1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Minu teekond tantsu õppimisel on olnud tänaseks juba küllaltki pikk ja eriilmeline. Oma teekonda alustasin umbes 15 aastat tagasi disko ja hip-hop’i trennides ja sain aru, et see võiks olla see, mida oma elus teen. Umbes 13-14 aastaselt alustasin showtantsuga ja 16. eluaastaks olin Kalev Cramo tantsutüdruk. Seal ma aga üle aasta olla ei soovinud, sest tundsin, et puudu on hingestatust. Peale seda proovisin veel hoopis mõned aastad erinevaid showtantsuga seonduvaid rühmasid ja girly hip-hop Alisa Tsitseronova käe all.
2017. aastal astusin ETA Tantsukooli tantsijakoolitusse ja alustasin teekonda, mille ma lõpuks 23 aastaselt ka lõpetasin. Minu rõõmuks pakub ETA sellist võimalust nagu KOMPANII, kuhu tantsijakoolituse lõpetanud tantsijad saavad edasi liikuda.

Tantsulavastuse protsessis olen tegelikult osalenud vaid ühe korra, selleks oli ETA Tantsukooli lõpulavastus, mille koreograafiks oli Liisa Laine.

 

2. Tantsukunst on...

Tantsukunst on eneseväljenduse viis. Läbi tantsukunsti on võimalik jutustada mingit lugu, uurida inimkeha võimeid ja viia oma keha ning vaim üksteisega kokku või hoopis üksteisest eemale.
Leian, et tantsukunst on üks väga hea viis oma mõtete puhastamiseks ja kordaseadmiseks. Iga kord, kui astun tantsusaali, on mujalt kaasa tulnud mured ununenud ja saan keskenduda oma kehale ja vaimule. Tean, et kõik kaunid kunstid võimaldavad seda, ent minu jaoks on selleks just nimelt tantsukunst.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Minu jaoks on väga oluline nii tantsides kui tantsu vaadates see, et mul oleks põnev seda kogeda. Eriliseks teeb liikumise vaatamine, kui ei pea teadlikult otsima, vaid pärast liikumist/etteastet tunnen, et see puudutas mind. Mulle meeldib vaimustunud tunne, ma tahaksin pärast liikumist või liikumise kogemist olla vaimustunud.

Kui rääkida tehnilistest aspektidest, siis ma naudin tohutult struktuuri ja korrapärasust ning tehniliselt tugevaid tantsijaid - võin öelda, et pean tantsu juures seda samuti oluliseks!

LIIS NESLER

„Liikumisega tahan jagada emotsiooni.“

 

 

 

 

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

ETA KOMPANII pakub mulle võimalust liikuda, tantsida, uurida ja areneda. See on koht, kus kõigil on võimalik olla tema ise ja liikuda just sellise kvaliteediga nagu tema ise tahab. Samas pakub Kompanii võimalust just vastupidi ka olla mingis muus rollis, kui võib-olla muidu tantsija oma igapäevaelus on.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Proovin alati olla parem kui eile: “Seest siiruviiruline, pealt kullakarvaline.”