1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Tants oli minus juba väikesest peale, arvatavasti siis teadmatult, kui muusikas end unustasin või balleti seelikuga kodus ringi keerutasin. Konkreetsemalt tuli ta mu ellu gümnaasiumis, kui tundsin peale iluvõimlemise lõpetamist, et liiga vaikne on. Nagu suund oli kadunud. Sealt said ka alguse õpingud  ETA Tantsukooli tantsijakoolituse programmis. Sain sealt kolme aastaga nii palju, et tants oma vormis,  idees, ilus ja kaoses haaras minust nii kõvasti kinni ning ma mõistsin päris kiirelt, et sellest ma nii pea ei pääse. Tantsijana olen saanud kogemuse täispika tantsufilmi loomisel ning aastal 2022 aprillis etenduval tantsulavastuses “Vabadus”, koostöös Ajjar Ausma ja Päär Pärensoniga.

 

2. Tantsukunst on...

liikuja vabadus.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA Kompaniis olen väärtustanud enam tantsuruumi töötubade programmi, nii olen saanud tutvuda erinevate liikujatega, lähenedes liikumisele nende vaatepunktist ja teemadest, millega keegi parasjagu tegeleb. See on olnud heaks enesearendamiseks.

MARI ANN VALKNA

„Ma tahan jagada teadlikkust, kui mina tean, mida ma teen, teab ka publik. Ehk kui ma tean, et ma otsin teadmatust, jõuab see ka minust väljapoole“

 

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Liikumise juures pean ma oluliseks kontrastsust, selline mugavuse-hirmu katsetus, millega köiel kõndida. Minna välja oma mugavustsoonist. Kuid seda mugavustsoonist välja minemist mitte teha näilikult, nagu see oleks kohustus, vaid teha iseendana. Muidu köit nagu pole, seega miks üldse end hirmutada.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Ma tean, et ma ei tea veel midagi, ma katsetan.