1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Enne tantsu juurde jõudmist tegelesin aastaid ilu- ja rühmvõimlemisega, millega alustasin juba lapsena lasteaias ja hiljem jätkasin võimlemisklubis. Seal sain aluse oma füüsilisele vormile ja kehatehnikale ning omandasin ka balleti elemendid. Vanemaks saades soovisin ka tantsida ning minu esimeseks tantsustiiliks oli showtants/cheerleading. Peale showtantsu faasi liitusin Tantsugeeni tantsuperega, kus tegelesin aastaid nii kaasaegse tantsu, hip-hopi kui ka raggaga. 2018. aastal jõudsin Soto Dance Studio võistlustiimi, kus sain väljendada enda huvi tantsu vastu väga paljudes erinevates stiilides.

Gümnaasiumis lõime praktilise uurimistöö raames oma õe Eveliga tantsulavastuse “Kohtumine”, mis on inspireeritud Mehis Heinsaare novellist „Kohtumine Taageperas”. Samuti olen osalenud tantsulavastuse “Episood” loomisel, koostöös „Ma Ei Ole Uhhuu“ projektiga. Olen tantsijana osalenud Carmen-Anette Mitti uurimistöö lavastuses “Redwetters” ning Ingmar Jõela lavastuses “Ajavool".

Üks kõige inspireerivam kogemus kompaniis on olnud tantsulavastuse "AMIMOVING" loomisprotsess ja etendused. See valmis tänu meie kõigi tantsijate ja Ruta Ronja Pakalne ühisest liikumise otsingust ja tantsupagasist. 2020. aastal osalesin tantsulavastusega "A Good Run" üleestilisel tuuril.

 

2. Tantsukunst on...
Tantsukunst on minu jaoks enamat kui lihtsalt liikumine - see on võimalus väljendada oma sisemaailma. Tantsukunst liigutab mind, olles ise tantsija ja vaatleja. Tantsukunst pakub elamusi ja võimalust olla piiritletult loov.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA kompanii pakub mulle võimalust leida erinevaid viise, kuidas tantsule läheneda ja avastada. See annab mulle võimaluse arendada ennast nii tantsu kui ka kunsti/teatri vallas, osaleda töötubades ning õppida erinevate koreograafide käe all. ETA kompanii teised tantsijad inspireerivad mind iseennast tantsijana avastama.

ELINA OJASAAR

„Tantsijana soovin, et tants paneks tundma, puudutaks meeli ja südant ning annaks elamuse.“

 

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Liikumise teeb eriliseks see, et sellel pole reegleid ega piire. Liikumist ei saa määratleda kui õiget või valet. Kõik on võimalik! Tantsu juures pean oluliseks kohalolu ja tunnet.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Loovus sama kirju kui pagas.