PIIRKONDLIKUD TANTSUPÄEVAD 2022

Esmaspäev, 28. märtskell 14:00 mudilased, 1…4 klass – Teater Vanemuine suur maja / Tartumaa piirkondlik tantsupäev

Esmaspäev, 28. märts kell 18:30 4…7, 6…9, 10…12 klass - Teater Vanemuine suur maja / Tartumaa piirkondlik tantsupäev

Laupäev, 02. aprillkell 12:00 mudilased, 4…7 klass – Võru Kannel / Võru-, Põlva-, Valgamaa piirkondlik tantsupäev

Laupäev, 02. aprillkell 18:00 1…4, 6…9, 10…12 klass – Võru Kannel / Võru-, Põlva-, Valgamaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 03. aprill12:00 mudilased, 4…7 klass – Pärnu Kontserdimaja / Pärnu-, Saare-, Lääne-, Hiiumaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 03. aprillkell 18:30 1…4, 6…9, 10…12 klass – Pärnu Kontserdimaja / Pärnu-, Saare-, Lääne-, Hiiumaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 10. aprillkell 12:00 mudilased, 4…7 klass – Teater Ugala / Viljandi-, Jõgevamaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 10. aprillkell 18:00 1…4, 6…9, 10…12 klass – Teater Ugala / Viljandi-, Jõgevamaa piirkondlik tantsupäev
Reede, 15. aprill kell 18:00 6…9 klass– Paide Muusika- ja Teatrimaja / Tallinna piirkondlik tantsupäev

Laupäev, 16. aprillkell 12:00 mudilased, 4…7, 10…12 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Järva-, Harju-, Rapla- ning Ida- ja Lääne-Virumaa piirkondlik tantsupäev

Laupäev, 16. aprillkell 18:00 1…4, 6…9 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Järva-, Harju-, Rapla- ning Ida- ja Lääne-Virumaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 17. aprill12:00 mudilased, 4…7 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Tallinna piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 17. aprill18:00 1…4, 10…12 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Tallinna piirkondlik tantsupäev

KOOLITANTS 2022 KUNSTILISED JUHID JA KONTSERDIJUHT

  Foto: Riina Varol

INGER x Koolitantsu kontserdijuht
🕊 Kes on INGER ja milline on tema enda “terviklik tants”?
INGER on laulja ja laulukirjutaja, kes läbi oma erinevate tahkude, emotsioonide ning mõtetega loob muusikat. Eneseteadlik, sügav ning soojus on need, mis kõige enam teda kui artisti iseloomustavad. Tema muusikast kostub välja pop stiil, kuid INGERile meeldib igasse loomingusse ka teisi stiile lisada.
Ta alustas oma karjääri üksinda laval esinedes - 2019 ning 2020 aastal osales Eesti Laulu konkursil, jõudes mõlemal aastal oma lauludega finaali. Nüüd astub INGER lavale täiesti uue inimesena, loominguga ning koosseisuga laval.
Peale muusika on ta ka jalgpallitreener, ukulele õpetaja ning Tallinna Ülikoolis Rekreatsioonikorralduse tudeng.
🕺 Tants kui tervik 🕺
Tantsu algus - minu kõige esimene looming sündis mere äärde jalutades ning ma olin tol hetkel 15-aastane - laulu nimeks sai “Again”, mis ka paar aastat hiljem Raadio 2 Aasta demo tiitli pälvis.
Tantsu keskpaik - mind liigutab ilu ja valu kombinatsioon. On see siis armastuses, mõnes laulus, tantsus, minus eneses - see tunne, et see kõik on nii enesestmõistetav ja ilus, kuid samal hetkel on ka natuke valu.
Tantsu lõpp - minu jaoks on ühe etapi lõpp, uue etapi algus ning seda on ka sel aastal minus kui artisti ja inimeses ning loomingus kuulda.
 Foto: Helge Kalde
Elina Gorelašvili x kunstiline juht
🕊 Kes on Elina ja milline on tema enda “terviklik tants”?
Elina Gorelašvili on kogu oma elu- ja tantsutee veetnud ülikoolilinnas Tartus. Oma teed alustas ta Võimlemisklubis Janika (kus aastast 2007 on ta ka klubi juht ja treener).
2003-2013 tantsis ta korvpallimeeskonna Tartu Rock tantsutüdrukute grupis, mis sel ajal oli Tartus ja Lõuna-Eestis üks väheseid professionaalseid showtruppe. Lisaks on ka tantsinud etendustes koostöös Vanemuise teatri ja NO99-ga ja osalenud lugematul arvul projektides ja lavadel nii Eestis (Eesti Laul; Eestimaa võimlemispidu jm) kui välismaal.
Samuti omab Elina EKR_7 treeneri kutsekvalifikatsiooni ning on tegev Eesti Võimlemisliidus treenerite koolitajana.
Koreograafi ja juhendajana on Elina Koolitantsul osalenud aastaid, kuid Koolitantsu meeskonnaga liitub ta sel aastal esimest korda. Ta on põnevil, elevil ja tänulik selle seikluse eest juba ette!
🕺 Terviklik tants 🕺
Tantsu algus – tants on minus olnud päris algusest peale, sest olgugi, et ise alustasin tantsuga varateismelisena, siis tantsuõpetajast ema kõrval on olemas mälupildid tantsutrennidest kui olin alles päris-päris väike. Ma ei mäleta tegevusi trennidest, aga mäletan emotsiooni - rõõmu ja põnevust.
Tantsu keskpaik – tantsu sügavama tähenduseni jõudsin alles palju aastaid hiljem. Kui algselt tähendas tants minu jaoks lihtsalt shownumbrit, millel eelkõige meelelahutuslik eesmärk, siis selle teadmiseni, et tantsuga võiks mõtet/sisu edasi anda jõudsin alles ise tantsuõpetajaks olles. Täna enam teisiti ei oskagi, tundub kummaline luua tantsu lihtsalt niisama, ilma mingi mõtteta, kuigi eks vahel ka see on tore ja vajalik.
Tantsu lõpp – mulle meeldib, et läbi tantsu teen jätkuvalt tööd ka iseendaga. Olen õppinud kannatlikkust ja kindlasti olen läbi tantsu kasvatanud oma tahtejõudu. Tants on tekitanud minus uudishimu paljude elu valdkondade vastu ja avardanud silmaringi. Õpetanud aktsepteerima ennast ja teisi.
Loodan väga, et minust alguse saanud tants liigub mingil moel väljaspool mind edasi, olgu siis tantsuõpetusena, tantsu endana või ehk mingite tõekspidamistena, mida olen suutnud edasi anda.
Foto: Marshall Stay
Joonas Tagel x kunstiline juht
🕊 Kes on Joonas ja milline on tema enda “terviklik tants”?
Joonas Tagel on eesti etenduskunstnik, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (TÜ VKA) etenduskunstide osakonnas tantsukunsti eriala (BA) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) õppekava (MA). Aastatel 2015-2017 oli ta kaasaegset tantsu õppejõud TÜ VKA-s ja aastatel 2017-2020 Tallinna Balletikoolis. Viimasel kahel aastal keskendus ta magistriõpingutele ja enda loomingulisele tööle. Lavastaja-, koreograafi- ja etendajana on ta läbi aastate tegutsenud vabakutselisena ja teinud koostööd mitmete tunnustatud teatrite/lavastajatega nii Eestis kui ka välismaal enam kui paarikümnes lavastuses.
🕺 Tants kui tervik 🕺
Tantsu algus – oma esimesed tantsusammud tegin kaheksateist aastat tagasi, enne seda ei olnud ma tantsuga teadlikult kokku puutunud. Minu tantsutee sai alguse läbi juhuse - klassiõde kutsus mind kooli rahvatantsurühma ja juba suvel tantsisin XVII üldtantsupeol “Las jääda ükski mets”. Peale seda olen aja jooksul kokku puutunud väga erinevate tantsustiilidega ning üha enam tantsust läbi imbunud.
Tantsu keskpaik – tants on minu jaoks miski, mis käib minuga kaasas. Osa minust. Mind paneb liigutama uudishimu ja huvi avastada. Ülikooliaastatel maandusin kaasaegse tantsu lummusesse ja viimasel ajal laiemalt kaasaegsesse etenduskunsti, mis hetkel minu huvisfääri kuuluvad ja sütitavad.
Tantsu lõpp – minu jaoks on tantsul võime avada erinevaid perspektiive ning pakkuda eri ajahetkedel erinevaid elamusi ja kogemusi, naudingut liikumisest, mõtteainet, dialoogi, pääsu igavusest, rõõmu, avastusi, koordinatsiooni, keelt suhtlemiseks, piiride avardamist, utoopiatesse sukeldumist ja veel väga palju muud.
Mis saab pärast tantsu? Tants.