1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

 

Alustasin 5-aastaselt Kaie Kõrbi Balletistuudios. 8-aastaselt oli mu unistuseks saada priimabaleriiniks. Paraku läks see soov üle ning sisenesin kaasaegse tantsu maailma. Sellest hetkest olen ETA Tantsukoolis õppinud tundma erinevaid tantsustiile: lisaks kaasaegsele tantsule olen saanud proovida jalga näiteks tänavatantsus, improvisatsioonis, põrandatehnikas ning samuti tegelenud tantsuanalüüsiga.

Esimeseks tantsulavastuseks, kus osalesin, oli ETA Tantsukooli lõpulavastus “Kuum produkt” (juhendaja Julia Koneva). Sellega asi ei lõppenud, järgnes lustakas Julia Koneva “Mahlad Välja”. Hetkel on töös Joonas Tageli tantsulavastus “A Good Run”.

 

2. Tantsukunst...

 

on minu jaoks väljendusvahend ja uurimisobjekt. Tantsida võib igaüks, kuid tantsukunst tähendab palju proove ning tööd iseenda ja kaastantsijatega. Tantsukunsti maailm on võluv oma füüsilisuse poolest, samas annab sellele erilist väärtust ka mõtestatus ning teadlik liikumine.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

 

Eelkõige meeldib mulle esineda, jõuda proovisaalist kaugemale. Kompanii annab võimaluse end tantsijana realiseerida ja proovile panna. Lisaks lavastustele ja muudele etendusõhtutele ning ka tavapärasele tehnika lihvimisele tegeleme personaalse liikumiskeelega ning n-ö iseenda avastamisega, mis arendab keha ja vaimu laiemas spektris.

 

Birgita Siim

„Tantsijana loodan pakkuda vaatajale elamust, mis kannab mõnd väikestki uut mõtet või emotsiooni - inspireerib inimesi“

 

 

 

 

 

 

4.Mida pead liikumise ja tantsu juures oluliseks?

Liikumisel on nii palju eri tahke. Esiteks võimaldab füüsiline keha nii palju luua, teiseks kannab liikumine endas emotsioone - liikumine on eriline keel, milles peitub hulk erinevaid tähendusi. Nagu keelelgi grammatika, on tantsuski omad tehnikad, mida tundes muutubki tants kunstiliigiks, mida on põnev uurida.

Tantsu juures pean oluliseks teadlikkust oma liikumisest. Samuti teeb minu jaoks tantsu eriliseks selle seos muusikaga. Muusikal ja tantsul on üksteisele palju anda ning nende sidumine võimaldab luua nauditavat kooskõla.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana

rütmistatud väänleja