Kiigajaan (show-, tänava-, eesti ja lastetantsud
Marko Kiigajaan on tantsuspordiga tegelenud Pärnus ja Tallinnas kokku 24 aastat. Kuulunud Eesti rahvuskoondisse aastatel 2001 – 2007, olnud Eesti meistrivõistluste finalist kahekümnel korral, neist neljateistkümnel korral tulnud medalile. Kolmel korral osalenud treenerina menusaates tantsud tähtedega ning jõudnud seal ka finaali.

Raho Aadla

Raho Aadla (kõik žanrid)
Raho on oma olemasolemise piiratuses piiritu tantsuõpetaja ja etenduskunstnik. Tunneb rõõmu oma ihulise olemise üle ja üle kõige naudib ise liikumist ja teiste kehade liikumisest tekkiva vabaduse vaatamist.

Triinu Leppik-Upkin

Triinu Leppik-Upkin (kõik žanrid)
Triinu Leppik-Upkin on Eesti Rahvusballeti artist ja kultuuriteoreetik. Tantsijana hindab ta eelkõige ausust enda ja publiku vastu: "Peab jäägitult uskuma sellesse, mida laval teed, ainult nii on võimalik, et publik sind uskuma hakkaks."