1. Milline on olnud sinu tantsu õppimise ja kogemise teekond?

Kõik algas 6 aastat tagasi ETA Tantsukoolist. Minu tee oli täis katsumusi ja oma keha tundma õppimist, leides iga kord tantsust midagi uut. Ma sain tantsukogemust, kui osalesin festivalidel, võistlustel jne. Nüüd võin kindlalt öelda, et suur osa õpitu oli mulle kasuks.

Olen osalenud ühes tantsulavastuses ehk ETA Tantsukooli lõpukursuse lavastus L[A]iT. Töö selle lavastusega näitas mulle, kui mitmekülgne võib olla koreograafi visioon ja kui oluline on meeskonnatöö.

 

2. Tantsukunst on...
minu jaoks midagi iidset, mis moodustab traditsiooni, kuid samal ajal hävitab traditsiooni, luues inimese jaoks uut tüüpi eneseväljenduse keha kaudu. Nagu kõik siin ilmas, võib see meeldida ühele, aga teistele mitte. Kuid see on selle ilus osa, et tantsukunst ja selle tajumine on individuaalsed ning pakuvad erinevaid vaatenurki, mida on tore uurida.

 

3. Mida pakub ETA kompanii sulle kui tantsijale?

Mina arvan, et ETA kompanii annab mulle võimaluse omandada uusi oskusi ja teadmisi, võimaluse töötada andekate inimestega ning arendada oma iseloomu ja visiooni.

SOFIA MARTILA

„Ma soovin jagada oma nägemust tantsust ja näidata erinevaid interpreteeringuid liikumistest.“

 

 

 

 

 

 

4. Mis teeb liikumise ja tantsu sinu jaoks eriliseks ning oluliseks?

Ma kogen igat liikumist omamoodi, alates kõige suurejoonelisemast kuni mikroskoopiliseks, sest tunnen end tänulikuna, et mul on võimalus end nende liikumiste kaudu väljendada ja hetke elada. See hetk, kui tegutsemis- või tantsuimpulssi on füüsiliselt tunda - see pakub mulle suurt rõõmu ja on väga oluline hetk.

 

5. Märksõna, millega kirjeldaksid end tantsijana?

Ei karda vigu, naudib protsessi ja tahab ennast tantsu kaudu tundma õppida.