lopulavastused4
lopulavastused3
lopulavastused2
lopulavastused1

ETA Tantsukooli 18 . lennu lõpulavastus “Machinery”

Inimene ja inimkeha on justkui mehhanism, masin ja süsteem, mis koosneb erinevatest tükkidest, detailidest ja osakestest. Et see toimiks ja eksisteeriks, vajame igat osa sellest!

 

Lavastusprotsessis tegeleti oma keha uurimisega, selle mõtestamise ja osadeks võtmisega. Millest me koosneme ja kuidas see paigutada liikumiskeelde. Avastati ja uuriti viit suurt osa iseendast – keha, hääl, mõte, tunded ja loovus. Uuriti teemadel: millest me koosneme? Kui seda kõike omada, kas me siis oleme tervikud? Mis on üldse tervik ja kuidas see lahti lammutada, et uuesti kokku panna? Kas me üldse saame jõuda terviksüsteemi milleks oleme meie ise?

 

Lavastuses loodud värvide maailm ja visuaalne lahendus on tekkinud paralleelselt enda uurimisega, et luua sümbioos ja toetada lavastuses keha teekonda tervikuks jõudmisel. Kuidas me tunnetame ja tajume värve ning mismoodi panevad need meie keha kui süsteemset mehhanismi tundma?!

 

Lavastaja ja kursuse juhendaja: Liisa Laine
Tantsijad ja kaasautorid: Lisette Arminaits, Karmen Huberg, Saara Lotta Krusell, Krete Karolin Kõrvek, Ööle Lilleorg, Rebecca Ossaar, Kirke Loo Parts, Martin Reitalu, Liisa Maria Tischler, Lotta Johanna Viks
Helikujundus: Liisa Laine
Valguskujundus: Marita Keskküla
Tehniline teostus: Joosep Kurm
Kostüümikunstnik: Ööle Lilleorg, Liisa Laine
Graafiline disain: Lotta Johanna Viks, Saara Lotta Krusell

 

Kestus: ~ 45 min

 

Esietendus: 29. aprill 2024 ETA teatrisaalis (Hobujaama 12, Tallinn)

 

Kursuse juhendaja Liisa Laine on ETA Tantsukooli pikaaegne õpetaja erinevates jazztantsu stiilides (kaasaegne, street, broadway). Lisaks tantsu õpetamisele on Liisa aktiivne tantsukunstnik, lavastaja ja koreograaf, veab Eesti Tantsuagentuuris neidude ja naiste rahvatantsu, on Revüüteater Starlight Cabaret repetiitor. Antud kursus on Liisal viies lõpetav lend.

 

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Pakenditööstus
Produktsioon: Eesti Tantsuagentuur

 

Tants liigutab!

 

www.tantsuagentuur.ee

 

Koolilõpetajate DIPLOMILAVASTUSED