LiikumisSESOON: Aga äkki – Maria Uppin – Sarv

l i i k u m i s S E S O O N
Maria Uppin
AGA ÄKKI…
E-R kell 10-12

Aga äkki… on põimik modern- ja kaasaegse tantsu tehnikatest, improvisatsioonist ja liikumisuurimusest, milles uurime keha väljenduslikkuse ulatust ja vabadust paikapandu ja improvisatoorse vahel seigeldes. Vaatame ja proovime, millised on tantsija kui interpreedi ja looja võimalused, vahendid, soovid ja vajadused liikumisega töötades.

b i o
Maria Uppin lõpetas 2012. aastal José Limón Dance School professionaalse tantsijaõppe programmi ning 2015. aastal TLÜ koreograafia eriala magistriõppe. Ta on tegev tantsija, koreograafi ja õpetajana. Rännates erinevate stiilide ja žanrite vahel leiab ta, et isegi esmapilgul vastukäivad lähenemised saavad teineteist aidata ja täiendada, kui püüda oma keha tundlik hoida ja asjasse mänguliselt suhtuda.

🌊püsi🌊laines🌊

___________________________________________________________________

l i i k u m i s S E S O O Ni h i n d :
5 eur kord / 20 eur terve nädal
Asukoht: Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12 II korrus
Küsimused: tantsuruum@tantsuagentuur.ee

___________________________________________________________________

liikumisSESOON on tantsu-ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub regulaarset professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsukunstnike vahel.

liikumisSESOON kasvas välja koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga 2016. aastal ning alustab oma IV. hooaega TantsuRUUMis.
Seni on liikumisSESOONe juhtinud Liis Vares, Karl Saks, Nele Suisalu, Arolin Raudva, Jaan Ulst, Madli Paves, Laura Kvelstein, Joonas Tagel, Mira Kautto (FIN), Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Helena Krinal, Tatjana Romanova, Raho Aadla, Kadri Sirel, Marek Vetik, Simon Mayer (AUT), Joanna Kalm, Rūta Ronja Pakalne ja Christin Taul.

Käesoleval hooajal loovad S E S O O Nide sisu TantsuRUUMi resident-kunstnikud
~ Eline Selgis
~ Sylvia Köster
~ Kaisa Kattai
~ Maria Uppin

___________________________________________________________________
TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega. Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid, liikumisSESOON, töötoad, kontaktjämmid, residentuurid ja muud sarnased jagamised.

TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohalolu ning programmi koostamise ja arendamisega. Me liigume lähtuvalt märksõnadest: arenduskeskus – ühine ruum – avatus – kokkupuutepunkt – võrgustik – koostöö – jagatud vastutus – protsess – areng – jätkusuutlikkus – järjepidevus – enesetäiendus.

Korraldus ja teostus: Eesti Tantsuagentuur koostöös kohalike tantsukunstnikega
Asukoht: Eesti Tantsuagentuur (Hobujaama 12, Tallinn)
Toetus: Eesti Kultuurkapital
http://tantsuagentuur.ee/tantsuruum/