1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?
Tegelesin 13 aastat iluvõimlemisega, kuni avastasin ühe projekti läbi tantsimise. Koheselt (2019) suundusin kolmeks aastaks ETA tantsukooli tantsijakoolitusse, peale mida jätkasin ETA Kompaniis. Aastast 2020 tantsin ka ETA Tantsukooli neidude esindusrühmas. Lisaks kaasaaegsele-, jazz- ning rahvatantsule olen tegelenud ka kabareega ning õppinud Tallinna Balletikoolis. Aastal 2022 alustasin oma teekonda Tallinna Ülikooli Balti Filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia erialal.
Tänu oma teekonnale olen saanud tohutult võistlus- ning esinemiskogemust. Tantsu enda jaoks avastasin küll üpris hilja, kuid tänu suurele huvile ning pühendumusele olen igast väiksemastki protsessist või vaadatust midagi kaasa haaranud.
Olen saanud ampse erinevatest lavastusprotsessidest ning osalenud ETA Tantsukooli 16. lennu lõpulavastuses Liisa Laine “Kih(v)t kihis” ning ETA Kompanii lavastustes Ajjar Ausma ja Päär Pärensoni “VABADUS” ja Ruslan Stepanovi “13 päeva koos”.

 

2. Tantsukunst on…
Väljendusviis, nauding, põgenemine või täielik kohalolu, kuhu on põimitud tantsija kehalised ning vaimsed kogemused, olgu need siis teadvustatud või teadvustamata.

 

3. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?
Liikumise ja tantsu teeb minu jaoks oluliseks selle autentsus ning piiritus - igas liikujas kõlastub erinev sisemaailm ning uurimus. Oluliseks pean ma tantsu juures selle ausust.

MIA ELISE EHASOO

“Tantsijana soovin publikuga jagada jätkusuutlikku uudishimu ning kohalolu.”

 

 

 

 

 

4. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA Kompanii pakub mulle eelkõige tuge ning kohta, kus mul on vabadus olla mina ise, end väljendada ja kompida ning areneda paljude tantsukunstnike käe all.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?
Minus pulbitseb nii palju, tahan osata seda täisväärtuslikult oma sisekõnest oma kehakõnesse tõlkida.