1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond? 

Minu tantsu õppimise teekond on olnud igati käänuline. Olin paras mürakaru juba väiksest peale, kui vend mind ikka lennutas ja katsetas igasugu trikke minuga. See pisik oli minus vist alati. Esimest korda viis mu õde mind balleti tundi kui olin vist 9. Hilinesin isegi esimesse tundi ja olin päris uje sinna stange juurde minnes oma väikse seelikuga. Esimene kohtumine kursusejuhendaja Helenaga oli samuti hirmus, aga ma tundsin siiski end mugavalt. Ma mäletan, et kui tegime esimesi pepurulle ja maast läbi kombinne, tundsin alati end nii koduselt ja üldse mitte nii kohmakalt, kui võiks tunduda. Mulle tundus, et ma nagu teadsin, mida oma kehaga teha ja kuidas seda liigutada. Jäime tihti ka hilja õhtuni, kui tunnid läbi ETAsse, et end ikka treenida ja need spagaadid, hundirattad, sillad ära teha. ETAsse ma ka jäin, ja seal kasvasin ma ka üles, läbi liikumise ja hingamise.
Tantsulavastusi viidi meid vaatama juba päris väiksest peale. Ma juba väga varakult tahtsin olla neil black boxi kujulistel lavadel ja teha nö ,,tantsukunsti". Esimene selline tantsulavastus oli minu ja veel kahe kursaõega tehtud omalooming, mida esitasime Hiiumaa Tantsufestivalil 2014 aastal. Sealt edasi läks juba lihtsamaks. Järgmise tantsulavastuse tegime sõpradega koos 2016 aastal, mis oli juba natuke professionaalsem. Esitasime Sõltumatu Tantsulaval tantsulavastuse ,,All my friends are ecstasy". Siis tuli ETA lõpulavastus Helena Piheliga ,,Katkestus",  Julia Koneva ,,Mahlad välja" ning Joonas Tageli ,,A good run".

  1. Tantsukunst on...

Tantsukunst on isikliku tunde edastamine. Kui teater räägib, mis on armastus, siis tants räägib, et mis on armastus minule. See on isikliku keha liikumine ja selle jagamine.

 

Eliisabel Jõela

„Kui mul on midagi endast anda siis seda ma täielikult vaatajatele anda soovingi. Vahetevahel juhtub, et olen täiesti tühi, siis mul sinna lavale asja ei ole.
Kui ma juba kas või hingan, siis saangi anda edasi hingamise kergust ja lihtsust.“

 

 

 

  1. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

ETA kompanii on koht, kus on indiviidid, kes on sarnased liikujad, sarnaste ideede ja mõtlemisega. See pakub mulle suurt tööd endaga, arenemismahtu, tahet ja eelkõige väljundit.

  1. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Liikumise teeb eriliseks, kui selles on midagi rohkem kui lihtsalt tehniline jalavise või pööre hüppega. Kui liikujal on täielik kohalolu ja ta oskab teadvustada kus ta on, mis ta teeb. Kui ta annab mulle ennast. Kui ta suudab lõpuni sisse ja välja hingata. Kui ta oskab end nautida.  Kui ta on puhas ja liikuv keha.

  1. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana

Pingete mäng energia vahetusel