KOOLITANTS 2023: Järva-, Rapla-, Jõgeva-, Ida- ja Lääne-Virumaa piirkondlik tantsupäev

8. APRILL 2023, PAIDE MUUSIKA- JA TEATRIMAJA

Kell 12:00 mudilased, 4.-7. klassid, gümnaasium

Kell 18:00 algklassid, 6.-9. klassid

Festivali Koolitants tantsupäevad on sel aastal jõudnud teise etapini. Aprillikuu jooksul toimuvad Pärnu Kontserdimajas, Paide Muusika- ja Teatrimajas ning Viljandis, Ugala Teatris festivali piirkondlikud tantsupäevad. Taaskord saab kokku suur tantsusõpruskond üle Eesti, et jagada tantsurõõmu ja jutustada läbi tantsuloomingu teemadest, mis meid kõiki puudutavad.

Jaanuarist kuni märtsini toimunud maakondlikel tantsupäevadel tegi piirkondlikele tantsupäevadele esinema kutsutud tantsude valiku žürii koosseisus kultuurikorraldaja, tantsuõpetaja ja punkansambli Porpeller trummar Aneta Varts, tantsukunstnik Joonas Tagel ning balletiõpetaja Maigret Peetson.

Žüriiliikmete sõnul oli nende töö igas Eestimaa paigas tantsuelamusi pakkuv. Kohapeal juhendajatega peetud vestlusringides kui ka hiljem kokkuvõtteid ja valikuid tehes oli keeruline esile tõsta vaid osasid tantse. Häid sõnu ja edasipääsemist oleks žüriiliikmete sõnul soovinud võimaldada palju rohkematele kui kontserdigraafik seda võimaldab.

Lisaks said piirkondlikele tantsupäevadele esinema videote teel kandideerinud soolod ja duetid. Saja saadetud tantsuvideo põhjal valisid festivali kunstilised juhid Teet Kask ja Eliisa Sirelpuu välja seitse tantsu, mis astuvad lavale koos teiste oma piirkonna tantsudega.

Piirkondlikelt tantsupäevadelt valib lõppkontsertidele tantsud peale kõikide tantsupäevade toimumist kunstiline tiim koosseisus Teet Kask ja Eliisa Sirelpuu. Lisaks kuulutab iga piirkondliku tantsupäeva kontserdi lõpul oma eripreemia välja Eesti Noorte Tantsu Ühingu tantsukoolituse läbinud noortežürii. Noorte märgitud tantsud esinevad samuti lõppkontsertidel.

Kontsertide lõpuosas astub lavale ka üleriigilise Koolitantsu Kompanii 13. lend koreograaf Eliisa Sirelpuu uuslavastusega “Läbi/kukkumine”. Kuus noort tantsijat lähenevad küsimustele kukkumisest ja läbikukkumisest. Kuidas me kukume ja saame kukkumiseks alati valmis olla? Kuidas me saame uuesti püsti ning kuidas arendada endas paindlikkust säästvaks maandumiseks ning (läbi)kukkumisega toime tulemiseks? Mis on need faktorid, mis suurendavad tõenäosust läbikukkumiseks ning millised toimetuleku mehhanismid leevendavad (läbi)läbikukkumisega seotud düstressi? Kas endale seatud kõrged ootused aitavad meid eesmärgini või hoopis takistavad eesmärgini jõudmist? Mis on teadlik maandumine? Kas eesmärk on olla valmis kukkumiseks või mitte karta kukkumist üleüldse? Kui ma kukun, siis kes mind püüab? Tantsivad ja kukuvad Anett Leesment, Kadi Krikmann, Kelli Katriin Krünvald, Mirt Marleen Pevkur, Saara Lotta Krusell ja Ööle Lilleorg.

Koolitants 2023 tantsupäevade kontserdijuht on laulja ja laulukirjutaja Kelly Vask, kes osales ka 2022. aastal Koolitantsu Kompanii suvelavastuses “Udus või ilmsi”, mis jõudis publiku ette Rakvere Vallimäel.

 


Esinejatel, kontserdi nautida soovivatel pealtvaatajatel ja korraldustiimil on väga hea meel, kui sa kohe oma lemmiktantsu lõppedes saalist ei lahku. Naudi kontserti vaheajani… veel parem – naudi seda algusest lõpuni ja usu meid – sa ei kahetse! 

Tants on vaatamist, nautimist ja kaasaelamist väärt! 

Foto: Diana Ruitlane-Rüütli

Tants muudab meie maailma paremaks!

Tants on kunst, mille kogemine tekitab alati mõtteid, mida tasub sõpradega jagada. Nii nagu varasematelgi aastatel, toob Koolitants ka algaval hooajal kokku suure ja innustava sõpruskonna üle Eesti. See on kogukond, keda ühendab suurim rõõm tantsust. Rõõm, läbi mille jutustatud lood meid puudutavad, kaasa haaravad ning positiivse energiaga sütitavad.

Foto: Diana Ruitlane-Rüütli

 

KOOLITANTS 2023 TANTSUPÄEVADE TIIM 

Peakorraldaja: Raido Bergstein
Kommunikatsioonispetsialist: Kaisa Kattai
Registreerimiste, graafikute, kunstilise tiimi projektijuht: Kadi Aare
Tantsupäevade korraldusjuht: Anti Sepri
Infolaua juht: Maike Maiste
Tiim: Ethel Meier, Elizabeth Kattai, Heidi Mõts, Kadri Toomsalu, Kaisa Heleen Lääne, Kaisa Ruven, Karmen-Liis Kiipus, Katarina Virve Mürk, Loviise Kätriin Gabrel, Marta Aher, Marta Liisa Kala, Rebeca Victoria Tomson, Siim Sander Saar, Tanel Veeremaa, Henrik Mürk, Kertu Allas-Laumets, Samuel Hõim
Graafiline disain, fotod, videod, toimetamine: Kadi Aare
Tantsupäevade valguskunstnik: Priidu Adlas, Sander-Aleks Paavo
Fotograaf: Diana Ruitlane-Rüütli
Bussijuht: Mait Reits

Kontserdijuht: Kelly Vask
Maakondlike tantsupäevade žürii: Joonas Tagel, Aneta Varts, Maigret Peetson
Kunstilised juhid: Eliisa Sirelpuu, Teet Kask

Peaadministraator: Kersti Uiboupin
Administraator: Valeria Januškevitš
Andmebaasi tehniline haldus: Timo Tambet

Meediapartnerid: Eesti Rahvusringhääling (ETV, Menu), TV3/TV6

Eesti Tantsuagentuuri tiim: Jane Miller-Pärnamägi, Kaisa Kattai, Kersti Uiboupin, Kristjan Kurm, Lii Ainsalu, Raido Bergstein, Ulvi Kroon-Mürk, Valeria Januškevitš

Koolitants 2023 tantsupäevade trükistel ja videotes: Aarup Maaroos, Anete Põltsama, Jakob Mattias Verlin, Karolin Sakjas, Kärolin Püvi, Liisi Karolin Kolk, Liisi Villem, Lillith Kamsakann, Mona Viilup, Roosi Pajula, Viktoria Kovaljova

 Täname: 
EV Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Pakenditööstus, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu linn, Paide linn, Tallinna Haridusamet, Valga vald, Viljandi linn, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit.

Koolitantsu korraldab Eesti Tantsuagentuur.

#tantsonkunst
#koolitants