1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Olen õppinud tantsu nelja aastasest saadik. Minu teekond algas Kaie Kõrbi balletistuudios ja hiljem jätkasin ETA Tantsukoolis kaasaegse tantsu suunal. Lõpetasin ETA Tantsukooli 15 aastaselt, mille järel tegin tantsutreeningutest pausi, kuni ETA Kompanii mu tantsu juurde tagasi tõi.

 

Tantsijana olen saanud tantsida ETA Tantsukooli 10.lennu lõpulavastuses “Kuum Produkt”, mille koreograafiks oli Julia Koneva. Lisaks olen tantsijana kaasa teinud muusikalides “Billy Elliott” ja “Pipi Pikksukk”.

 

2. Tantsukunst...

 

Tantsukunst on minu jaoks teatriliik, mis tuuakse lavale läbi liikumise ja tantsija oskuse muuta lihtne liikumine oma kohalolu ja tajuga millekski, mis liigutaks publikut ja aitaks neil kogeda midagi täiesti uut. See ei tähenda alati seda, et see peab olema kohutavalt sügav ja raske, nii et inimestel on keeruline mõista nähtut. See võib olla kerge ja lihtne ja ikka olla seejuures võimas. Sellel võib olla kindel koreograafia ja võib ka mitte olla. Lisaks on ka laialdasel erinevaid stiile. Lõppude lõpuks loeb see, kuidas seda esitatakse ja kas tantsija saab aru, mida ta laval peab teeb.

Reti-Ann Niimann

“Tantsides ja laval olles, meeldib mulle kõige enam see suhtlus, mis toimub esineja ja publiku vahel.”

 

 

 

 

 

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

 

ETA kompanii paneb mind proovile. See motiveerib mind olema iseenda parim versioon. Kompaniis on mul võimalik end tantsijana arendada nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Ma saan rohkem teada oma piiride ja võimete kohta ja tänu sellele usaldan ennast ka tantsijana paremini.

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

 

Liikumisel peab olema mõte.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana

 

meeldib avastada ja end proovile panna.