1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?
Minu tantsu õppimise teekond on olnud kirev, armastust täis ning samal ajal pingutustnõudev ja väljakutsuv. Alustasin tantsimist lasteaias, mil sai kiirelt selgeks, et just tants on minu asi. Olen katsetanud erinevaid stiile alates diskost, peatudes hip hopil ja lõpetades lüürilise jazziga. Südame on nüüdseks vallutanud kaasaegne tants! Samuti on minu tantsu teekond kulgenud läbi mitmete tantsustuudiote, olen teadmisi ammutanud erinevate õpetajate käe all, käinud töötubades ning paljudel võistlustel nii soolode kui grupi tantsudega.
Olen osalenud erinevates projektides, teinud kaasa mitmes lavastuses: Taneli Törmä diskontantsulavastus “Open your heart”, Anette Merisalu ja Maarja-Liis Reiljani tantsulavastus “Maailma naba”, Anette Merisalu ja Maarja-Liis Reiljani tantsulavastus “Armastus”, Ruslan Stepanovi ja ETA Kompanii tantsulavastus “13 päeva koos”.
Tants on mulle andnud palju meeldejäävaid ja tänuväärseid kogemusi ning hetki.

 

2. Tantsukunst on…
lai pinnas, mida iga tantsija omanäoliste lilledega ehib ning kasvatab.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?
Liikuda saab nii mitmel viisil, mis on minu arust hämmastavalt ilus ja huvitav. Kindlasti on oluline, et inimene liiguks või tantsiks südamega ja julgeks pakkuda välja enda lahendusi. Väärtustan tantsu juures naudingut, pingutust, vabadust ning seda tunnet, mida tants üle pika eemalolekuaja taaskohtumisel tekitab.

LORETTA KAART

“Tahaksin publikuga jagada midagi erilist, mis tekitab neis mõtteid ja tundeid, mida veel hiljemgi endaga kaasas kanda või sõbraga arutada. Mulle meeldib luua vaatajale üllatusmomente, voolavust, energiat ja sära!”

 

 

 

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA Kompanii on sidunud mind tugevalt nii tantsulavastuse loomise kui teiste tantsuprojektidega. Olen õppinud enda liikumist mõtestama, improviseerima ning leidnud erinevaid kvaliteete ja nurgataguseid tantsus.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?
Tantsides tahan hinge pugeda, olgu see siis laval olles publikule või oma toas iseendale.