Töötuba: PERFORMANCE | MEDITATSIOON

11Sep2020
04Dec2020

kell 10:00 - 12:00

Kutsume keha, meelte ja hääle tundlikkust tuunima koos teadvus-ja tantsukunstnik Nele Suisaluga ~
 
PERFORMANCE | MEDITATSIOON
on kaks korda kuus kohtuv praktikapõhine kursus
etenduskunstide/ etendamise/ kohalolu praktika laiendamiseks.
 
🌬️ Kursuse mõte on koos töötada ja katsetada, võttes stardipositsiooniks kaks telge:
  • Helikeha – liikumise ja häälimise/sõna sünkroonsuse praktika. Helikeha praktika lähtub kujundist, et hääl on kehaosa ning keskendub liikumise ja hääle üheaegsele kasutamisele viisil, mille puhul on eristamatu kumb algimpulsi annab. Hõlmab hingamis- ja hääleharjutusi ning liikumisülesandeid. Mõtteid, võimalikke võtteid, kuidas häält ja liikumist tihedalt seostada. Pakub samuti võimalust arendada oma lavalist kohalolu. Vabadus vaikides liikuda. Vabadus liikumatult häälida.
  • Juhendatud meelerännak – tajude/teadvusseisundi avardamine juhendatud meditatsiooni kaudu. Meditatsiooni juhendamisel toetun ekperimentaalsele teadvuse uurimisele. Fookus on sellel, kuidas kogemuslikult õppida teadlikult (ülemeelelist) seisundit looma ja seda enda loomingus/etendaja praktikas kasutama. Võimalus ka ise meelerännaku juhendamisega eksperimenteerida.
 

🌬️ Kursuse eesmärk:

  • mõtete/ inspiratsiooni/ loomisimpulsside/ kehatunnetuse korrastamine
  • enda isiklikule tundlikkusele häälestumine inimese ja etendaja-autori-lavastajana
  • füüsiline heaolu ja meelerahu
 
🌬️ K o h t u m i s e d :
11. ja 25. september
9. ja 23. oktoober
6. ja 20. november
4. detsember
kell 10:00-12:00
 
🌬️ Kursuse kogemise kvaliteedile isiklikul ja kollektiivsel tasandil aitab kaasa osalemine enamus/kõikides tundides, ent oleme avatud ka neile, kellel on võimalik/soov osaleda üksiktundides.
 
B I O . . .
Nele Suisalu (s. 1981, Tartu) on tantsu- ja teadvuskunstnik, kelle loomingu keskmes on kehastumisega (sensoorse, kinesteetilise ja ülemeelelise reaalsuskogemusega) seotud teemad. Tema kunstipraktika, mida ta arendab helikeha nime all, toetub sisekogemusest lähtuva kehakasutuse ja improvisatsioonilise häälimise (teksti) sünkroniseerimisele. Lisaks kunstialasele tegevusele viib ta läbi häälesead ja energeetilise peenhäälestuse eraseansse.
Suisalu on õppinud semiootikat ja kulturoloogiat Tartu ülikoolis (1999-2001), omandanud bakalaureuse kraadi Tallinna Ülikoolis koreograafia erialal (2005) ja magistrikraadi Tartu Ülikoolis konverentsitõlke alal (2006). 2007. aastal läbis ta kaasaegse koregraafia õppeprogrammi ex.e.r.ce 07 (CCN de Montpellier/Languedoc-Roussillon, Prantsusmaa) ning elas ja töötas järgnevad kümme aastat peamiselt Prantsusmaal. Alates 2011. aastast on ta täiendanud end erinevate hääletehnikate alal. Lisaks õppinud kehapsühhoteraapiat Core Evolution (2016-2017, Tallinn) ja 2019 saanud üleminekuteraapia (thanatotherapy) kiirväljaõppe Roman Goldrini käe all (Tallinn).
Suisalu varasema loomingu hulka kuuluvad etendused Ball (2008) koostöös koreograaf-tantsija Florent Hamon'iga (FR) ja soololavastus HOME(lessness)SICKNESS (2010) Loov Euroopa projekti LOOPING raames. 2013 viibis ta Püha Vaimu residentuuris (Kanuti Gildi SAAL) koos uusmeediakunstnik Taavi Suisaluga, uurides heli ja liikumise vahelist lahutamatust. 2015 alustas helikeha praktika arendamist ja lõi kaks lühiperformance'it link/mine ja Still We Stand Tall. 2016 asutas koos etenduskunstnik Maarja Tõnissoniga uurimisplatvormi AfektRuum/AffetcSpace, mille senise tegevuse hulka kuulub: uurimisresidentuur AffectSpace@ResidenceSEA (2016, Heraklion, Kreeta), kohaspetsiifiline performatiivne installatsioon Kava/Score X (2016, Kilomeeter Skulptuuri kõrvalprogramm km X, Rakvere), uurimisresidentuur koostöös helikunstnik Julia Giertz'iga (SE) AffectSpace – Practice of Gentleness (2017, MIMstuudio, Tallinn) ja etendus See on See/Alive is Alive (2017, SAAL biennaal, Tallinn). 2019 lõi Suisalu 5 rütmi tantsul ja vokaaltervendusel põhineva sooloteose „Luba endal (...)“ Hanna Laura Kaljo kureeritud rahvusvahelise näituse „Lase oma tähelepanul.... pehmeneda ja laiali valguda“ jaoks Kai kunstikeskuses Tallinna Fotokuu raames.
___________________________________________________________________
 
H i n d:
Kogu kursus (7 kohtumist): 90 eur - täishind / 70 eur - soodushind (õpilased, tudengid, ETTLi liikmed)
Üksik tund: 15 eur / 12 eur (soodushind)
A s u k o h t : Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12 II korrus
K ü s i m u s e d : tantsuruum@tantsuagentuur.ee / Joanna Kalm 53462023
 
Kohtume liikudes!
___________________________________________________________________
M i s on T a n t s u R U U M ?
TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega. Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid (liikumisSESOON), töötoad, uurimuslikud kogunemised, kontaktjämmid ja residentuurid.
TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohaloluga programmi koostamisse ja arendamisse.
Me liigume lähtuvalt märksõnadest:
arenduskeskus – ühine ruum – avatus – kokkupuutepunkt – võrgustik – koostöö – jagatud vastutus – protsess – areng – jätkusuutlikkus – järjepidevus – enesetäiendus.
Korraldus ja teostus: Eesti Tantsuagentuur koostöös Eesti tantsukunstnikega
 
Asukoht: Eesti Tantsuagentuur (Hobujaama 12, Tallinn)
Toetus: Eesti Kultuurkapital
 

There are 12 people coming.

Registreeri/ Registrate

Enter the word YES in the box:
Validating payment information...
Waiting for Payment Gateway...

Kategooria:  Kõik TantsuRUUM Töötoad