



ETA Tantsukooli 19. lennu lõpulavastus “M3̅NU74M3”
Lõpulavastus “M3̅NU74M3” uurib kehastatud mälu – seda, kuidas puudutused, lõhnad, helid ja visuaalsed kogemused võivad inimestes äratada mälestusi. Lavastuse tuumaks on arusaam, et erinevad ühendused, mida meie ajus luuakse, võivad tähendada inimestele erinevaid asju sõltuvalt nende vanusest, kogemustest ja kultuurilisest taustast. Noorema põlvkonna jaoks on need ühendused sageli kujunenud digitaalses ja virtuaalses maailmas, mis erineb suuresti varasemate põlvkondade tajuruumist.
Lavastus mängib atmosfääride loomisega, mis viitavad äratuntavale reaalsusele, kuid jäävad selleks saamata – peegeldades noorte kogemusi ja loodud seoseid. Õhtu jooksul on võimalus igaühel lubada endal suhestuda või mitte suhestuda, tunda või mitte tunda, järeldada või mitte järeldada. On võimalik minna teemade lainetega kaasa ja on võimalik lihtsalt olla loodud keskkonnas. Tants ja liikumine on protsessis kesksel kohal, pakkudes noortele osalejatele võimalust uurida liikumise ühendavat ja transformeerivat jõudu.
ETENDUSED:
Esietendus: 1. mai 2025 kell 17:00
2. mai 2025 kell 17:00
3. mai 2025 kell 17:00 broneeritud etendus + aktus
PILETID:
Täispilet 16€
Sooduspilet 11€
Õpilane / üliõpilane / õpetaja / pensionär / ETA Tantsukooli 19. lennu lõpetaja
Kuni 6a laps tasuta
Pileteid etendustele saab osta SIIT.
Lavastaja ja juhendaja: Helena Pihel
Koreograaf ja dramaturg: Rūta Ronja Pakalne
Helikunstnik: Ando Naulainen
Kunstnik ja stsenograaf: Karmen Teesi Pregel
Tehniline lahendus: Joosep Kurm
Kaasloojad ja etendajad: Heliisa Pohlak, Paula Mett, Katariina Andrejev, Annabel Mürk, Astrid Julia Kunnas, Cathleen Kaasan, Herta Ing Juurmann, Liisbeth Laanisto, Lusine Kechek, Simona Eeljõe, Anne Liina Mürkhain.
Lavastus on loodud ETA Tantsukooli lõputööna
Kestus: 1h10m
Helena Pihel – koreograaf ja lavastaja
Helena on lavastuse keskne looja, kes ühendab erinevate valdkondade ekspertiisi ühtseks tervikuks. Tema roll on juhtida loomeprotsessi, hoida fookuses lavastuse põhiteemat ning tagada, et kõik elemendid – liikumine, heli, visuaalid ja valgus – toetaksid ühtselt narratiivi ja publiku kogemust. Helena toob protsessi sügava arusaama noorte tantsijate vajadustest ja potentsiaalist, andes neile ruumi avastada ja areneda.
Rūta Ronja Pakalne – koreograaf ja dramaturg
Rūta on liikumise täpsuse ja nüansside meister. Tema töö keskendub sellele, et iga liigutus kannaks endas tähendust ja oleks seotud lavastuse üldise dramaturgiaga. Rūta aitab vaadelda liikumist narratiivse vahendina, luues silla füüsilise ja emotsionaalse väljenduse vahel. Tema oskus tuua esile liikumise väiksemad detailid muudab lavastuse koreograafia sisukaks ja kihiliseks.
Ando Naulainen – helikujundaja
Ando, kes on kogenud filmitegija ning kunstnikuna kursis kaasaegsete trendidega, toob helikujundusse ainulaadse võime luua atmosfääre ja narratiive. Tema töö aitab luua keskkondi, mis justkui viitavad millegi äratuntavale, kuid jäävad samas nihestatud ja unenäoliseks – lubades seega vabadust tõlgendusele.
Karmen Teesi Pregel – kunstnik ja stsenograaf
Karmen on noor kunstnik, kelle erialane tundlikkus visuaalsete märkide ja materjalide suhtes lisab lavastusele värskust ja tänapäevasust. Ta mõistab, kuidas erinevad materjalid, riided ja visuaalsed elemendid mõjutavad noorte publiku tähendusloomet. Tema töö keskendub sellele, et lavastusruum ja kostüümid oleksid samal ajal abstraktsed ja kõnekad, pakkudes publikule nii tõlgendamisvõimalusi kui ka tuttavlikke vihjeid.