1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?
Tantsumaailma astusin juba kolme aastaselt. Ma ei mäleta aega, mil ma tantsuga ei tegelenud. Oma õpinguid alustasin Stassi tantsustuudios hip-hop ja laste, - loovtantsuga. Sealt edasi jätkasin oma õpinguid Carolina tantsustuudios (2009). Sealt sain ma palju uusi teadmisi erinevate stiilide kohta. Tantsin ETA Kompaniis nüüdseks 3 hooaega ning mu tantsutee on jõudnud ka kõrghariduseni - õpin Tallinna Ülikooli Balti Filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia erialal.
Enne Kompaniisse astumist tantsisin kahes Ruslan Stepanovi loodud tantsulavastuses “AUS?” ja ”Ma pole idioot”, viimane neist on loodud koostöös Karoliine Suhhoviga. Nendele on järgnenud Marshall Stay "And once again we are alone”, Sveta Grigorjeva "soft bone sorcery", Päär Pärenson ja Ajjar Ausma "Vabadus”, Ruslan Stepanov "13 päeva koos"
Need kõik protsessid on olnud väga erinevad ning omal moel väga õpetlikud ja edasi viivad.
Minu jaoks on põnev jälgida lavastuse kulgu, vaadata algselt materjali ning siis fantaseerida, mis sellest lõpuks lavale läheb. Olen ka ise loonud ühe tantsulavastuse, oma praktilise töö raames, kuid pole sellega veel avalikult lavale jõudnud.

 

2. Tantsukunst on…
kunsti vorm, seda on raske mõõta ja raamidesse panna. Tantsukunstis peitub ilu igale silmale, tuleb ainult leida õige vaatenurk.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?
Liikumine on väga lai ja värviline mõiste. Liikumine on üks meie igapäevastest tegevustest samamoodi nagu hingamine, kuid igal inimesel on oma eripära või aktsent.
Tantsu juures pean oluliseks üllatusi, uusi kogemusi ja ka tehnilist taset. Tahan tantsusaalist või tantsuetendustest alati midagi kõrva taha panna.

MARIA SCHOTTER

„Tahan võimalikult selgelt ja täpselt lavastaja mõtet edasi kanda. Annan endast kõik, et publikule ehtsat emotsiooni ning tunnet pakkuda. Seega peaks peale etendust publik saalist väljuma uute mõtete, ideede ja teadmistega.“

 

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA Kompanii pakub mulle kindlust ja kodu tunnet, kuid ka esitab väljakutseid ning pakub igapäevaselt avastamisrõõmu. Kompanii annab võimaluse end tantsijana realiseerida ning arendab nii keha kui ka vaimu.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?
Olen see, kelleks tants mind kujundanud on.