1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Minu teekond armastuseni ehk tantsuni algas siis, kui olin vaevalt jalad alla saanud. Kolmeselt alustasin võimlemisklubis Rütmika.Vanemakse saades, sain aru, et see pole üldse minu jaoks, juba siis meeldis mulle vabamalt liikuda, mitte muusikat kuulata ning oma asja ajada, niisiis seitsme aastaselt läksingi vanema õe järgi Tartus asuvasse Shate Tantsukooli, mis oli minu tantsukodu 12 aastat, seal sain tuttavaks erinevate tantsustiilidega. Leides selle õige, sai mulle südamelähedaseks kaasaegne tants, hakkasin seda oma kehas ja liikumises igatmoodi arendama ja oma pagasit täiendama. Ja nüüdseks olen jõudu ETA Kompaniisse.

Tantsijana olen osalenud kahel hooajalTempecy Dance Company liikmena Ivan Keim ning Moris Cardone lavastustes: 2019 aastal esietendus tantsulavastus “Dreams” ning 2020 aastal “Talk to me.” Olen osalenud ka Irena Pauku magistriprojekti raames “Tantsufilm huvitava nimetusega.”

 

2. Tantsukunst on...
kunst, mis on reeglitevaba armastus.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

ETA kompanii pakub mulle kui tantsijale võimalust areneda, pakkuda uusi väljakutseid, olla mitmekülgne ning teha koostööd erinevate koreograafidega. Mul on võimalus töötada iseendaga, leida ja arendada oma liikumiskeelt ning panna ennast proovile, kuid meil on ka võimalus täiendada ja inspireerida üksteist.

MAARJA-LIIS URI

„Tantsijana soovin jagada publikule oma pühendumist ning kohalolu laval, anda kaasa läbi oma liikumise killukesi mõtteid ja tundeid ning puudutada inimesi seestpoolt.“

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Minu jaoks on liikumine nagu mingi uus kujund, millel on mitusada erinevat tahku. See on teekond, mida saab läbida läbi erinevate uste ja iga ukse ning nurga taga on jälle miskit uut, mida saab juurde õppida, poetada oma pagasisse või lihtsalt ennast rohkem arendada.

Arvan, et tantsu ning liikumise juures on oluline uskuda ja usaldada iseennast.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Püsimatu, püüdlik, enamjaolt alati vaimustuses.