liikumisSESOON professionaalidele: 30.okt-4.nov. Arolin Raudva POTION MOTION

Sügis-talvisel liikumisSESOONil järgmisena: 

30. oktoober – 3. november 2017
kell 10:00 – 12:00
Arolin Raudva >>> MOTION POTION

 

Keha võime toota energiat = liikumine tekitab liikumist. Huviobjektiks piiride kompamine ning piiride ületamine.

Individuaalne improvisatsioon.
Tegeleme erinevate liikumiskvaliteetide uurimise ja arendamisega, ehitades füüsilised tonaalsused ja materjalid igaühe unikaalsele kehale lähtudes isiklikust liikumiskeelest. Mikro- ja makromõõtmed.

Kollektiivsus.
Läbi nende kvaliteetide otsime sünergiat teiste kehadega. Olles dialoogis teistega, säilitame maksimaalset detailirohkust ja isiklikku kvaliteeti.

Organismsüsteemid.
Katsetame erinevate vormidega, kus tantsiv keha moodustub osalevate liikujate summast, minetades isikliku keha tahte ja ruumi.

Meditatsioon.
Enese seisundite märkamine ja registreerimine (noteerimine) ning minnalaskmine.

Kohalolek.
Püüdleme igas liigutuses maksimaalse hetkesolemise poole. Oleme pigem liikumise tunnistajaks kui tekitajaks – alistume liikumisele saavutades pidevalt üllatusterohke keha.

 

Arolin: “Olen vabakutseline tantsukunstnik. Koolist on nüüdseks kogemuslikult väga mahukalt aega möödunud ning pean palju olulisemaks õppimisprotsessiks oma senist professionaalset teekonda ning liikumise ja selle juures minu jaoks oluliste kvaliteetide lahtimõtestamist koos kaaskunstnikega. liikumisSESOON on üks taolisi võimalusi. Selline ruum, kus koos küsida, vastata, mittevastata, avastada, mõtestada ja sõnastada.
Kunstnikuna olen liikunud rohkem kohaspetsiifiliste tantsulavastuste juurde, ennekōike vajadusest luua enda jaoks neid ruume, mis vastavad minu ja minu loomingulise kollektiivi vajadustele ja reeglitele.
Mind huvitab igaühe unikaalne füüsiline karisma ja isiklik tantsukeel. Viimase aasta jooksul olen tegelenud peamiselt improvisatsiooniga läbi sidekoe pulsoloogia, mis on mind hüppeliselt edasi viinud. Varasemalt täiendanud ennast lisaks gaga-töötubades Iisraelis.
Mainin hetkel vaid neid kahte suunda, kuna need on kvalitatiivselt mind kõige rohkem mõjutanud: tundlik voolav ja samas jõuline liikumine, millel on võimalikult lai väljendusspekter, on väga lummav.”

Ikka
liikujalt > liikujale !

____________________________________________________________________________

 

liikumisSESOON on tantsu-ja liikumispraktika keskne formaat, mis pakub regulaarset professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsu-, teatri- ja etenduskunstnike vahel, kes tegutsevad Eestis.

liikumisSESOON on alguse saanud Sõltumatu Tantsu Laval 2016/17 hooajal ning selle projekti algatajaks ja eestvedajaks on tantsukunstnik Joanna Kalm.

2017/18 hooajal toimub liikumisSESOON Eesti Tantsuagentuuri algatatud uues tantsukunsti valdkonna arenguks loodud TantsuRUUMi keskkonnas.

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele. Tegemist on tantsuprofessionaalide koostöö – ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga. 

Toetajad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

 

_______________________________________________________________________________

liikumisSESOONi hind > 5 eurot kord või 20 eurot nädal
Toimumiskoht > TantsuRUUM Eesti Tantsuagentuuris
Registreerimine > tantsagentuur.ee/tantsuruum
Üldkontakt > Jane Miller-Pärnamägi jane@tantsuagentuur.ee
Programmi koordinaator > Joanna Kalm joannakkalm@gmail.com