VILJANDIMAA maakondlik tantsupäev 10.02.2018! Tulemused ja pildigalerii!

Foto: Ekaterina Soorsk

 

Möödunud laupäeval toimunud Koolitants 2018 Viljandimaa tantsupäev tõi üle maakonna tantsijad kokku Sakala keskusesse.

 

Tantsupäeva kahel kontserdil sai näha hulganisti omanäolisi ja kaasahaaravaid tantsunumbreid, mis jäid silma hea tehnilise ja isikupärase soorituse poolest.

“Eesti on küll väike riik, kuid Koolitantsul ringi sõites on selge, et noorte tantsukultuur on maakonniti väga erinev. Viljandimaa paistab silma omapärase säraga, kus on esindatud eelkõige meedejäävad show-, vaba- ja kooli tantsu žanrid,” rääkis festivali peakorraldaja Raido Bergstein.

“Viljandimaad taseme poolest teiste sekka paigutada on ilma kindlate kriteeriumiteta keeruline. Ühes maakonnas on tugevamad ühed küljed ja teises teised. Viljandimaa tantsijad on muutunud järjest tehnilisemateks, minetamata loovust ja otsingulisust. Kuna Koolitants on ikkagi tantsukunsti ja -hariduse festival, siis otsib žürii tantsudest seda seletamatut miskit, mida finaalkontsertidele viia. Viljandimaa tantsukoolidel on siin palju pakkuda,” lisas Bergstein.

 

Žürii liikmele Kaja Kreitzbergile jäi Viljandi meelde just väga omapäraste vabatantsude ning humoorikate ja kaasahaaravate showtantsudega.

Mõlema kontserdi lõpus valis žürii välja tantsud, mis pääsevad edasi finaalkontserdile, parimaid tunnustati eripreemiatega. Viljandimaa tantsupäeva žürii oli tavapärasest veidi erinev. Tantse hindasid Tallinna balletikooli õpetaja Kaja Kreitzberg, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia programmijuht Kai Valtna ja vabakutseline tantsukunstnik Ruslan Stepanov. Pärast kõiki maakondlikke tantsupäevasid valib žürii märtsis välja ka n-ö jokkerid, kes pääsevad samuti finaalkontserdile.

 

Viljandimaa tantsupäevalt edasipääsejad on:

 

S-Stuudio, “Meil on pidžaamapidu!”, juhendaja Leanika Mändma, mudilased, lastetants

Kirivere kool, “Kiigume koos”, juhendaja Annika Karin Vahter, 1.-4. klass, lastetants

Jakobsoni kool “Hebe, nutitants”, juhendajad Kertu Alvre, Ave Alvre, 1.-4. klass, lastetants

S-Stuudio, “Liiga kaua”, juhendaja Karoline Suhhov, 6.-9. klass, vabatants

LonGTeRMiK, “Universumi tuhud”, juhendaja Elise Laius, 10.-12. klass, vabatants

FACE moe- ja tantsukool, “Tort”, juhendaja Maarja Kukumägi, 4.-7. klass, showtats

Viljandi Jakobsoni kooli balletistuudio, “Võimas lend”, tantsu autorid Lisbet Neering, Mari-Liis Martin, 10.-12. klass, showtants

JJ-Street Dance Company, “Mahlane tamburiin”, juhendaja Kreete Uustalu, 6.-9. klass, tänavatants

 

Eripreemiatega tunnustati:

 

Õnnestunud žanrite segamine – Maerobic tantsustuudio RM6, “Kui me ükskord…”, juhendaja Rita Muttel, 4.-7. klass, eesti tants

Ilus ja siiras koostöö õpetaja ja tantsijate vahel – FACE moe- ja tantsukool, “Tahan, ei taha!”, juhendaja Kadi Keskkülla, mudilased, lastetants

Vaimukad karakterid – Maerobic tantsustuudio RM6, “Põrunud Professorid”, juhendaja Rita Muttel, 4.-7. klass, showtants

Silmapaistev koreograafia ja täpne esitus – S-Stuudio, “Meeskonnamäng”, juhendaja Leanika Mändma, 10.-12. klass, tänavatants

 

Kõikidel maakondlike tantsupäevade kontsertidel saab näha ka Koolitantsu Kompanii kaheksanda lennu lavastust “Minu rada”, mille koreograafiks on Eliisa Sirelpuu. Lavastuses tantsivad Greetel Joanna Võrk, Alexandra Katariina Org ja Margarita Oja. Kaasaegse jazzi žanris loodud lavastus jätkab traditsiooni tuua Koolitantsu lavadele andekad noored tantsijad tunnustatud koreograafide töödes. “Minu raja” helikujunduse on loonud Jonas Kaarnamets. Lavastuse produtseeris Eesti Tantsuagentuur.

 

ETV2 toob Viljandimaa tantsupäeva televaatajateni 18. märtsil 2018.

 

Festival Koolitants tänab kõiki Viljandimaa maakondlikul tantsupäeval osalenud tantsuõpetajaid ja tantsijaid ning publikut!

 

PILDIGALERII: menu.err.ee

 

Vaata ka: www.err.ee/eestitantsib

 

#EV100kingitus #koolitants

 

Tants liigutab!