1.Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?
Alustasin tantsu õppimist väga häbelikuna 4 aastaselt Kaie Kõrbi Balletistuudios ning ülejäänud tantsutee läbisin eelastmest tantsijakoolituseni Eesti Tantsuagentuuri Tantsukoolis. Ballett on olnud mulle alati südamelähedane, kuid põhiastme lõpus sai ka kaasaegne tants mulle väga armsaks. Aastatega sain üle oma lavahirmust ning soov tantsus areneda aina kasvas. Iga-aastastest kontsertidest, galadest ja etendustest olen juba päris väiksena osa võtnud, kuid esimese tantsulavastuses osalemise kogemuse sain ETA Tantsukoolis tantsijakoolitust lõpetades. “Hõõg” (lavastaja Julia Koneva) pani mind proovile mitmes aspektis ja arendas mind tantsijana tohutult. Liitusin ETA KOMPANIIga aastal 2020 ning õpin alates 2023. aastast Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis koreograafia erialal.
Julia Koneva lavastus “Hõõg” oli esimene tantsulavastus, millest osa võtsin, kuid nüüdseks olen osalenud kõikides ETA Kompanii uuslavastustes ja projektides alates aastast 2020: Sveta Grigorjeva “Soft Bone Sorcery”, Marshall Stay “And once again we are alone”, Ajjar Ausma ja Päär Pärensoni “VABADUS” ja Ruslan Stepanovi “13 päeva koos”. Samuti olen kaasa löönud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia eriala intensiividega seotud lavastustes.

 

2. Tantsukunst on…
vaimutoit!

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?
Liikumise juures pean oluliseks kõikide tegurite teadvustamist, kuid nendest sõltumise valimist. Tantsu teeb eriliseks eesmärk selle taga ning kuidas see eesmärk väljendub füüsiliselt. Mõtteline, hingeline panus loob koos liikuva kehaga terviku, mida on põnev jälgida publikul kui ka etendajal endal. Valik tantsukogemust privaatsena hoida või just publikuga jagada annab sellele hoopis uue hingamise ja rakursi.

KARIN AARELAID

“Soovin anda publikule ükstapuha millise kogemuse.”

 

 

 

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA kompanii pakub mulle peale iganädalaste treeningute ka võimalust tutvuda erinevate koreograafide ja tantsijatega ning arendada ennast nii tantsija kui ka etendajana.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?
Tantsin endaga võidu!