Töötuba: Lugeda liikumist kui luulelist teksti?

24May2021
28May2021

kell 18:00 - 20:00

TantsuRUUMkond kutsub Sind osa saama hooaja residentide tundidest, töötubadest ja jagamistest ~>

🟪 Läbiviija: PÄÄSU-LIIS KENS
24. ja 28. mai kell 18-20 / välitund ☀️ Kadrioru pargis
(kogunemine 17.45-18:00 Katharienthali kohviku juures)

 

“Olen tähele pannud, et mu tantsupraktika on muutunud pandeemia-aastal aina teraapialähedasemaks, pehmemaks ja kehatraumade suhtes hoolivamaks. Kui eelnevalt rõõmustas keha juba ainult poeesias kümmeldes, siis nüüd on igapäevasesse liikumisse imbunud ka sügavam, teadlikum hingamine.
Võtame aja paarile hingamisharjutusele, mis on aidanud mul tekitada paremat kohalolu, seesmist selgust ja rahulikkust. Need erinevad hingamised tulenevad hatha joogast (anuloma viloma ehk vahelduv ninasõõrme hingamine) ja qi gongist.
Edasi liigume läbi improvisatsiooniliste harjutuste, mille käigus oleme pikemat aega lakkamatus liikumises. Tõlgime sõnu ja lauseid liikumisse, leiame liigutustele alguse ja lõpu, otsime detaile, tähendusi ja mittetähendusi. Laseme muusikal end juhtida. Töötame intuitiivselt ja tunnetuslikult nii keha kui tekstiga. Loome liikumist läbi teksti ja teksti läbi liikumise. Vaatleme teisi ja iseennast, lastes sõnadel ja visuaalidel muunduda füüsiliseks/ kehaliseks luuleks.”

 

Pääsu-Liis Kens lõpetas hiljuti Londoni Kaasaegse Tantsu Kooli, The Place, ning on nüüdseks oma nõtke kanna Eesti ja TR-i pinnal kinnitanud.

▫️H i n d : 10 eur kord

Osta pilet Fientast!

_____________________________________________________________
Alates 2018. a. pakub TantsuRUUM tantsukunstnikele hooajalise residentuuri võimalust, mille vältel on residendil võimalik kasutada TR-i saale, osaleda programmilistes tegevustest ning jagada ühes kaasresidentidega tundide/töötubade raames oma liikumis-ja kunstipraktikat. Hooajalise residentuuri eesmärgiks on pakkuda pikemaajalist kandvat ja toitvat keskkonda ning toetavat kolleegiumi.
2020/21 hooaja kunstnik-residentideks on Indrek Kornel, Pääsu-Liis Kens, Tatjana Romanova, ning duo Eva Orupõld ja Sofia Filippou.
Eelnevatel hooaegadel on residentuuris osalenud järgmised tantsukunstnikud: Kadri Sirel, Siim Tõniste, Madli Paves, Naddie Simonovits, Christin Taul, Joanna Kalm, Rūta Ronja Pakalne, Kaisa Kattai, Sylvia Köster, Maria Uppin-Sarv ja Eline Selgis.

 

M i s on T a n t s u R U U M ?
TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsukunstile sh tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega.
Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid (liikumisSESOON), töötoad, uurimuslikud kogunemised, kontaktjämmid ja residentuurid.
TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohaloluga programmi koostamisse ja arendamisse.

Korraldus ja teostus: Eesti Tantsuagentuur koostöös Eesti tantsukunstnikega
Asukoht: Eesti Tantsuagentuur (Hobujaama 12, Tallinn)
Toetus: Eesti Kultuurkapital

Registreeri/ Registrate

Enter the word YES in the box:
Validating payment information...
Waiting for Payment Gateway...

Kategooria:  Kõik TantsuRUUM