3.-19. september: LiikumisSESOON: MÄNG

l i i k u m i s S E S O O N alustab hooaega 2019/20 mänguliselt!

Käesoleval hooajal loovad S E S O O Nide sisu TantsuRUUMi resident-kunstnikud
~ Eline Selgis
~ Sylvia Köster
~ Kaisa Kattai
~ Maria Uppin

Kutsume S i n d!
3.-19. septembri teisipäevadel ja neljapäevadel koguneme Eline Selgise juhendamisel õue mängima. Seda kõige otsesemas ja toredamas mõttes.

3.09 kl 19-20:30 Poolamäe pargis
5.09 kl 19-20:30 Kalamaja kalmistupargis
10.09 kl 19-20:30 plaadipoes Plastik, Kopli 70a
12.09 kl 19-20:30 Valgevase pargis
17.09 kl 19-20:30 Hirvepargis
19.09 kl 19-20:30 Kadrioru pargis

nb! Välitundides osalemine on t a s u t a !

liikumisSESOON: MÄNG

mängutund täiskasvanutele on lõbus kohtumispaik kõigile lapsemeelsetele, mängulistele ja muidu toredatele inimestele. eriti oodatud on need, kellel on olnud halb päev, kellel pole aega või keda ootavad kohustused. mängides jagame elevust, rõõmu, lusti, vahel närvikõdi, vahel ka piinlikkust. mängides tuletame meelde, kuidas enda ja teiste üle naerda, reegleid painutada või sohki teha, täiega kaotada või ootamatult võita. mängides õpime alati midagi uut ja unustame ebaolulise.

mängime lapsepõlveklassikat ja loovmänge, aga ka enda välja mõeldud mänge. vahel võtame mõõtu, teinekord lahendame erinevaid loomingulisi ülesandeid. mürame, võistleme, ehitame, leiutame, otsime, kuulame, juhime, katsume, katsetame, mõtleme, tirime, peidame, arvame, lahendame, pilgutame, uurime ja lõbutseme. mängime äraarvamis-, kulli-, palli-, tähelepanu-, usaldus- ja igast muid põnevaid mänge.

~ Eline Selgis ~ lõpetas 2016. aastal Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ja kaitses 2018. aastal magistritöö Tartu Ülikooli teatriteaduse erialal. Aastail 2013–2019 töötas ta tantsuõpetajana. Oma õpetajatöös tegeles peamiselt loominguliste praktikate nagu kompositsioon, improvisatsioon ning loovtants- ja mäng, aga ka tantsutehnika õpetamisega. Hetkel huvitub inimese kultuurilisest ja looduslikust olemusest, nende kohtumispaikadest, perifeeriatest ja hallaladest. Lisaks tantsimisele kirjutab luuletusi, maalib, pildistab, kuulab palju muusikat ja õpib loodust tundma.

~ p ü s i ~ v o o l u s ~

___________________________________________________________________
liikumisSESOON on tantsu-ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub regulaarset professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsukunstnike vahel.

liikumisSESOON kasvas välja koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga 2016. aastal ning alustab oma 4. hooaega TantsuRUUMis.
Seni on liikumisSESOONe juhendanud tantsukunstnikud Liis Vares, Karl Saks, Nele Suisalu, Arolin Raudva, Jaan Ulst, Madli Paves, Laura Kvelstein, Joonas Tagel, Mira Kautto (FIN), Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Helena Krinal, Tatjana Romanova, Raho Aadla, Kadri Sirel, Marek Vetik ja Simon Mayer (AUT), Joanna Kalm, Christin Taul, Rūta Ronja Pakalne.

l i i k u m i s S E S O O Ni h i n d :
välitunnid on t a s u t a !
Registreerimine: peagi!
Küsimused > tantsuruum@tantsuagentuur.ee

Ürituse toimumist toetab Eesti Kultuurkapital

___________________________________________________________________
TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega. Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid, liikumisSESOON, töötoad, kontaktjämmid, residentuurid ja muud sarnased jagamised.

TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohalolu ning programmi koostamise ja arendamisega. Me liigume lähtuvalt märksõnadest: arenduskeskus – ühine ruum – avatus – kokkupuutepunkt – võrgustik – koostöö – jagatud vastutus – protsess – areng – jätkusuutlikkus – järjepidevus – enesetäiendus –

Korraldus ja teostus: Eesti Tantsuagentuur koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga
Asukohaks Eesti Tantsuagentuur (Hobujaama 12, Tallinn)
Toetab Eesti Kultuurkapital
http://tantsuagentuur.ee/tantsuruum/