1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?
Ma olen käinud tantsutundides lasteaiast saati ja ei kujuta enda elu ilma tantsuta enam ette. Alustasin balleti ja rahvatantsuga, hiljem liitus ka suur huvi kaasaegse tantsu vastu. Eelmisel aastal oli väga emotsionaalne ETA Tantsukooli lõpetamine ja nüüd panen ennast proovile ETA Kompaniis.
Ma olen osalenud kolmes väga erinevas tantsulavastuse protsessis. Esimene suurlavastus leidis lõpptulemuse möödunud aasta juunis - ETA Tantsukooli lõpulavastus "TURV", lavastajateks Karoline Suhhov ja Anni Zupping. Protsess kestis aasta, andes mulle ja kursusekaaslastele aega koos katsetada ja luua. Selle lavastuse ilmale toomine oli kõige pikaajalisem ja ka kõige südamelähedasem protsess.
Teine lavastus, kus tantsisin solistide grupis oli Koolitantsu Kompanii 12. lennu tantsulavastus "Udus või ilmsi", lavastajateks Maarja Pruuli ja Kadi Aare. Lavastuse protsess kestis minu ja teiste tantsijate jaoks vaid 10, kuid väga intensiivset päeva, mille tulemusena sai valmis tunniajane terviklik lavastus Rakvere Vallimäel.
Kõige hiljutisem lavastus sai tehtud koos ETA Kompanii ja Ruslan Stepanoviga - "13 päeva koos". Pealkirjale vastavalt, olime ka meie lavastuse loomiseks 13 päeva, valmis sai siiras ja aus lavastus.

 

2. Tantsukunst on…
midagi, mis näitab, et elu on väärt elamist.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?
Liikumise teeb minu jaoks eriliseks see, et vaatamata isiklikule tantsulisele käekirjale, aja möödudes käekiri areneb, seega liikumine muutub minu kui ka potentsiaalse vaataja jaoks uutmoodi põnevaks. Samuti muudab liikumise eriliseks teadmine, et liikumisel pole lõpp-punkti, st alati saab edasi avastada. Tantsu ja liikumise juures on kõige olulisem kindlasti minu enda tahe ja usk sellesse, mida teen. Ilma nendeta ei näe ma liikumise juures mõtet.

LUMI PUKK

“Ma tahan, et vaataja ei mõtleks liiga palju, aga etteaste jääks vaikselt pähe kummitama."

 

 

 

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA Kompanii pakub mulle kui tantsijale ridamisi põnevaid projekte, esinemise võimalusi, uusi ideid, enese proovile panekuid ja kodust kollektiivi.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?
Olen samamoodi nagu publik, ise ka üllatunud sellest, milleks võimeline olen.