1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Alustasin tantsuga juba päris väiksena, võib öelda, et olen tantsuga üles kasvanud. Alustasin oma esimesi õpinguid ETA Tantsukoolis, kiiresti kasvas minus kiindumus balleti vastu ja see juhtis mind edasi Tallinna Balletikooli. Asjaolude sunnil jõudsin paari aasta eest Eesti Tantsuagentuuri tagasi, seekord ETA Tantsukooli tantsijakoolituse programmi raames. Tänu sellele olen avastanud lisaks balletile kire ka kaasaegse tantsu vastu. Balletikoolis õppides sai Estonia Rahvusballeti lavastustes kaasa löödud nagu näiteks “Tuhkatriinu”, “Pähklipureja”, “Bajadeer”, suurel laval esinemine koos päris baleriinidega andis erakordse inspiratsiooni ja motivatsiooni. Alates 2019. aastast alates olen saanud katsetada tantsijana Eliisa Sirelpuuga kaasaegse tantsu protsesse.

 

2. Tantsukunst on...

loomine, loome, loomus

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?
ETA kompanii oma mitmekülgse programmiga varustab, võib-olla tutvustab mulle erinevaid tantsutehnikaid, lisaks erinevate raamistikega nagu näiteks loomelaborid ja tantsulavastuse protsess. Minu jaoks on suur oluline väärtus ja võimalus osaleda tantsulavastuse loomise protsessis.

REGINA LUIK

Soovin jagada seda, mis minu sees, mõtteis ja südames

 

 

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Liikumine on osa minust ehk see on tükk, mis teeb minust terviku. Pean oluliseks enda teadvustamist tantsulises ja ka muus ruumis.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Kirglik ja emotsionaalne, piisavalt painduv ja ujun omas mõtetes.