1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Tantsimisega alustasin juba lasteaias ning 7-aastaselt liitusin võimlemisklubiga Piruett, kus tegin ligi 6 aastat rühmvõimelmist Impulsi koosseisus. Suure pinge ja huvide muutuste tõttu, tegelesin pärast võimlemist 3 aastat showtantsuga. Hiljem jätkasin oma treeningutega Tantsugeenis, kus omandasin erinevaid tantsustiile, aga kõige südamelähedasemaks sai minu jaoks kindlasti ragga. Samuti olen tantsinud ka SOTO esindustiimis, kus fookuses oli hip-hop ning paralleelselt olnud erinevatele artistidele taustatantsija. Viimased aastad on möödunud koos ETA Kompaniiga.

Olen koos õega lavastanud 2 lühemat tantsulavastust aastal 2018: “Kohtumine”, mis oli seotud kooli praktilise uurimustööga ning “Episood” mis oli koostöös noorte vaimse tervise projektiga “Ma ei ole Uhhuu”. Olen tantsinud Carmen-Anette Mitti tantsulavastus “Red wetters”. Võtsin osa ka Ingmar Jõela lavastuses "Aja vool". Koos kompaniiga olen kaasa teinud tantsulavastustes "AMIMOVING" ning "A Good Run".

 

2. Tantsukunst on...
on minu jaoks keha liikumise tõlgendus mingist ideest, emotsioonist või kontseptsioonist. See on õrn piir kahevahel: teadlik liikumine ja täielik lahti laskmine.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA kompanii pakub mulle kui tantsijale võimalust uurida, analüüsida ja eksperimenteerida minu enda liikumiskeelega kui ka erinevate kvaliteetidega. See pakub mulle võimaluse osaleda loomeprotsessis ja ka ise luua koos teiste ETA kompanii tantsijatega.

EVELI OJASAAR

„Soovin tantsijana tekitada äratundmise momendi ning et publikul oleks vaadatust midagi kaasa võtta, mis neid kõnetab. Olgu see siis kasvõi imepisike hetk või mõte.“

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Liikumise teeb minu jaoks eriliseks ausus ja julgus eksperimenteerida. Samuti teeb liikumise eriliseks kui katsetatakse ja segatakse erinevaid stiile. Eelkõige pean oluliseks seda, et tantsija ise naudib seda, kuidas ta liigub.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Dünaamiliselt mänglev sisemise poeesiaga.