1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Alustasin tantsu õppimist väga häbelikuna 4aastaselt Kaie Kõrbi Balletistuudios ning ülejäänud tantsutee läbisin eelastmest tantsijakoolituseni Eesti Tantsuagentuuri Tantsukoolis. Ballett on olnud mulle alati südamelähedane, kuid põhiastme lõpus sai ka kaasaegne tants mulle väga armsaks. Aastatega sain üle oma lavahirmust ning soov tantsus areneda aina kasvas.

 

Iga-aastastest kontsertidest, galadest ja etendustest olen juba päris väiksena osa võtnud, kuid esimese tantsulavastuses osalemise kogemuse sain ETAs tantsijakoolitust lõpetades. “Hõõg” (lavastaja Julia Koneva) pani mind proovile mitmes aspektis ja arendas mind tantsijana tohutult.

 

2. Tantsukunst on...
on minu jaoks peaaegu piiritlematu. Sellele saab läheneda miljonil erineval viisil- just see teebki selle nii köitvaks.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA kompanii pakub mulle peale iganädalaste treeningute ka võimalust tutvuda erinevate koreograafide ja tantsijatega ning arendada ennast nii tantsija kui ka etendajana.

KARIN AARELAID

„Tantsijana soovin publikule edastada lavastuse või tüki sisu läbi oma isikliku nurga alt.“

 

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Liikumise juures pean oluliseks kõikide tegurite teadvustamist, kuid nendest sõltumise valimist. Tantsu teeb eriliseks eesmärk selle taga ning kuidas see eesmärk väljendub füüsiliselt. Mõtteline, hingeline panus loob koos liikuva kehaga terviku, mida on põnev jälgida publikul kui ka etendajal endal. Valik tantsukogemust privaatsena hoida või just publikuga jagada annab sellele hoopis erineva hingamise, uue rakursi.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Siht on kindel, kuid lõplik tulemus kunagi mitte.