1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond? 

Ma hakkasin tegelema tantsuga seitsme aastaselt kui ühinesin liikumisrühmaga, mis tegutses minu väikelinnas. Kaheteist aastaselt võttis mu enda vanaema mind oma tiiva alla ning liikusin tema tantsurühmas mitu aastat, tegime põhiliselt kaasaaegset tantsu ning käisime Koolitantsu festivalidel, kus avastasin ETA Tantsukooli, kuhu asusin ka hiljem tantsu õppima. Lõpetasin ETA Tantsukooli tantsijakoolituse programmi aastal 2019 ning otsustasin jätkata ETA Kompaniis.

Lisaks olen osaleud ka mõnes tantsulavastuse. Aastal 2015 Koolitantsu kompanii esimeses lavastuses "Esimene lend". Aastal 2016 Koolitantsu kompanii teises lavastuses "Lendav banaan". Aastal 2017 Hiiumaa tantsufestivali lavastusprotsessis mille viisid läbi Riina Ausma ja Ajjar Ausma 2019 ETA tantsukooli XIII lennu lõpulavastuses "Toores". Kõik protsessid on olnud erinevad ning tänu erinevatele koreograafidele, olen saanud kogemusi, mida tulevikus ka ise kasutada.

 

  1. Tantsukunst...

Tantukunst on üks erilisemaid aga ka raskemaid väljendusvorme, mida inimene saab kasutada, luua ja jagada. See ühendab nii keha kui ka vaimu.

 

  1. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

ETA kompanii paneb minu kui tantsija piirid proovile, annab võimaluse arenguks ning paneb pingutama, et avastada enda liikumiskeelt.

 

 

Mariann Onkel

“Kõige huvitavam on jälgida inimest, kes teeb midagi, mis teda päriselt liigutab. “

 

 

 

 

 

 

 

  1. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

 

See vabadus, mida ma tunnen liikudes, on faktor, mis mind motiveerib edasi arenema. Liikumise juures on minu jaoks oluline see, kui palju inimene sellesse emotsiooni ja jõudu paneb. Peab olema tahe midagi liigutada isegi, kui see ei tule nii välja nagu peaks.

 

  1. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana

Vaba liikuja: teeb, mida armastab.