1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Tantsumaailma astusin juba kolme aastaselt. Ma ei mäleta aega, mil ma tantsuga ei tegelenud. Oma õpinguid alustasin Stassi tantsustuudios hip-hop ja laste,-loovtantsuga. Sealt edasi jätkasin oma õpinguid Carolina tantsustuudios (2009). Sealt sain ma palju uusi teadmisi erinevate stiilide kohapealt. Nüüd olen ma jõudnud ETA Kompaniisse, et end veelgi arendada.

Olen tantsinud ise kahes tantsulavastuses, mõlemad on Ruslan Stepanovi loodud “AUS?” ja koostöös Karoliine Suhhoviga ”Ma pole idioot”. Minu jaoks on põnev jälgida lavastuse kulgu, vaadata algselt materjali ning siis fantaseerida, mis sellest lõpuks lavale läheb. Olen ka ise loonud ühe tantsulavastuse, oma praktilise töö raames, kuid pole sellega veel avalikult lavale jõudnud.

 

2. Tantsukunst on...

on minu jaoks kunsti vorm nagu teisedki, seda on raske mõõta ja raamidesse panna. Tantsukunstis peitub ilu igale silmale, tuleb ainult leida õige vaatenurk.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Liikumine on väga lai ja värviline mõiste. Liikumine on üks meie igapäevastest tegevustest samamoodi nagu hingamine, kuid igal inimesel on oma eripära või aktsent.
Tantsu juures pean oluliseks üllatusi, uusi kogemusi ja ka tehnilist taset. Tahan tantsusaalist või tantsuetendustest alati midagi kõrva taha panna.

MARIA SCHOTTER

„Tahan võimalikult selgelt ja täpselt lavastaja mõtet edasi kanda. Annan endast kõik, et publikule ehtsat emotsiooni ning tunnet pakkuda. Seega peaks peale etendust publik saalist väljuma uute mõtete, ideede ja teadmistega.“

 

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

ETA Kompanii pakub mulle kindlust ja kodu tunnet, kuid ka esitab väljakutseid ning pakub igapäevaselt avastamisrõõmu. Kompanii annab võimaluse end tantsijana realiseerida ning arendab nii keha kui ka vaimu.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Püüan pidevalt publikuga suhelda ning endast kõik lavale jätta.