Töötuba: liikumise ja aja uurimine / Maher Shawamreh (PAL)

13sept.2023
14sept.2023

kell 12:30 - 15:30

🌥️TantsuRUUMil on suur rõõm võõrustada Palestiina tantsukunstniku töötuba tantsuprofessionaalidele juba järgmisel nädalal!
🌥️Töötuba on osalejatele tasuta! Vajalik on eelregistreerimine!


Töötoa eesmärk on avastada meie keha tõeline jõuallikas ja leida selle väljund liikumises. Seeläbi püüame pääseda ligi liikumisviisile, mis resoneeruks meie sees oleva tohutu potentsiaaliga, avades uusi ja eripalgelisi võimalusi. Osalejad saavad ise valida, kas tegeleda nende võimalustega ühiselt või liikuda omaette.
Töötuba keskendub ka aja ja ruumi tajumise nihestamisele, mis taotleb osalejate suunamist neile eriomaste väljendusviiside leidmiseni. Samuti jagame ja vahetame energiaid läbi liikumise, põimides ümbritsevad energiad kokku harmooniliselt segunevaks ühisolemiseks.
Töötuba algab soojendusega, mis on tihedalt seotud töötoa sisuga. Seega tuleks kohale jõuda õigel ajal, et siis hiljem aja nihestamisega tegeleda. Töötuba lõpeb lühikese teekonnaga, mille eesmärk on rahustada keha ja anda sellele ruumi naasta oma tavapärasesse kohta ja aega.


Maher Shawamreh on Palestiina tantsukunstnik ja koreograaf. Elukutselt elektriinsener, kaasaegse tantsuga tutvus ta esmakordselt 1996. aastal ning alates 1999. aastast hakkas ta esinema Palestiinas ja välismaal. Aastate jooksul on ta töötanud koos paljude kompaniide ja artistidega, nagu Nicholas Rowe (AUS), Alain Platel (BEL), Koen Augustijnen (BEL), KVS Theater (BEL), Freedom Theater (PAL), Jenny Major (DK) ja paljud teised. 2009. aastal asutas Maher Palestiinas Al-Bireh linnas Orient & Dance Teatri ning on selle direktor tänaseni. Maherist on loodud portree-dokumentaalfilm “Karmil pinnal” (2015, režissöör Toomas Järvet). Maher Shawamreh on hetkel Eestis projekti „Maailma maaliini“ külaliskunstnikuna. „Maailma maaliin“ on Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv projekt.


Töötuba on inglise keeles.

 

There are 14 people coming.

Registreeri/ Registrate

Enter the word YES in the box:
Validating payment information...
Waiting for Payment Gateway...

Kategooria:  Kõik TantsuRUUM Töötoad