PÄEV RESIDENT TATJANAGA vaikuse praktika // Festival reSIDEntuur residenTUUR

17Jun2021

kell 18:00 - 21:00

Vaikuse praktika immersiivne ja performatiivne jagamine

TantsuRUUM kutsub sind 2020/21 hooajalise residentuuri lõpu < ~ > avanemise festivalile.

r e S I D E n t u u r
r e s i d e n T U U R
17.-20. juuni

Võtmesõnad: kogemuslik, uurimus, kuulamine, teraapiline, sisemine keha, meditatsioon, liikumine, vastutus, teadlikkus, improvisatsioon, identiteet, vaikus, impulss, tervik, vaatlemine, taju, kunstnik, loov, protsess, kokkuvõte, jagamine, etendus, vaatlemine, päevik, kohtumine kunstnikuga, residentuuri kokkuvõte.

Kirjeldus:
Alustame immersiivsest osast, mis tähendab, et sa saad olla täielikult kaasatud vaikuse praktikasse ning praktika jälgimise kõrvalt on liikumine välistatud.
Juhendan sind nii, et saaksid tegeleda iseendaga ja oma kehaga. Toon tähelepanu ja fookust, et toetada sind ja koos uurida enda liikumist ja olekut, tajuda oma isiklikku vaikust. Mina olen omas kehas, mina hoolin oma kehast, mina elan oma kehaga, mina liigun omas kehas. Mis on vaikus? Milline see on? Kuidas see mõjub ja mida see kaasa loob?

Jätkame performatiivse osaga, kus vaikuse praktikat tuleb kõrvalt vaadelda.
Tatjana Romanova VAIKUSSE VAADATES
Formaat: etendus-jagamine
BIO: http://etbl.teatriliit.ee/artikkel/romanova_tatjana1

Laval improvisatsiooniline kohalolu praktika liikumises. Kokkuvõte kogetud residentuuris läbiviidud praktika jagamistest nüüd teises formaadis ehk suuremale grupile.
Keha. Ruum. Vaikus.
Liikumise vaikus ja vaikus liikumises, meeleolu vaikus, kohalolu vaikus, olemise vaikus. Vaikuse tants. Vaikuse maitse ja nauding vaikusest. Viibin vaikuses, liigun ja vaatlen, mida see loob, mida see kaasa loob. Vaikus kui liikumise potensiaal, omaette filosoofia ja minu kui kunstniku tööriist.
Pühendan end. Vaikus on pigem idee, kontseptsioon, tunne ja ettekujutus. Vaikus, mida ma saan on isiklik kogemus. Liigutades ennast, liigutan ma oma meelt. See keemia muudab mind. Puhastan ennast ja õpin taas kuulata, kuulda ja kuuluda. See on rõõm ennast maailmast välja lülitada. Vaikus algab taju taga. See ei ole kunagi sama, see ei ole kunagi vana, see on iga kord uus. Seal on tundeid, intelligentsust ja mälu. Vaikus, mida mina tajun on teistsugune. Igaühel on oma. Oleme.

Festivali programm on t o e t a j a p i l e t i g a VÕI t a s u t a!
Toetus läheb kunstnike kulude ja tasude suunal. Aitäh!

Registreeri: Fientas
Lisainfo: https://www.facebook.com/events/181610207223394/

Juba kolmandat aastat pakub TantsuRUUM tantsukunstnikele võimalust pikaks ja magusaks loominguliseks residentuuriks. Käesoleva hooaja residentuur koondub tantsukunsti tähistavasse festivali, mida korraldavad Tatjana Romanova, Pääsu-Liis Kens, Eva O. & Σofia ja Indrek Kornel. reSIDEntuur residenTUUR festival pakub etendusi, jagamisi, dialoogi ja mõtisklusi - liikumisse kogunemise võimalust.

Festivali toimumist toetavad Eesti Tantsuagentuur ja Eesti Kultuurkapital.

Kategooria:  kõik Töötoad